Skocz do zawartości

Problem z zasilaczem BeQuiet Dark Power Pro P9 750W


Recommended Posts

Wyobraździe sobie sytuację:

-wyłączacie i włączacie wtyczkę zasilacza komputera z kontaktu na wyłączonym komputerze przyciskiem power

-podłączacie i wyłączacie dysk twardy/DVD gdy komputer jest wyłączony przyciskiem power

Po każdej z tych operacji włączacie komputer a on włącza się tylko na 1/10 sec po czym się wyłącza.

Ponowna próba to już kompletna cisza.

Jedną możliwością ponownego włączenia jest wykonanie 3x operacji:

-trzymamy przycisk power ok 10sec

-puszczamy przycisk power

-włączamy komputer ... który startuje znowu na 1/10sec

-operacje powtarzamy 3x

Po wykonaniu operacji 3x komputer pracuje poprawnie do ... następnego podłączenia jakiegoś sprzętu.

Pierwszy raz się z czymś takim spotykam w zasilaczu ... a to jego podejrzewam o jakiś problem ponieważ nie występuje on gdy przed każdą z operacji podłączenia do niego czegokolwiek wyłącze go tylnim wyłącznikiem.

Rozumiem że być może działają jakieś zabezpieczenia ale to już jakaś paranoja.

Nie chce oddawać zasilacza do serwisu bo z pewnością go odeślą z opowiedzią TTTM lub wszystko jest w porządku. Może ktoś miał już podobne objawy?

 

Moja konfiguracja:

Gigabyte X48-DQ6 DDR2

Intel Core2Quad 9650

4x2GB RAM

nVidia GTX 560

3xHDD 7200

4xDVD/BD

Edytowane przez sirius98
Link to post
Share on other sites

Po prostu nakręć filmik co się dzieje i na gwarę. Powinni uznać. Ewentualnie pożycz od kogoś inny markowy mocny zasilacz, i podłącz. Jak się nie będzie to działo, to możesz nawet 2 filmiki nakręcić, i wtedy masz niezbity dowód, że to wina BQ.

Link to post
Share on other sites

Na podstawie tego, co napisałeś wnioskuję, że zasilacz jest jak najbardziej sprawny ;)

Sprawdź resztę sprzętu- większość dziwnych spraw to RAM-ce.

Inne opcje:

- Clear CMOS

- Bateria

 

Ale i tak prosiłbym o opisanie problemu w języku polskim troszeczkę jest to nie "jadalne". Co do wyłączania zasilacza jego wyłącznikiem- jak najbardziej powinno się z niego korzystać.

Edytowane przez Diego_90
Link to post
Share on other sites

-popieram wymień bateryjke

aczkolwiek

-też kiedyś tak miałem i winę miał kabel od zasilacza jak go wyjąłem i włożyłem(z zasilacza) to komp się włączał jak go wyłączyłem to by ponownie go odpalić musiałem znowu wyjąć i włożyć wtyczkę w zasilacz wymieniłem kabel i działało ;) . Tak więc skocz do sąsiada pozbaw go kabla na 5min i sprawdź u siebie;)

Edytowane przez Apollo Diomedes
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...