Skocz do zawartości

Wybor zasilacza


Recommended Posts

Witam potrzebuje cichego oraz taniego zasilacza do mojego staruszka, wybralem dwa zasilacze jednkaze nie moge wybrac ktory z nich bedzie lepszym rozwiazaniem

Modecom

Chieftec

Konfiguracja mojego kompa jest podana w profilu, podkoniec roku mysle nad zmodernizowaniem go, wiec napewno zapas mocy sie przyda.

Link to post
Share on other sites

GPS Chiefteca jest dosc głosny pozatym to juz troche stary model.

 

O modecom Carbon nic nie słyszałem. Cena 185 PLN za 530 W wydaje sie kuszaca ale ciekawe jak z jakoscia. dla przykladu Modecom Volcana 550 W kosztuje 290 PLN. aha ten carbon posiada pasywne PFC :/ za plus mozna uznac 14 cm wentylator który nie powinnien byc głośny.

 

Nie znalazłem zadnych testów tego zasilacza. MOdeCom to nie firma klasy Be-quiet, Tagan, Chieftec, wiec zakup tego zasilacza w ciemno jest dosc ryzykowny

 

EDIT

studencikus

dobrze zaproponował dozbieraj troche kasy i zakup : OCZ StealthXStream 500W SLI tylko ze jaest maly problem. z tego co kojarze ten zasilacz nie posiada automatycznej regulacji obrotów wentylatra. kreci sie non-stop z ta sama predkoscia ;/ wiec moze od razu zakup ModeCom Volcano 550W . Volcano mimo ze spod znaku firmy ModeCom to b.dobre zasilacze.

Link to post
Share on other sites

Junior

 

autor przy modernizacji zamierza kupic Tagana 750 W - wd opsiu :>

 

wiec hm jesli modernizacje chce przeprowadzic pod koniec tego roku wd mnie nie powinien sie bawic w "tymczasowe" zasilcze tylko od razu zakupic " wybranego" tagana :/

 

pozatym chce zmienic na i7 heh pewnie ustawil sobie te dane w opsie dawno temu kiedy jedynymi procesorami z rodziny i7 byly 920 i w góre. miale one okreslony pobor pradu na ~135 W. Juz niedlugo bo w wrzensiu wchodza nowe procesory z rodziny i3/ i5 / i7 modele 860, 870 itd razem z nowa podstawka LGA 1156. Najszybsze modele tzn i7 870 bedzie prawie tak samo szybko jak I7 920 ale za to duzo tanszy i bedzie pobieral mniej pradu ~85 W . takze plyty z LGA 1156 bede w cenie ok. 600 PLN . czylu duzo tansze od plyt z socktem LGA 1366

Link to post
Share on other sites

nie nie ;P ten komp z profilu ktory chce kupic to bedzie osobny komp, ktory zastapi ten co mam obcenie. Jezeli chodzi o modernizacje tego starego kompa to zamierzam zmienic proc i mobo (e5200, albo x2550 :/). Wiec jezeli chodzi o PSU to wezme tego chiefteca ;P

Link to post
Share on other sites

Zalezy gdzie kupisz niektore sklepy daja na corsairy 5 lat gw.

 

@torture

corsair 360W(max 390W) na jednej szynie 12v 30A to lubie nie wazne co i gdzie podepniesz i tak bedzie stabilny

 

OCZ MXS 372W na dwoch szynach 12V po 17A i 14A - dobry jak bedziesz podpinac mocna grafe ale do serwera to chyba niepotrzebne ?

 

Ze wzgledu na wygode z kablami wybralbym jednak ....OCZ :/

Link to post
Share on other sites

Nie chce kupowac wszystkiego w osobnych sklepach :/ za duzo to wtedy wychodzi jezeli chodzi o koszty transportu :wariat:. Obudowe biore z komputronika :menda: bo mam kolo domu, a reszte zamawiam w cooling.pl (ten ocz, 2xnoiseblocker120, 2xdarkblue80 revolteca oraz 2xfiltr120)

Link to post
Share on other sites

Dzisaj dostalem tego OCZ i musze powiedziec ze jestem z niego strasznie zadowolony :co: (pomimo problemu z pozostalym sprzetem) chocby mogl by byc troszke mniejszy :D. Odrazu zrobilem probe O/C i poprostu nie moge uwierzyc :menda: CPU poszedl na 4GHz bez zadnego problemu, wczesniej na starym zasilaczu ledwo wyrabial na 3.5 :sciana:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...