Skocz do zawartości

Usunięty folder HP_Recovery na kopmie HP Compaq 500B MT


Recommended Posts

Robiąc formata z kuzynem nie zauważyliśmy płyty HP, na której był system, który instalował się z dysku D o nazwie HP_Recovery. Obecnie, nie popieram tego, ale jestem na pirackiej wersji. Czy ktoś może mi pomóc odzyskać ten folder ?? Ma on 6.06GB około i ma nazwę HP_Recovery. Błagam o pomoc. Na tej wersji ciągle muszę dawać przypomnij później itd. Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję.

 

PS : Jak ktoś posiada taki folder to może zuploadować na torrenty czy jakąś stronkę. Proszę o pomoc.

 

PSS : Jest to system Win7 Home Premium 32Bit or 64Bit

Edytowane przez goofy9754
Link to post
Share on other sites

Ale po co Ci recovery??? Masz przecież klucz pod lapkiem aktywujesz go na tym kluczu dzwoniąc do MS ( nie przez internet )

Mam stacjonarny, a nie laptop :P Też to tak działa. Na obudowie u góry mam klucz produktu itd. Na nalepce z Microsoftu. To co po prostu do nich zadzwonić i przeczytać klucz ??
Link to post
Share on other sites

Zdzwonisz na numer podany w aktywacji zgłasza się automat, podajesz numery które widnieją na panelu aktywacji i dostajesz zwrotne liczby które wpisujesz w odpowiednie miejsce i masz system aktywowany.

Najpierw upewnij się że masz podany prawidłowy numer produktu ( patrz naklejka )

Edytowane przez blacklio
Link to post
Share on other sites

Zdzwonisz na numer podany w aktywacji zgłasza się automat, podajesz numery które widnieją na panelu aktywacji i dostajesz zwrotne liczby które wpisujesz w odpowiednie miejsce i masz system aktywowany. Najpierw upewnij się że masz podany prawidłowy numer produktu ( patrz naklejka )

Możesz to wytłumaczyć najprościej jak się da ?? Jeżeli chodzi o systemy to jestem cienki jak barszcz :/ W punktach co kolwiek. Z góry dzięki.
Link to post
Share on other sites

Poszukaj na google z tego nie powinieneś być cienki

No nie. Dzięki za pomoc. Możesz posiedzieć jeszcze tu trochę jak bym nic nie znalazł :P:D

 

Ściągnij i wypal płytkę z Hiren's Boot CD - znajdziesz tam narzędzia do odzyskiwania skasowanych partycji i plików. Ewentualnie na torrentach znajdziesz płytkę z HP Recovery. Linku nie podam, musisz poszukać.

Wiesz jak tego używać. Pobrałem ,ale pierwszy raz to na oczy widzę :P Jak zrobić żeby znalazło ten Recovery po formacie ??

 

Poszukaj na google z tego nie powinieneś być cienki

A jeszcze jedno pytanko i prośba. Możesz mi powiedzieć czy da radę aktywować to przez internet ?? Np. ze strony Microsoft czy coś ??
Link to post
Share on other sites

A co mu da szukanie w googlach aktywacji systemu Windows itp. HP, Dell, Acer i inne firmy mają inny sposób licencjonowania. Po pierwsze nasz kolega nie ma płyty instalacyjnej, dlatego potrzebne mu te recovery, po drugie instalując z recovery nie musi bawić się w aktywację produktu, bo ten będzie od razu po instalacji aktywowany. Nie ma pewności, że przy instalacji z oryginalnego nośnika Windows 7 czy będzie to 32 bit cz 64 bit system przyjmie mu klucz z nalepki na stacjonarnym.

 

Co do tego Hiren's Boot CD to ja jedynie używałem narzędzi do wyszukiwania skasowanych plików, nie dysków, ale te narzędzia też tam są, jeżeli uruchomisz płytę to w dziale recovery będziesz miał spis programów - tu już musisz pospisywać sobie te nazwy, wkleić w google i poszperać jak się tego używa, z czym to się je

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się sposób licencjonowania jest inny dla każdego producenta natomiast sama aktywacja już nie, mało tego posiadając wersję OEM możemy wyciągnąć pliki aktywacyjne z systemu już zainstalowanego i przy ponownej instalacji z innego źródła niż recovery nie będzie w ogóle potrzebna aktywacja.

 

Po pierwsze nasz kolega nie ma płyty instalacyjnej, dlatego potrzebne mu te recovery,

Nie potrzebne, u siebie zarówno na Vista i Win7 ( kilku lapkach ) na dzień dobry był format partycji recovery

 

po drugie instalując z recovery nie musi bawić się w aktywację produktu, bo ten będzie od razu po instalacji aktywowany.

Patrz wyżej i to jest sposób jak najbardziej legalny

 

Nie ma pewności, że przy instalacji z oryginalnego nośnika Windows 7 czy będzie to 32 bit cz 64 bit system przyjmie mu klucz z nalepki na stacjonarnym.

Przerabiam to kilka razy w tygodniu instalując/poprawiając OS dla klientów, rodziny i znajomych głównie na lapkach, stacjonarki niczym się nie różnią w sposobie licencjonowania od lapków, mam tylko pewne obiekcje odnośnie działania klucza OS 32bit na OS 64bit, w innym przypadku nie ma prawa nie działać.

 

Specjalnie dla leniwców http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/activate-windows-7-on-this-computer :P

Edytowane przez blacklio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...