Skocz do zawartości

Problem z opóźnieniem obrazu w monitorze.


Recommended Posts

Witam. Mam w komputerze radeona hd4850, a moj monitor to lg w2243s. Mam z nim dziwny problem, gdyz przy kazdorazowym wlaczaniu komputera obraz pojawia sie z bardzo duzym opoznieniem. Zazwyczaj obraz pojawia sie dopiero, gdy pulpit jest juz wczytany od minuty, a ja nie moge nic na komputerze robic, gdyz monitor wyswietla mi tylko czarny ekran, a lampka ma monitorze miga(brak sygnalu).

Dodam, ze monitor ma zlacze d-sub.

Sprawdzalem monitor na kilku konfiguracjach i dzieja sie dziwne rzeczy. Gdy podlaczam monitor pod nowy komputer mam czarny ekran (jakies 2 minuty). Gdy podlaczam pod komputer stary monitor CRT , obraz pokazuje sie odrazu. Pomysalem ze to zwalony monitor, lecz podlaczylem z ciekawosci nowy monitor pod stary komputer z radeonem 9550 i o dziwo monitor zaczal wyswietlac obraz od poczatku. Wymienilem nawet kabel d sub, lecz nadal jest to samo. Wychodzi na to, ze nowy komputer nie moze sie dogadac z monitorem, pytanie tylko dlaczego? Czy do monitora d-sub potrzeba jakis sterownikow?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to pomoze, podlaczalem tym kablem telewizor i tez dzialalo, znow nowy moniror ze starym kablem tez dziala az milo. Nie znam sie na kablach, zanin utne moglibyscie mi wytlumaczyc w jaki sposob to ma pomoc i dlaczego przy innych odbiornukach wszystko dziala?

Link to post
Share on other sites

Ogolnie jak wiesz miedz w kablu stwarza pewien opor sygnalowi, ktory sie po niej przemieszcza.

 

Nadmiar dlugosci tego kabla powoduje nadmierny opor co skutkuje wlasnie w tzw. Input Lag'u.

 

Mozliwe, ze inne odbiorniki w ktorych kabel dziala poprawnie maja zastosowany jakis odszumiacz, badz wzmacniacz sygnalu.

 

W kazdym razie skrocenie kabla do dlugosci 0,5M (dziekuje uzytkownikowi Madzina za podpowiedz) powinno rozwiazac Twoj problem.

 

Jak uda Ci sie taka operacje wykonac to daj nam foto, zebysmy mogli ocenic czy skrocenie zostalo wykonane prawidlowo.

Link to post
Share on other sites

Opór powstaje na skutek utarty pewnej części energii przez to, że atomy przekazując sobie elektrony tracą energię. Długi kabel (dużo atomów) powoduje, że utrata energii jest na tyle duża, że masz taki problem jak opisałeś.

Tak jak użytkownik GreQonE powiedział, skróć kabel, następnie połącz kabel taśmą izolacyjną (taką czarną lub zwykłą jak nie masz izolacyjnej) i pokaż rezultat pracy.

 

Edytowane przez Madzina
Link to post
Share on other sites

Kabel ma 180 cm dlugosci. jeszcze mam takie pytanie, co jest w srodku kabla? 15 kabelkow? I potem kazdy z kazdym poskrecac?

 

Tylko kurcze nie wiem czy mi starczy potem tego kabla, najwyzej zostawie metr. Na kablu sa 2 filterki, zostawic je?

A dlaczego z 9550 sygnal dociera elegancko? Nadaje mocniejszy?

 

Sory za post pod postem ale nie dalo sie edytowac. ( jakis error ckeditor)

Link to post
Share on other sites

Takie pytanie czy ktos z was expertow kiedykolwiek rozcinal kabel d-sub? :P

Przecialem kabel, odkroilem gumowy oplot, pod spodem byl oplot z aluminiowego drutu. Kazdy z kabli glownych (chyba 6) byl owiniety w aluminiowa blaszke, pod ktora szedl dodatkowy aluminiowy drut. Dodatkowo w kablu byly 3 chudziutkie kabelki, ktorych nijak nie moglem polaczyc. Po podlaczeniu ze soba 3 glownych kabli, bylem juz bliski placzu i rzucilem to skracanie "w pierony" (30 minut). To ja juz wole kupic sobie ten krotszy kabel, zobaczymy czy pomoze.

Link to post
Share on other sites

To nie wiesz w czym moze byc problem? Mialem w domu kiedys 8 metrowy kabel d-sub i podlaczalem do tv i wszystko cacy. Tylko nie wiem dlaczego ten monitor nie reaguje tak jak powinien, ze starym komputerem wszystko w porzadku, a z nowym juz sa te opoznienia. Przed chwila jak wlaczalem komputer, obraz pojawil sie w 4 minuty po wlaczeniu komputera.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...