Skocz do zawartości

GB EX38-DS4 wer. 1.1 jaki procesor można założyć.


Recommended Posts

Witam

Mam pytanie związane z modernizacją komputera tj. mam płytę główną Gigabyte EX38-DS4 wer. 1.1 Slocket 775 i procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2,40GHz 65nm G0., Karta graficzna Asus GTX 550Ti 1GB

Chciałbym wstawić nowy procesor . Aktualizacja biosu płyty głównej do jakiej wersji powinna być tj. pod procesor, czy najnowsza jaka jest. Zainteresowany jestem tymi procesorami od Intel Core2 Quad Q8300 2,50 GHz BOX slocket775, 45nm, Intel Core2 Quad Q8400 2,66 GHz BOX slocket 775, 45nm, Intel Core2 Quad Q9505 2,83 GHz BOX slocket 775, 45nm,Intel Core2 Quad Q9550 2,83 GHz BOX slocket 775, 45nm, Intel Core2 Quad Q9650 3,00 GHz BOX slocket 775, 45nm. Na stronie producenta jest , że pod każdy procesor jest inna wersja biosu płyty od F2 do F6c. Ma to znaczenie gdyby zaktualizować bios do np. F6c i wstawić procesor Core™ 2 Extreme QX9650 bios F3 wg producenta. Czy faktycznie wg specyfikacji można założyć do tej płyty inny procesor po aktualizacji biosu. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez bogdan_no3
Link to post
Share on other sites

Jeśli nowsza wersja biosu nie wprowadza jakiś konkretnych poprawek oprócz wsparcia obsługi procesorów to nie ma sensu, jeśli musisz robić flash biosu w każdym przypadku ( z wymienionych procesorów ) wybierz najnowszą wersję biosu pod twoją płytę.

Edytowane przez blacklio
Link to post
Share on other sites

Wymiana jest wysoce nieopłacalna. Masz mocną płytę więc kręć tego Q6600. BTW Q8X00 jest wolniejszy od Q6600, więc po co wymieniać na gorsze ?

A dziekuję byłem przekonany że Q8400 jest szybszy na nowej technologi. A co powiesz na te Q9550 i Q 9650 bo cenowo to prawie tak samo. I do tego biosu wracając to F6c jest betą. Bios pod każdym procesorem jest podany w specyfikacji dla Q9550 F3, dla Q9650 F6c. Czy można zastąpić np. Q9550 F6c. wg.http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2754

Link to post
Share on other sites

Chcesz wydawać taką kasę na stary CPU ?! Nie opłaca się. Wymień platformę na nowszą za tą kasę, albo kręć obecnego bo wcale nie jest wiele gorszy od Q9X50. A podkręcony przeżywa drugą młodość. Na Twojej płycie jak masz dobrą wersję CPU z dobrym chłodzeniem można wyciągnąć nawet 3.6 GHz. A 3.0 jest praktycznie gwarantowane.

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Witam Dziękuję za pomoc, a więc macie rację. Tylko czemu Q9550 i i7 to prawie taka sama cena. Kwota za Q9550 to płyta pod i3.5.7 i karta graficzna ,a drugie tyle na reszte czyli zamkniecie się w granicy 3tyś. Myślę, że podkręce i dołoże lepsze chłodzenie te BOX to 60stopni bez stresu i zmienie zasilacz 350 na 500. Ggrafe zmieniłem wcześniej z Asus 9600GT na Asusa GTX550ti i dołożę jeszcze jedną GTX550Ti. .Kości też dołożę bo mam 4GB. To powinno wystarczyć, aby dodać mocy. Prawde mówiąc to z tego sprzętu jestem zadowolony, a ma swoje już ok 4lat wszystkie gry na wysokich chodzą nawet na 9600GT.Taka modernizacja to chyba rozsądne rozwiązanie niż zmiana jednostki. A jakie jest wasze zdanie .

Link to post
Share on other sites

dołożę jeszcze jedną GTX550Ti

A płyta obsłuży?

 

zmienie zasilacz 350 na 500

Tylko jakiś firmowy polecany na forum, 1/2 tego forum to jak wybrać dobry zasilacz. Poczytaj.

 

bo mam 4GB

I tyle wystarczy, nie potrzeba więcej. Przynajmniej do czasu.

 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Witam Czy płyta da rade powinna. Obsługa technologii CrossFireX™ z podwójnym złączem PCI-E 2.0 x16. Bios już mam na F6c najnowszy poszla pięknie aktualizacja spod win. Zasilacz już obowiązkowy oczywiście, że firmow rozglądam się za dobrym. Pamięć wstawiam będzie razem 6GB płyta ma tylko do 8Gb. Jak tak się zaczełem rozglądać po modernizacji to i obudowe może też zmienić. Masz MiK86 obudowe z zasilaczem na dole i jak to oceniasz do tych z górą?

Link to post
Share on other sites

Najważniejsze jest ustawienie zasilacza i filtry przeciw-kurzowe. Strasznie wciąga kurz od spodu. Ogólnie to potrzebowałem budy dającą możliwość dobrego ułożenia kabli, tak aby można było "tyłem" dużo upchać. A gdzie zasilacz miał się znajdywać to już mnie nie obchodziło. Wyszło jak wyszło i nie narzekam. Ale fajne budy zaczynają się od 200 zł.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam zmodernizowałem se kompa i teraz mam problem. Licze na Waszą pomoc. Więć tak zmieniłem obudowe,zasilacz na OCZ, procesor z Q6600 na Q 8400 na slocie 775 płyta GB EX38-DS4. Win7 64bity z aktualizacką Biosu na F6, żeby poszedł Q8400. Rozłączyłem wszysko z starego i zostawiłem na następny dzień. Poczyściłem z kurzu i zacząłem składać to potrwało. Założyłem nowy Q8400 i nowe chłodzenie i podłączyłem płyte, kartę, itd. przy pierwszym rozruchu kompa tylko załączyło się wszystko tj płyta, karta, zasilacz, wentylatory i zaswieciły się diody na płycie i koniec. Posprawdzałem może coś nie dopięte , ale jest dobrze dalej ten sam start. Wyjąłem procesor i ponownie założyłem był start do momentu botowania z HD lub CD/DVD i tu się zatrzymało wszystko wentylatory chłodzą, zasilanie jest na płycie diody nie świecą się czyli dobrze. A tak nic się nie dzieje nawet po ponownych uruchamianiach. Wyjąłem baterię aby zrestetować to jak założyłem to był bios z komunikatem błąd COMS i aby zmienić na botowanie lub że system uruchomi się za 16 sekund to z klawiatury na PS2 nic nie mogłem zrobić. Pomyślałem, że powinienem zacząć jednak na Q6600 zanim to wszystko ruszy po długim odłączeniu z zasilania i założyłem ten stary spowrotem to teraz monitor czarny brak obrazu na płycie diody się cały czas świecą, wentylatory pracują, zasilacz, wentylator graficzej. Myślę, że nie potrzebnie robiłem ten reset COMS. Teraz założyłem nowy procek i włącza się i wyłącza rozruch kończą się mi pomysły.

 

I jeszcze zrobiłem tak, że zmieniłem na ten stary procesor i włączyłem to chodzi, ale ekran pozostaje czarny. Grafike zmieniłem na inna i tak samo. Jak połącze nowy procesor to włąsnie na nim są te rozruchy i wyłączanie się. Co mam zrobić teraz, aby to chodziło. Na dysku był zainstalowany win 7 64bity.

Link to post
Share on other sites

Człowieku, coś Ty zrobił... Jak mogłeś wymienić lepszy procesor na gorszy? Nowy bierze tylo troszkę mniej prądu, i nieco wyzej się podkręca, ale i tak jest mniej wydajny. Ja na takiej płycie i Q6600 robiłem 3,8 GHz, i w tym momencie szedł on łeb w łeb z wszelkimi Phenom II goniąc core i5...

 

Jak mogłeś to zrobić?! Nie... nie pomogę Ci, przykro mi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...