Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Mam problem z odpaleniem PC'ta i nie wiem, co jest tego przyczyną.

Być może to pamięć RAM, lub dysk twardy, nie mam pojęcia.

Gdy włączam komputer, normalnie wszystko się odpala do momentu wyświetlenia logo Windowsa i załadowania się systemu, po tej akcji, wywala dosłownie na sekundę jakiś niebieski obraz z białymi napisami i piszczy, coś w PC'cie w środku. I tak cały czas powtarza się to samo, jedyne, co to mogę dostać się do BIOS'u. Nic poza tym. Nie wiem, czego to wina. Zależy mi na zawartości dysku twardego, ale nie mam wykonanej kopii zapasowej, więc nie wiem czy format systemu i np. zainstalowanie drugiego systemu, zaś na drugą partycję, coś da. Można coś na to poradzić? Proszę o pomoc, pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Spróbuj uruchomić kompa w trybie awaryjnym, nie pamiętam czy oferuje on możliwość kopiowania danych na inne nośniki ale możesz go tak uruchomić. Nie zmieniałeś czasem ostatnio sterowników lub sprzętu? Zastosuj przywracanie/naprawianie systemu wciskając przy starcie F8. Zawsze możesz wyjąć dysk i zrobić kopię na innym komputerze pod warunkiem, że nic mu nie jest.

Link to post
Share on other sites

Miałem podobne objawy przy padniętej kości ramu. Spróbuj jak radzili powyżej, wyjmij jedną kość i zobacz czy na jednej odpali, jak nie to spróbuj na drugiej (zakładam, że masz 2 moduły ramu). Jeśli chodzi o dane to o ile dysk nie jest uszkodzony fizycznie, wszystko powinno być do odzyskania, nawet po formacie, pod warunkiem, że nie nadpiszesz danych np. nową instalacją windy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...