Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pełna specyfikacja nootebooka: http://pl.asus.com/Notebooks/Multimedia_Entertainment/N73SV/#specifications

mam podpiete 2 dyski twarde 500gb 5400rpm sata lecz ta płyta główna nie wspiera raid I pytanie takie:

Czy znacie jakiś sposób, aby te dwa dyski połączyć za pomocą raid 0 bo wydajność tych dysków jest koszmarna.

pozdro :)

I korzystając z okazji chciałbym się dowiedzieć czy to rozwiąże moje problemy:

1. Gdy włączam grę często występuje takie coś jak wczytanie animacji (np.rozbije w grze flakonik, za pierwszym razem jest z 2 sek zawieszenia, a potem już wszystko idzie płynnie.

2. Przy odłączonym zasilaczu, czasami komputer potrafi zwalniać (np. długo wczytywać strony www, otwierać foldery pliki)

Edytowane przez naqer
Link to post
Share on other sites

Łączenie dysków 5400 rpm w Raid 0 się mija z celem bo są zbyt wolne i nie wykorzystasz w pełni zalet Raid.

 

1. Grafę masz raczej dobrą więc to pewnie wina dysku twardego (mam to samo)

2. Może przełącza się w tryb oszczędny jak odłączasz zasilacz ? Sprawdź ustawienia zasilania albo ustaw zawsze na Max. Wydajność

 

Zmień lepiej dysk na WD Scorpio Black i wszystko bedzie śmigać

Link to post
Share on other sites

2. Może przełącza się w tryb oszczędny jak odłączasz zasilacz ? Sprawdź ustawienia zasilania albo ustaw zawsze na Max. Wydajność Zmień lepiej dysk na WD Scorpio Black i wszystko bedzie śmigać

Już wcześniej zmieniłem wydajność na high było nawet obciążenie minimalne procesora 5% i amieniłem na 100% (tak jak jest przy zasilaczu, ale nie dało to wiele)

I jak już mam wymieniać dysk to wymieni oba tylko teraz pytanie czy dam rade sprzedać stare za łącznie 300zl? Bo laptop nawet 2 tyg nie ma więc nówka.

 

Moje dyski to WD caviar blue WD WD5000BEVT po 500gb i są droższe niż te które mi napisałeś :)

Link to post
Share on other sites

Niemożliwe, że są droższe. Pomyliłeś dyski. 2,5 cala to seria Scorpio a 3,5 to Caviar. W notebooku masz Scorpio Blue, które są tańsze o ok. 5 dych od Black xD

 

Nie wiem czy dasz radę sprzedać ale możesz sobie zostawić, kupić obudowy zewnętrzne i będziesz miał dyski przenośne :)

 

Jak płyta główna nie wspiera raid to i tak go nie zrobisz więc nie ma sensu wymieniać dwóch. Moim zdaniem kup jeden Black i używaj go na system, gry, programy itp. a jeden Blue np. na filmy. Z drugim Blue możesz zrobić to co napisałem albo sprzedać.

Link to post
Share on other sites

Pełna specyfikacja nootebooka: http://pl.asus.com/Notebooks/Multimedia_Entertainment/N73SV/#specifications mam podpiete 2 dyski twarde 500gb 5400rpm sata lecz ta płyta główna nie wspiera raid I pytanie takie: Czy znacie jakiś sposób, aby te dwa dyski połączyć za pomocą raid 0 bo wydajność tych dysków jest koszmarna. pozdro :) I korzystając z okazji chciałbym się dowiedzieć czy to rozwiąże moje problemy: 1. Gdy włączam grę często występuje takie coś jak wczytanie animacji (np.rozbije w grze flakonik, za pierwszym razem jest z 2 sek zawieszenia, a potem już wszystko idzie płynnie. 2. Przy odłączonym zasilaczu, czasami komputer potrafi zwalniać (np. długo wczytywać strony www, otwierać foldery pliki)

Skoro chipset nie wspiera RAID to jak zamierzasz to ominąć, to nie stacjonarka że wsadzisz kontroler na PCI/PCIe i będzie wszystko działać. Odnośnie wymiany dysków masz klapkę w spodzie lapka?? Druga sprawa w przypadku serwisowania lapka dyski które chcesz sprzedać mogą się okazać potrzebne
Link to post
Share on other sites

Niemożliwe, że są droższe. Pomyliłeś dyski. 2,5 cala to seria Scorpio a 3,5 to Caviar. W notebooku masz Scorpio Blue, które są tańsze o ok. 5 dych od Black xD

Na allegro nówki scorpio black 230zl a blue 212zl (najtańsze)

A używane (pewno podobna sytuacja do mojej xD) po 155zl.

Chodzi o to, że już i tak ten laptop kosztował troszkę i chciałbym zminimalizować inne wydatki.

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...