Skocz do zawartości

modernizacja zestawu - warto ? czy może zupełnie nowy


Recommended Posts

Witam

 

Zacznę może od kasy 1000 - 1500zł max więc nie za dużo.

Głównym celem jest wyciszenie kompa zatem ciche chłodzenie. Gdybym miał kupować od nowa zestaw to zapewne nie wszystko w pierwszym rzucie z uwagi na finansowe ograniczenia.

Na pierwszy ogień pewnie by poszła jakaś grafika, nie potrzebny mi jest jakiś demon. Myślę że 400-450zł na karte max tak by gry chodziły płynnie. Czekam na propozycje a mój sprzęt to:

 

Wszytkie podzespoły znajdują sie w obudowie FD core 3000

Procesor: Athlona X2 4800

Płyta: GB GA-MA78GM-S2H

RAM: 4gb 800Mhz Goodram

GPU: GALAXY 9600GT

HDD 500GB 7200obr

chłodzenie standardowe.

 

Opłaca się to to upgradować czy lepiej zacząć od nowa ?

 

pozdrawiam

A.

Link to post
Share on other sites

zasilacz 400W Chieftect.

 

Co do płyty głównej czemu MSI ?. Kiedy składałem poprzedni zestaw na topie były Gigabyt-a, jak się teraz mają płyty tej firmy ?. MSI lepsze gorsze od GB ?.

Karta z poleconego zestawu droga więc napewno nie złoże wszystkiego naraz. Co myślicie o kartach HISa ? słyszałem że ich modele mają ciche chłodzenie ? i czemu 4 rdzenbiowy procesor ? wykorzystują to jakieś gry ? moze cos mniej rdzeniowego a szybszego pod AM3 ?

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites

Najlepiej wymienić tylko procek, grafę, chłodzonko i zasilacz też można zmienić. Przejście na AM3 dużo nie da... A i jeszcze jaką rewizję płyty masz? Ale i tak na wszystkich jest obsługiwany phenom II 955 C3 w wersji 95 W - ogólnie to chyba tylko taki jest w sprzedaży.

Tylko prawdopodobnie będzie trzeba uaktualnić bios.

Edytowane przez ADR15
Link to post
Share on other sites

Najlepiej wymienić tylko procek, grafę, chłodzonko i zasilacz też można zmienić. Przejście na AM3 dużo nie da... A i jeszcze jaką rewizję płyty masz? Ale i tak na wszystkich jest obsługiwany phenom II 955 C3 w wersji 95 W - ogólnie to chyba tylko taki jest w sprzedaży. Tylko prawdopodobnie będzie trzeba uaktualnić bios.

Ja się przesiadłem z LGA 775 na AM3 i dostałem ogromnego kopa mocy, 5 razy szybciej jak nie więcej ;)

Link to post
Share on other sites

Jestem podobnego zdania co użytkownik ADR15. Do wymiany procesor, grafika i zasilacz (tak dla pewności). Proponuję:

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=38114

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=36532

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=36493

 

Phenom II X4 955 oferowany w tym sklepie ma TDP na poziomie 125W, a takiego płyta nie obsłuży. Warto poszukać części taniej, wówczas można by pokusić się o nowe chłodzenie, np. SilentiumPC Fera.

Edytowane przez misi3k08
Link to post
Share on other sites

Phenom II X4 955 oferowany w tym sklepie ma TDP na poziomie 125W, a takiego płyta nie obsłuży. Warto poszukać części taniej, wówczas można by pokusić się o nowe chłodzenie, np. SilentiumPC Fera.

Chłodzenie musowo chce zmienić na jakieś ciche, zależ mi na tym aby komp chodził możliwie jak najciszej.

Co do procesora to jak sprawdzić jaki mogę wrzucić na płytę najmocniejszy ?. Przeglądając dokumentacje od płyty jedyne co widzę to lakoniczne "AMD PhenomTM FX processor/AMD PhenomTM processor/". Nie chciałbym żeby się okazało po zakupie, że nie włożę proca bo płyta nie pociągnie.

Edytowane przez adasiex
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dla przypomnienia mam:

Procesor: Athlon X2 4800

Płyta: GB GA-MA78GM-S2H

GPU: GALAXY 9600GT

 

Wybrałem:

AMD Phenom II X4 840

Thermaltake CLP0588 Contac 29 BP

Gigabyte Radeon HD6850 1GB DDR5 256bit PCI-E (GV-R685OC-1GD)

 

jakieś sugestie modernizacji w granicac cen ?. Pytanie odnośnie procesora 840 nie ma L3Cache, jak to wpłynie na wydajność, czy może brać coś z cachem ?

 

dzięki

A.

Link to post
Share on other sites

Z procesorem nie masz wyjścia, Phenomy X4 z L3 mają za wysokie TDP, przez co nie są wspierane przez Twoje mobo.

to wytłumacz mi łopatologicznie jak mam czytać przesłaną przez ciebie 2 posty wyżej skecyfikacje.

np. ten Phenom II X4 820 2800MHz 512KBx4 6MB Deneb 45nm C2 95W 4000 F8

jest wersja biosu wiec mam rozumiec ze chodzi ?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz wgraną na płycie wersje biosu podaną przez producenta to oznacza, że procesor powinien na niej bez problemu działać.

Wersje biosu znajdziesz tutaj: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma78gm-s2h_10/download/bios

 

Jeden z phenomów mający L3 na Twoją płytkę się nada a mianowicie x4 945 w rewizji C3 aczkolwiek jedyna szansa na dostanie tego procka to allegro.

Link to post
Share on other sites

tak jak Pasjonat mowi dokladnie o 10%

nic to nie daje

 

kupuj athlona x3 4xx - to najlepsza wydajnosc za sensowne pieniade

i cala reszte przeznacz na karte graficzna

mozez np 560ti hawk od msi czy soc gigabyta

te karty maja pewny 1ghz na rdzeniu i przebijaja 570tke a sa tansze i ogolnie mniej pradozerne czyli latwiejsze w utrzymaniu ciszy

- swietne karty warte tysiaka

 

zestawem x3 4xx+gtx560ti hawk znacznie przebijesz na wydajnosci phenoma z 6870

Edytowane przez bazyli
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...