Skocz do zawartości

Windows 7 RC - Problem z modemem ZXDSL 852


Recommended Posts

Witam,

 

Jako użytkownik modemu Thomson ST330 męczyłem się z bluescreenami podczas instalacji na trzech różnych buildach 7-demki. Dziś postanowiłem zamienić się z kumplem modemami, gdyż on ma za słabego kompa na Win 7 i nie będzie mu potrzebny działający tam modem. Dostał mojego ST330, ja wziąłem jego ZTE ZXDSL 852 v2 (z trzema diodami). Zainstalowałem pod XP - działa wyśmienicie. Stworzyłem świeżą instalację Windows 7, na której włączyłem tryb dezaktywujący sprawdzanie certyfikatów sterowników i wgrałem najnowsze drivery z Visty x64 do ZXDSL 852. Zainstalowały się poprawnie bez żadnego zająknięcia, modem się zsynchronizował na 1,3Mb - tak jak powinien.

 

I tutaj zaczyna się problem. Podaję dane do łącza Multimo, klikam connect i niestety, ale po kilku chwilach dostaję komunikat o błędzie 628. Modem pomimo synchronizacji nie łączy się z internetem.

 

Multimo korzysta z PPPoE, LLC, VPI/VCI 0/35. W opcjach WAN/ATM/ADSL miniport wybrałem oczywiście PPP Encapsulation jako 4opcja, czyli (piszę z pamięci) PPP on Ethernet Bridge LLC/SNAP (RFC2516 + RFC1483). W Windows XP tez musiałem tak zrobić gdyż multimo to PPPoE a nie PPPoA.

 

Co może być tego przyczyną? Przestudiowałem wiele for, niestety nawet jeżeli ktoś miał ten problem to NIKT nie podał mu dobrego rozwiązania oprócz zmiany modemu, jednak w najbliższym czasie ta opcja odpada, gdyż mój pracodawca jest niewypłacalny i muszę oszczędzać.

 

PS. Tak, mam włączoną usługę w services.msc pod nazwą Telefonia (Telephony).

PS2. Tak, próbowałem utworzyć kreatorem nowe połączenie dialup i nadal jest ten sam błąd.

PS3. Tak, przeinstalowałem sterowniki ponownie i ZNÓW próbowałem na świeżej instalacji systemu.

PS4. Tak, ta wersja systemu nie jest uszkodzona, działa ładnie u znajomych z innymi łaczami do internetu (radiówki lub łączenie się przez router adsl).

PS5. Tak, próbowałem zmiany portu USB.

 

Proszę o rady.

 

PS6. Tak, mój system to Windows 7 RC build 7100 x64.

Link to post
Share on other sites

Error 628 - This error may indicate a problem with your settings for the dial-up connection. Sprawdz wszystkie ustawienia modemu, jak na pewno wszystkie sa dobre to zmien build na nowszy jakis, ja ma 7229 i polecam ;D A akurat mam na drugim kompie 7100 i same problemy z nim, gry nie chodza i z wszystkim trzeba sie meczyc :/

Na 7100 byly takie jaj z netem. Raz system wylaczyl dostep do neta dla calego domu jak probowalem polaczyc jednego (z 3 w domu) kompa do internetu... Zle wspomnienia mam z ustawianiem neta i buildem 7100.

 

 

Ps. Instalowales moze te stery z kompatybilnoscia do visty? Jak nie to sprobuj zainstalowac stery i wszystko od modemu z kompatybilnoscia do visty SP2 czy jakiegos pod ktorego masz to oprogramowanie.

 

 

Edit. Sprawdz to : http://social.technet.microsoft.com/For ... 1a28b72cab

 

edit2:albo to: http://peb.pl/windows-7/542550-windows- ... ost2464899

 

Edit: widze ze nie tylko na tym forum szukasz rozwiazania problemu :wariat:

http://windows7forum.pl/windows-build-7 ... t-939.html nie pomoglo?

 

Edit:

Sterowniki zadziałały od visty 32.

 

Odłącz modem, zainstaluj sterownik (ja musiałem go odpalić 2x), podepnij modem, odpal aplikację z pulpitu - wpisz login i hasło. Jeśli modem się zsynchronizuje to powinno działać.[/quote]

 

[quote name="">

Jak zainstalujesz te sterowniki to już nieodłączaj modemu tylko zrestartuj kompa a następnie po ponownym uruchomieniu zainstaluj te sterowniki jeszcze raz (cały czas przy podłączonym modemie).Po tej ponownej instalacji, powinna pokazać się na pulpicie dodatkowa ikona cyknij ją dwa razy wpisujesz login i hasło no i leci.Mam ten sam model i stery pod vistę, mnie to działało i na Viście i teraz na Win7 RC

Edit: To wszystko z tego co znalazlem na googlach pod haslem "628 ZXDSL 852 windows 7" :menda: Daj znac czy cos zadziala. Jak nie to bd szukac dalej :roll:

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za pomoc, niestety żadna z tych rad nie owocuje poprawą stanu rzeczy. Te sterowniki działają, modem się sychnronizuje. Jednak nie łączy...

 

Wszystkie te wiadomości czytałem.

 

Co do:

http://social.technet.microsoft.com/For ... 1a28b72cab

czyli "check your ip4-protokol settings in the extended section and set your ip´s manually;" to jest łącze ADSL z dynamicznie dobieranym IP, może być problem z ręcznym wpisaniem ip :/

 

Czekam na dalsze wiadomości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...