Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mam zamiar zakupić słuchawki do PC. Przeznaczenie ich będzie glównie słuchanie muzyki ale też tak w 10% i filmy/gry. Moja karta to Xonar DX. Myślałem o takich jak:

 

-Panasonic Technics RP-DJ1200 lub RP-DH1200E

-Ultrasone HFI 580

-AKG 272 HD

-Sony MDR V700DJ

-Sennheiser HD 598

-Audio-Technica ATH WS70 lub M50

-Denon DN-HP 700

-TDK ST-800

-Beyerdynamics DT770pro lub DT990pro

-Pioneer HDJ 1000

Zastanawiałem się jeszcze nad Shure SRH840 ale do nich musiałbym jeszcze dozbierac ok.100zl

Które z nich byłyby najlepsze? :)

Link to post
Share on other sites

wymieniłeś pełno tych słuchawek, a każda gra inaczej od siebie może napisz jakie granie ciebie interesuje i przede wszystkim jaki masz budżet. Xonar DX ma poprawy dźwięk, ale można się połasić polepszy układ np. Audiotrak Prodigy HD2 ,HIFI wiele z tych słuchawek bardzo lubi wzmocnienie, a DX takiego ni ma.

 

 

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

W przyszłości planuje zakupić i wzmacniacz i lepszą karte ale narazie chce kupic dobre słuchawki :). Jeśli chodzi o muzyke to głównie słucham alternatywnego rocka i rapu. Budżet to ok. 600zł na słuchawki a jak dozbieram więcej w przyszłości to dokupie lepszą kartę i może wzmacniacz :)

Edytowane przez piranha
Link to post
Share on other sites

bajki piszesz kolego Pasonat :P Świat dobrych słuchawek nie kończy się na Sennheiser i Koss. Np. Sennheiser HD 598 nic ciekawego w sobie nie prezentuje lepiej powyższe wymieniowe wybrać. AKG równie produkcje dobre słuchawki, nie można zapomnieć o Grado.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

@pasjonat Aktualnie potrzebuję słuchawek i to one są zdecydowanym priorytetem. Niestety nie mogłbym korzystac z kolumn cały czas a ze słuchawek mogę a poza tym osobiście preferuje słuchawki

:)

@adivxv5 W takim razie wybiorę AKG :).

 

Dzięki wszystkim za pomoc :D

 

PS: A co do dodatków to http://www.pixmania.pl/pl/pl/981445/art/asus/karta-d-wiekowa-xonar-d2.html?srcid=7128&Partenaire=ceneo&CodePromo=oui i http://www.morele.net/fiio-e11-412801/ by się nadało? ;)

Link to post
Share on other sites

miałem Xonara D2 bardzo fajna karta grająca analogowym brzmieniem , ale lepiej jest kupić zamiast Xonara D2 i FiiO E11. Xonara Essence te karta jest wstanie nawet zasilić Sennheiser HD 600. Za 650zł nic lepszego do słuchania do słuchawek nie kupisz. Nawet audiofile twierdzą, że to dobrze gra :P

Edytowane przez adivxv5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Xonar Essence posiada zintegrowany wzmacniacz na kostce TPA6120 znajdowany na popularnych wzmacniaczach słuchawkowych HOLDEGRON , nie jest to jakieś HighEnd, ale lepszego wzmacniacza na innej karcie nie znajdziemy i bez problemu poradzi sobie z prawie wszystkimi wymiennymi słuchawkami. Co prawa kupno innego wzmaka zewnętrznego (500zł+) jest doskonalszym rozwiązaniem, ale i droższym z kilku pewnych powodów.

 

jednak na twoim miejscu zastanowił się nad Beyerdynamics DT770pro, ale tylko wersje 80 Ohm! a do Xonara podłączył przez RCA któremu prądu nie brakuje. Z jednego powodu lepszego dopasowania dźwięku pod swój gust poprzez wymianę standardowych wzmacniaczy operacyjnych na inne ,wtedy na karta gra wypaśnie względem tych standardowych.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Posiadam Bayerdynamic DT990pro 250OHM, bez Daca nie podpinaj ich pod żadną dźwiękówkę bo to nie jest to :) karta muzyczna nie zapanuje nad nimi nie będzie ani dołu dobrego a góra będzie bardzo kłójąca 250OHM natomiast pod Dac grają nieziemsko ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...