Skocz do zawartości

Szukam zasilacza potrzebna pomoc.


Recommended Posts

Witam, zamierzam niedługo zakupić nowy zasilacz do komputera. Interesuje mnie moc +- 500W, cena około +-300zł, jakie sa wasze zdania na ten temat. Zastanawiałem się nad zasilaczami firm Corsair, bequiet oraz Tagan. Moze macie jakies konkretne modele na myśli testowane przez was, z góry dzieki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam od 2 miesiecy zasilacz pentagram a12s 500w i jest swietny wydajnosciowo jest podobny do tych firm co wymieniles, jest nieslyszalny i naprawde super trzyma napiecia, a w cenie niecale 300 zl mozesz miec pentagrama 620W z tej samej serii :) wiec bym polecał taki zasilacz naprawde jest warto. 500 W kosztuje okolo 200zl

Link to post
Share on other sites

Witam, zamierzam niedługo zakupić nowy zasilacz do komputera. Interesuje mnie moc +- 500W, cena około +-300zł, jakie sa wasze zdania na ten temat. Zastanawiałem się nad zasilaczami firm Corsair, bequiet oraz Tagan. Moze macie jakies konkretne modele na myśli testowane przez was, z góry dzieki za pomoc :)

Corsair 520W - jest znakomity, cichy, dobrze trzyma napięcie i ma odpinane kable.

Link to post
Share on other sites

to ja sie moze dorzuce dwoma propozycjami, przy czym jak zwykle nacisk klade (oprocz mocy) na wydajnosc i cisze.

 

- Enermax Pro82+

 

http://www.80plus.org/manu/psu/psu_repo ... Report.pdf

 

http://zenfist.pl/enermax-pro82-epr525a ... -2097.html

 

- Cooler Master Silent Pro M500 (RS-500-AMBA-D3)

 

http://www.80plus.org/manu/psu/psu_repo ... Report.pdf

 

http://www.coolermaster.com/products/pr ... 22&id=4196

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

pentagram jak dla mnie leży na półce wraz z modecom mc

 

ja tam wolę dołożyć te kilka złotych i mieć porządny zasilacz, z 80+ i najlepiej modularny... jakby nie patrzeć nie są to jakieś kosmiczne różnice w cenie, natomiast jest to najważniejsza część w PC

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem pentagram jest w tej samej półce co MC ale tylko te tańsze modele, te droższe są tak samo dobre jak chieftec, ale są przy tym ciche.

 

Fakt że jest to najwazniejszy element w komputerze, ale w zależności od tego czego sieoczekuje dobiera się odpowiedni zasilacz, bo np. do surfowania po sieci nie wsadzisz zasilacza za 400zł bo to nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

co do zasilaczy to z doswiadczenia:

 

Chiftec - slabe lozyska na wentylatorze lub nawet tulejowane tansze egzemplarze...

 

Pentagram - slaba wydajnosc

 

Tagan - drogi lecz mozna zaoszczedzic jesli wezmiesz ver bez wypinanych kabli

 

BeQuiet - rozsadna cena do wydajnosci... lecz niewiem jak z trwaloscia

 

Jesli chodzi o porownanie sprawnosci to Tagany i BeQuiet wychodza podobnie z korzyscia dla taganow... godny polecenia w tej cenie :

 

http://hdd.com.pl/zasilacz_tagan_tg500-u33ii_(500w),p83927.html

Link to post
Share on other sites

Mam Pentagrama 620 Silent Force i mój jest głośny jak cholera, wiatrak wyje i terkocze, badziew i syf. Nie kupuj jeśli zależy ci na ciszy. Natomiast ma niezłe parametry jak na swoją cenę (wysokie natężenie na linii +12V), co do stabilności napięć to niby można sprawdzać to programami, ale naprawdę miarodajne wyniki uzyskamy wyłącznie posługując się dobrym miernikiem a nie tandetą za 20 zł, która jest zamontowana na płycie gł.

Link to post
Share on other sites

ad1. skoro dobry multimetr kosztuje ok 150 - 200 zł (dający precyzyjny i wiarygodny odczyt) to niemożliwe żeby na płycie głównej montowany był czujnik choćby podobnej klasy, podbiłoby to cenę mobo do nieopłacalnej wartości.

ad2. a skąd wiesz że kilkadziesiąt złotych więcej przełoży się na lepszy pomiar napięć na płycie?

Link to post
Share on other sites

ad1. skoro dobry multimetr kosztuje ok 150 - 200 zł (dający precyzyjny i wiarygodny odczyt) to niemożliwe żeby na płycie głównej montowany był czujnik choćby podobnej klasy, podbiłoby to cenę mobo do nieopłacalnej wartości.

tzn. ja sie pytalem skad wiecie jakie woltomierze sa na plytach glownych

a nie ile kosztuja. po prostu tak narzekacie na nie wiec myslalem ze wiecie moze czy stosuje sie o przetwarzaniu bezposrednim czy moze sigma-delta czy moze podwojnie/potrojnie calkujace? jesli o przetwarzaniu bezposrednim to pewnie maksymalnie 8-9 bitow rozdzielczosci ze slaba dokladnoscia ale za to jaka szybkosc dzialania! ale po co takie szybkie? to by faktycznie bylo bez sensu. takie mialem pytanie i wlasciwie ciagle mam:)

 

ad2. a skąd wiesz że kilkadziesiąt złotych więcej przełoży się na lepszy pomiar napięć na płycie?

wiem ile kosztuje przetwornik analogowo-cyfrowy 10-12 bitowy (wiecej nie potrzeba a nawet tyle to za duzo) i wiem ile potrzeba pracy/dodatkowych elementow zeby dorobic uklad kompensacji temperatury, driftu zera i ewentualnej korekcji charakterystyki przetwarzania.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jakiego typu woltomierze montuje się na płytach gł. natomiast są to tanie i w związku z tym mało precyzyjne urządzenia a jeśli chodzi o napięcie procesora, pamięci czy jakiegokolwiek innego elementu to potrzebna jest duża dokładność odczytu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

LexusHPC - a do jakiego markowego zasilacza porównywałeś? Na tej samej konfiguracji? Na jakiej lini? Pod obciążeniem czy nie? Czy ten komputer na zasilaczu "za 20zł" jeszcze istnieje czy się okopcił?

Podaj nam symbole testowanych przez ciebie zasilaczy bo może jest jakaś perełka za 20zł na rynku..

Link to post
Share on other sites

LexusHPC - a do jakiego markowego zasilacza porównywałeś? Na tej samej konfiguracji? Na jakiej lini? Pod obciążeniem czy nie? Czy ten komputer na zasilaczu "za 20zł" jeszcze istnieje czy się okopcił?

Podaj nam symbole testowanych przez ciebie zasilaczy bo może jest jakaś perełka za 20zł na rynku..

Kilka postów wcześniej była mowa (przynajmniej tak mi się wydaje, albo coś pokręciłem) że napięcia powinno mierzyć się miernikiem, w dodatku drogim. W swoim poście napisałałem jedynie że sprawdzałem zarówno tani voltomierz za 20zł jaki taki za grubszą sumę i różnica wynosiła 0,01V.

 

Nie chodziło mi o zasilacze za 20zł! Takich nikomu bym nie polecił ;]

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, troche na Ciebie najechałem :?

Ale tak jak napisałem, napięcia powinno mieżyć się głównie przy obciążeniu bliskim do maksymalnem mocy zasilacza ;)

Bo to że potrafi trzymać napięcia gdy praktycznie nie jest obciążony to nie sztuka.

 

Ale troche z tematu zjechaliśmy także lepiej zakończmy tą dyskusję, a ja jeszcze raz Ciebie przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...