Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mój kolega zamierza kupić sobie komputer/zmodernizować obecny. Więc tak upiera się on przy procesorach AMD mówiłem mu, żeby złożyć coś z i5 2500K. Ale wolał AMD.

To jest zestaw który złożyłem. http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=43512 Co można w nim poprawić?

PS. Nie jestem pewien tylko chipsetu płyty głównej.

Edytowane przez Fugens
Link to post
Share on other sites

nie bo w grach przegrywa z ath x3+cf6850

 

nie ma sensu ladowac phenoma +6950 bo ten komplet kosztuje tyle samo a jest zwyczajnie sporo wolniejszy

 

sa dobre zasiolacze duzo taniej dobre budy duzo taniej

takie rzeczy to sie kupuje kiedy juz wydajnosc jest na zadowalajacym poziomie

a nie wydawac czyjas kase na budy i zasilacze kiedy wydajnosc juz cierpi

 

 

nie samymi grami mowisz a czym? po co ten komp?

moze film szybciej obejrzy dzieki phenomowi?

 

jedyna opcja to czeste stosowanie konwersji video ale nic o tym nie slyszalem by kolega kolegi mial takie zachcianki ;)

>>>napisałem niżej o takiej możliwości, poczekajmy na info od autora tematu ;)

Edytowane przez SP1DER987
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, że wolniejszy tyle tylko, że CF złożone z HD6850/HD6870 troszkę papu potrzebuje a i się mocno grzeje więc moim zdaniem buda typu Brutus to nieco mało dla takiej konfiguracji ;) Ponadto nie wiemy do czego będzie wykorzystywany zestaw. Jeżeli kolega założyciela tematu będize zajmował się renderingiem, konwersją video (choćby okazyjnie) to Phenom ma racje bytu- oczywiście gdy mówimy tylko o konfigu na AMD.

Link to post
Share on other sites

Do obróbki Phenom, do gier i5 więc ciężko będzie wybrać, ale Phenom będzie tańszy.

Druga rzecz, pan lopez sam mi odradzał zakup CF co prawda słabszego bo twierdził że to porażka a tutaj nagle zmiana zdania, więc coś tu nie gra.

Dodatkowo jak obrabiasz wideo CUDA by się przydały bo sporo przyśpieszają ten proces, więc raczej NV a nie AMD.

 

Do tego już za 3tyg premiera Buldożerów więc warto poczekać bo ceny polecą procesorów i będzie większy wybór.

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

lopez2 nie każdy lubi dokładać do czegoś co czasem to tylko czysty marketing, sam znam masę osób co od lat korzystają z AMD i z przyzwyczajenia biorą tyle je, tak samo ja wiele osób co kiedyś pracowało z Oplami wybierze te auta mimo że to jedno wielkie awaryjne urządzenie mechaniczne.

Link to post
Share on other sites

nie porownuj procesorow do samochodow

co to wogole za porownanie

 

przyzwyczaic to sie mozna do systemu tak jak do samochodu- jak mozna sie przyzwyczaic do procesora? %-) na niem sie nie siedzi ani nim nie kieruje ani nawet go nie oglada

 

chyba ze ktos jest przyzwyczjony do niskiej wydajnosci to jeszcze i poprostu boi sie za duzej ;)

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Do firmy, Opel to firma i jakbyś nie wiedział nie tylko auta produkowała, AMD to też firma a nie tylko procesory, i o tym mówię.

 

Do systemu też, i dlatego MS trzepie na tym taką kasę miedzy innymi.

 

I czuję od kolegi lekki fanatyzm, AMD złe bo nie wydajne, konsole to samo zło bo zacofane i z brzydką grafikę i bez grywalności, a może benzyna to wymysł szatana i tylko na LPG/CNG/ON się jeździć powinno ?

 

I popracuj nad gramatyką bo ciężko się czyta wypowiedzi. Swoją drogą co to za słowo "wogóle" ?

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

fanatyzm? hehe wymieniles wszystkie konkretne wady i nazywasz mnie fanatykiem %-) moze mam byc zwolennikiem wad?

 

to juz jest parodia

 

zwolennicy wad laczcie sie bo fanatycy wam groża %-)

 

wymienilem w zyciu wiecej sprzetu bez ogladania sie na marki niz Ty pewnie kiedykolwiekk wymienisz

 

 

fanatycy Ci co mowia prawde a Ci co uparcie stoja po stronie glupich przyzwyczajen - Ci to wspaniali pokojowi ludzie

pewnie jestes z PO ze takich bajek nakladli ;)

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Chyba dalsza dyskusja z Twoją osobą (chociaż powinno być z małej bo na dużą, dużo Ci brakuje) nie ma konkretnego sensu.

 

Wiele operacji, w tym obróbka wideo, AMD wykona sporo razy szybciej niż jedyny Intel ale on za to w grach częściej sprawdzi się lepiej.

 

Do tego nie mając już argumentów starasz się obrazić, i swoją drogą skąd wiesz że z PO jestem ?

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

Jesteś najlepszy, najmądrzejszy i z największą wiedzą z tego zakresu do tego sam wykonałeś wszystkie testy w internecie i z Twoim zdaniem każdy ma się zgadzać bo nie podlega ono dyskusji.

Dziękuję, ja wymiękam. Życzę powodzenia w dalszej drodze życia.

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Autor postu jak chce to może poczekać na buldozera który wg. nieoficjalnych testów świetnie spisuje sie w innych zastosowaniach niż gry. Może warto poczekać. Premiera zbliża się wielkimi krokami. A nawet jak okaże się klapą to Intela powinny stanieć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...