Skocz do zawartości

Problem ze złączem 3 pin na płycie głównej


Recommended Posts

Witam. Mam problem ze złączem 3 pin, a dokładnie z wtyczką "chassis". Podłączyłem nowy wentylator i chodzi on na czasami 350-400-450, a teraz nawet 550 rpm, ale powinien latać na 1200 rpm (nie ma pwm). Podpiąłem go w drugie gniazdo 3 pin na płycie, bo myślałem że jest uwalony, ale od razu poszedł na 1200. Dodam że diody LED świecą się tak jak powinny, tylko nie kręci się tak jak trzeba. Przed zmianą miałem oryginalny wentylator od Cooler Master'a i było OK :P. Pamiętam że przy pierwszym uruchomieniu komputera z tym nowym wentylatorem był mały problem, bo komputer wstał ale nie dawał oznak życia, nawet speaker nie "pipczał". Za drugim uruchomieniem piknął 3 szybkie razy. Potem podociskałem kable i odpalił. Ma ktoś jakiś pomysł? Pozdrawiam.

Edytowane przez Dragoslaw25
Link to post
Share on other sites

Pomysł taki, żeby zobaczyć czy przypadkiem nie jest ustawiona autoregulacja w biosie. Jeżeli nie, to może rzeczywiście coś jest nie tak z gniazdem (może tachometr walnięty, patrzyłeś czy kręci się tak samo szybko?). To nie powinien by problem, zawsze można podłączyć bezpośrednio pod zasilacz.

Link to post
Share on other sites

W biosie nie mam możliwości regulacji wentylatorami, mogę wybrać tylko pokazanie z jaką prędkością wieje lub "Ignored". A tachometr na pewno jest ok, bo na gołe oko widać że wolniej wieje niż jak podłącze do 2 gniazda, a oprócz tego czuć jak przyłożę rękę że w gnieździe "chassis" wieje słabo, a w "power" mocno czuć pchane powietrze. W sumie to nic innego mi nie pozostaje jak kupić rozgałęźnik 3 pin --> 4 pin, ale chciałem się dowiedzieć co tam się stało, bo to trochę dziwne że tak nagle się zepsuło.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...