Skocz do zawartości

przywracanie danych z ssd po szybkim formacie


Recommended Posts

Jak w temacie. Oddawałem kompa do serwisu(wątek w dziale pytania do gigabyte) i nie wszystko zmieściło mi się na hdd, więc parę mniej ważnych rzeczy zostało na ssd. SSD został sformatowany, mimo że miał nie być, no trudno. Chciałbym odzyskać przynajmniej część rzeczy.

 

Na dysku został zainstalowany windows 7 hp, ale biorąc pod uwagę jak działa ssd, i że miałem tam trochę wolnego miejsca, to po szybkim formacie właśnie te wolne komórki najprawdopodobniej zostały nadpisane, a moje dane powinny tam jeszcze być.

 

Jakim programem mógłbym wykonać odzyskiwanie tych danych? najlepiej jakbym mógł wykonać super dokładny obraz dysku, który potem zapisałbym to to na hdd i dopiero męczył programami do odzyskiwania. ssd na razie jest odłączony od prądu i kompa, żeby mi w IDLE nie czyścił komórek(przygotowywał do zapisu)

 

edit: jest to vertex2e 60GB.

Edytowane przez TurboHydra
Link to post
Share on other sites

Najpierw po uruchomieniu musisz wybrać jakie pliki ma odzyskać, potem wybierasz dysk/partycje z której chcesz to odzyskać, w kolejnym oknie zaznaczasz :włącz głębokie skanowanie" po jakimś czasie dane powinny być odzyskane A na koniec gdy już są pliki odzyskane, zaznaczasz wszystkie pliki, albo te co chcesz odzyskać i klikasz na "Odzyskaj " pojawia się tam okno gdzie te pliki ma zapisać i na końcu czekasz, aż się to wszystko zapisze i koniec.

Odzysk z karty SDHC 4GB trwał ok. 20min przy głębokim skanowaniu. Przy dysku SSD powinno być szybko, bo ma lepsze transfery niż karta.

Edytowane przez HD5830
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

meh, trochę fail. Programy nie są wstanie wykryć plików innych niż zdj/dźwięk/doc/txt itd... A jak zaznaczę wyszukiwanie samych zdjęć, to jakby więcej ich znajduje niż jak zaznaczę szukaj wszystkiego... Miałem nadzieję że jedno archiwum rar mi znajdzie, i jeden plik autocada, ale coż, może zostały po prostu nadpisane.

 

Własna obserwacja: odzyskał chyba wszystkie cookies itd jakie były na tym dysku, po tyle plików graficznych które były fragmentami stron które przeglądałem to jeszcze nie widziałem naraz w jednym oknie...

Link to post
Share on other sites

Wszyscy stawiają na płatne programy często wątpliwej jakości.

 

Sam używam darmowego testDiska i bezproblemowo odzyskałem dane z 12 dysków klientów gdzie większość programów powyżej uznawała że danych tam już nie ma.

 

Największą jego zaletą jest to że działa na środowisku Linux, więc wystarczy zassać Slax'a i dodać TestDiska i z USB odratujemy praktycznie każde dane po szybkim formacie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...