Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich. Piszę do Was z prośbą o rozwianie moich watpliwości odnośnie upgrade'u podzespołów.Mianowicie posiadam:

 

-cpu- C2Q 8300 2.5GHz

-gpu- GT220 GDDR3 1024mb MSI :/

-mobo- Asus p5qpl-am

-ram- 2GB Kingston DDR2_800MHz + 1GB Kingston DDR2_800MHz

 

reszta zostaje: OCZ SXS 400W, Samsung 500gb, nagrywarka, buda jeszcze się nada.

 

 

Są to elementy które planuje sprzedać i wtedy dołożyc kasy aby zamknąć się w budżecie max 1350zł lub

wywalić tą pseudo grafe dołożyć ramu i włożyc coś o wiele lepszego.I teraz moje pytanie czy dalej bawić się na tym odchodzącym sockecie 775 czy sprzedać to i kupić coś w ten deseń:

 

MSI 870 c45

Radek HD6850

AMD Athlon II X3 455/PII X4 955 BE

2x2GB DDR3 Goodram/ lub co polecacie.

 

Czy za te 4 stare bebechy wyciągne 800zł? Z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

800zł spokojnie wyciągniesz, najlepiej jak kupisz lecz MSI 870A-G54 - również obsługuje buldożery i ma kilka bajerów, procesor może być ale polecał bym x4 955 BE używany za 300zł a nowy za 400zł ram 4GB z tym MSI powinien chodzić dobrze a kupisz go za 70zł do tego dobre chłodzenie i będzie śmigać.

Link to post
Share on other sites

Też bardziej się skłaniałem ku zmianie platformy. Zapomniałem dodać że mam monitor 19" więc jakieś kosmiczne rozdziałki czy inne bajery mnie nie interesują. Komp ma przez następne 1,5 roku poradzić sobie z nowszymi tytułami gierek a tak ogólnie standard muzyka jakiś film. GPU takie a nie inne właśnie ze względu na płynne pyknięcie w jakiegoś FPS w weekend a i z 2 strony ograniczone fundusze aby fundować sobie jakiegoś GF'a.

Link to post
Share on other sites

z porządnym sprzętem będzie problem :-/ A GPU z Radeon'a czy Nvidia ??

Pisałem @up jaką kartę. Zdaje sobie sprawę że to jest budżetowiec no ale cóż. Lepiej żebym wyciągnął coś jeszcze z tych starszych bebechów zanim zupełnie zejdą z obiegu a dokładać dużo nie zamierzam są inne wydatki ;) Dodam że nie zamierzam kupywać tych elementów na dniach może na przełomie pażdzierni/grudzień albo jeszcze póżniej więc powinno się udać wyrobić cenowo zwłaszcza żeby wziąć tego PII 955. Trochę nie jestem przekonany do używek ale może po bulldozerach pojawi się dużo używanych procków AMD pokroju tego 955.
Link to post
Share on other sites

to tak

MOBO : http://allegro.pl/msi-870a-g54-amd870-sata-iii-raid-usb-3-0-zabrze-i1799506553.html 319 + dostawa

GPU : http://allegro.pl/wyprzedaz-sapphire-radeon-hd-6870-1-gb-gddr5-i1809045602.html 595 + dostawa

PROCEK : http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x4-840-quad-core-3-2ghz-am3-zabrze-i1799506965.html 359 + dostawa

Ram : 2x to :http://allegro.pl/pamiec-ddr3-2gb-1333mhz-goodram-sklep-warszawa-i1795854008.html 80 zł + dostawa

 

a to daje 1353 + koszty dostawy

 

troszkę to przekroczy budżet ale za to w miarę dobry sprzęt

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

Ni sorry ale uważam że mój wybór z pierwszego posta był lepszy. Ten athlon to takie masło maślane ni to dobry phenom a trochę lepszy athlon z 4 rdzeniem bez L3. Poza tym bedę kleić to w morele.net a tam ceny sa ciut niższe a za dostawe mniej wezmą. Niekoniecznie GPU kupie przez neta bo mój rodzimy sklep też ma 6850 od Sap. za 570 odbiór osobisty. Z ramu nie zamierzam rezygnować min. i max. 4GB więcej nie ma po co. Skąpie póki co na tym mobo bo żadnego oc póki co nie planuje a wole dołożyc do PII 955 + chłodzenie. :)

Link to post
Share on other sites

a po jakiego grzyba zmieniac quada na athlona

 

zaden praktycznie przyrost a koszt wysoki

 

jak juz zmieniac to na cos co malo kosztuje a wiele daje - i3 540 do OC

 

gdyby nie to ze ta plyta co ja masz jest koszmarna to juz samo oclenie intela dalo by znacznie wiecej niz zakup phenoma

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

No właśnie ta płyta... Pomysł wogóle z tym AMD właśnie z braku funduszy. Jesteś absolutnie przekonany do tego i3? Ja jestem otwarty na propozycje nie będe się upierać przy swoim bez sensu :) Chyba że płytę pod i3 używkę gdzieś wynależć to mam jeszcze małe pole manewru.

Edytowane przez krop_a
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

ale co z tego ducha czasu skoro duch czasu i tak wyzionie ducha

a wydajnosc jest wyzsza na 1156 z oc

 

co po duchu skoro dostajesz za spora kase stosunkowo malo

 

duch czasu to jest obracanie i handel calą platforma kiedy wydajnosc sie konczy a nie planowanie co to nie zrobie w przyszlosci (i tak to sie prawie nigdy nie sprawdza)

 

1156 to stary socket ? stary to jest socket A :P

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Rzeczywiście AM3+ jak i LGA 1155 wyziąną ducha za miesiąc. Niechce być nie miły ale źle mówisz. Skoro Phenom II x4 i i3 2100 są na tym samym poziomie, a autor teraz nie może sobie pozwolić na zakup i5 to i3 2100 też będzie ok.

 

Na benchmark.pl pojawił się artykuł że LGA1155 z P67 i H67 mają mieć wsparcie Ivy Bridge więc prędko nie upadnie.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Plyty_dla_Sandy_Bridge_obsluza_Ivy_Bridge-33099.html

 

i3 540 vs i3 2100

http://www.anandtech.com/bench/Product/143?vs=289

 

AM3+ to też kusząca propozycja, mimo że narazie flagowymi procesorami są Phenomy to przecież kiedyś nadejdzie bulldozer.

Link to post
Share on other sites

rowniez szanuje Twoje

 

ale skoro cos ulepszamy to po to by uzyskac po ulepszeniu jak najwiecej i w tym przypadku uzyskujemy najwiecej na cleniu i3 5xx

 

a kiedy planujemy zrobic cos w przyszlosci to mozna sie bawic ze moze kiedys - czlowiek chce ulepszyc kompa i chce miec juz drastyczny przyrost a nie kiedys ;)

 

ulepszanie Q8 w celu odczucia ze kiedys bedzie lepiej nie ma poprostu sensu

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Spokojnie Panowie mamy mnóstwo czasu na dyskusje mi się tam osobiście nie spieszy tak czy tak teraz to tylko by to wszystko leżało się kurzyło:P Nie mniej dzięki za odpowiedzi. Obydwaj macie rację: dalsza inwestycja w q8 mija się z celem a fundusze są na tyle ograniczone że żadnej solidnej wydajności tutaj nie skleimy. Rzeczywiśce ten i3_2100 w testach wypada lepiej ale troszkę martwią mnie te 2 jajca i troche droższe mobo. Ja to widze tak: Intel przed i po oc obydwu platform jest troszkę wydajniejszy ale i za to droższy. Rozumiem Waszą dyskusję napewno jest ona ciekawa lecz spójrzmy na to trochę przez pryzmat mojego "przypadku". A u mnie jest tak jak wcześniej pisałem z kasą tak sobie. Rozumiem też o co chodzi lopez2 mianowicie o wiekszą wydajność po oc intela w stosunku do amd ale znów w grę wchodzą pieniądze... niestety.

Link to post
Share on other sites

no ale co z tego ze mobo stanieje to co bedziesz chcial kupic rowniez stanieje czy dzis czy jutro wszystko stanieje proporcjonalnie wiec kup mobo pod Q8 na allegro dobra plyta 160 zl

no ok tylko że ja nie mam 1,5 kafla na biurku. Jeśli zmieniać platforme to musze sprzedać też i bebechy a za 2 lata ktoś kupi q8300? wątpie. No dobra więc poleć jakąś dobre mobo pod tego proca i jakieś pamięci.
Link to post
Share on other sites

dokladnie to mam na mysli - ze nie masz tych 1,5 k na biurku - na wywalanie

 

wiec tlumacze przykladowo- co z tego ze za rok sprzedasz swoje czesci za polowe ceny dzisiejszej skoro za rok kupisz te czesci co dzis bys kupil rowniez za polowe ceny

czyli na swoim stracisz 50 zl na sprzedazy a na kupnie tego co dzis, kupujac jutro zyskasz 150

 

sedno - nie kupuje sie nic na przyszlosc jesli dzis nie mozesz czy nie jestes w stanie do konca tego wykorzystac - przyjdzie przyszlosc to wowczas sie kupuje

 

sprobuj np to

http://allegro.pl/gigabyte-ga-p35-ds3l-fsb-1333-od-1-zl-gw-fvat-i1814166122.html

 

ps

oczywiscie ze nawet za 2 lata ktos kupi Q8 - tu nie ma z czym dyskutowac:)

poprostu jego cena wyniesie 70zl

 

Edytowane przez lopez2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...