Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Niedługo kupuję dobre słuchawki (sony MDR-XB700, Sennheiser 215 HD lub CAL!) i potrzebuję dobrego, PRZENOŚNEGO źródła dźwięku. Zastanawiam się więc nad jakąś mp3 lub mp4.

 

Nie potrzebuję żadnych bajerów, wolałbym nawet wytrzymałą mp3, która nie tak łatwo się niszczy i nie rysuje czy taką mp4, której duży ekran jest podatny na rysy itp. Liczy się dla mnie tylko dobra, idealna jakość dźwięku.

 

Pomijając już to, iż nie znam się na tego typu sprzęcie, mam już upatrzone modele:

Cena do 250 zł

 

- SanDisk Sansa Clip 4GB

- iRiver E30 4GB

- Sony NWZ B152F 2GB

- Sony NWZ B153/B

- Sony NWZ E354 8GB

 

 

Może jakiś inny model ? Zależy mi na dobrym i czystym brzmieniu, wraz z załączonymi powyżej słuchawkami.

Link to post
Share on other sites

Jak już koniecznie chcesz coś z wymienionych przez ciebie odtwarzaczy to produkty Sony będą dobre, co do jakości dźwięku to nie mogę się wypowiedzieć, z mp4 to miałem iPoda, a jak sam wiesz to trochę inna półka cenowa, ale i tak musiałem kupić do niego inne słuchawki bo te od apple to jakiś gniot

Link to post
Share on other sites

Mam dwoje kandydatów - Sony Walkman seria B i SanDisk Sansa Clip+ 8GB. Nie wiem, który wybrać. Jeżeli chodzi o baterię, to SanDisk jest chyba nieco lepszy. Ale z kolei ta firma... cóż, Sony to jednak sony - kiczu nie sprzedaje. Niestety nie wiem, jak z jakością dźwięku - nie słuchałem żdnych z tych modeli, więc proszę was o pomoc - jeżeli kiedykolwiek mieliście styczność z jakimś modelem to proszę o swoją wypowiedź.

 

Druga sprawa. Jakie słuchawki będę najlepiej pasować ? Ostatnio napaliłem się na słuchawki nauszne zamknięte, by dobrze izolowały. Tu mam 2 kandydatów - Sony MDR XB700 i Sennhaiser HD 215. Choć gdy tak sobię przez chwilę pomyślałem, czy nie lapesze byłby by słuchawki douszne, to już się sam w tym wszystkim pogubiłem. Za słuchawkami dousznymi przemawia wygoda - można w nich chodzić nie tylko po mieście, ale i jeździć np. na snowboardzie czy rowerze. No i są mniejsze i bardziej praktyczne. Tylko nie wiem jk sprawowałyby się w duecie z komputerem czy RX-e810 Yamaha. Oczywiście mówimy o dobrych, dobrze izolujących słuchawkach (dousznych) do kwoty max 200 zł. Możecie podać własne modele, i nie zapomnijcie odp. na wcześniejsze pytania.

Edytowane przez vito98
Link to post
Share on other sites

NaNite N2, Fuze (ma więcej mocy od clipa+, a gra praktycznie tak samo), Samsung YP Q2 (na allegro jest używka 16GB za 199zł - okazja), lub zapolować na używanego iPod Video 5,5G(albo toucha).

 

N2/Fuze/Q2 zagrają podobnie, ciepły dźwięk, Video i Touch są bardziej analitycznymi grajkami.

 

I polecam brać CAL!, są dużo lepsze od HD215, czy XB700(to ma ogromny bas, ale jest beznadziejny pod każdym innym względem).

Link to post
Share on other sites

Hmm... biorę SanDisk Sansa Clip+ 4GB. Słyszałem wiele dobrego - poza tym cena to tylko +-150zł. A kartę pamięci to się w razie czego dokupi :)

 

Jest jeszcze jakaś alternatywa dla CAL! ? Może w wersji nausznej i dousznej.

 

PS Czy da się gdzieś przypasować CAL! ? NP. Saturn, Media Markt...

Link to post
Share on other sites

źle nie zrobiłeś, bo to dobry odtwarzacz. CAL! słabo izolują , znaczy się dużo słuchać na zew i nie trzymają się głowy mocno. Za to lepiej graja od HD215, tudzież może mieć duże znaczenie kwestia gustu .

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Tia... dobra, zastanowię się jeszcze nad Sennkami 215HD i AKG 518DJ. Oba słyszałem że są bardzo pozytywne.A co do słuchawek dousznych i dokanałowych... jakie będą najlepsze do mojego odtwarzacza ? Mówimy o kwocie do 100 zł. Jedna zasada - mają JAK NAJBARDZIEJ (nawet żebym nic nie słyszał) TŁUMIĆ OTOCZENIE. No i dobry dźwięk, oczywiście :) Pamiętajcie że chodzi głównie o SanDisk Sansa Clip+ 4GB..

 

Tia... dobra, zastanowię się jeszcze nad Sennkami 215HD i AKG 518DJ. Oba słyszałem że są bardzo pozytywne.A co do słuchawek dousznych i dokanałowych... jakie będą najlepsze do mojego odtwarzacza ? Mówimy o kwocie do 100 zł. Jedna zasada - mają JAK NAJBARDZIEJ (nawet żebym nic nie słyszał) TŁUMIĆ OTOCZENIE. No i dobry dźwięk, oczywiście :) Pamiętajcie że chodzi głównie o SanDisk Sansa Clip+ 4GB...

Edytowane przez vito98
Link to post
Share on other sites

Wezmę chyba SoundMagic PL21, mam nadzieję że będzie z moją sansą dobrze grać...

 

Wezmę chyba SoundMagic PL21, mam nadzieję że będzie z moją sansą dobrze grać...

A nie, znalazłem coś ow wiele lepszego - J-jays three (czy jakoś tak) - wasze opinie ? Słyszałem że dobrze zgrywa się z sansą
Link to post
Share on other sites

Tylko wgraj RockBoxa ;P

A co on takiego zmienia ?

PS Kurczę, szkoda że ta clip+ ma taką kiepską baterię - w jednej recenzji było że starcza na 2 dni dojazdu do szkoły/pracy...

Edit: Ku**a mać, ja już się pogubiłem Jak się siedzi 3h dziennie patrząc ciągle na mp3/mp4/słuchawki można oszaleć. Teraz już nie wiem czy brać clip+ czy iriver e30 z zarąbistą baterią ale nie wiem czy dźwięk ma też dobry. Słuchawki to a-jays three.

Edytowane przez vito98
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...