Skocz do zawartości

Problem z DualCoreCenter, obsługuje dwujajowe procesory??


Recommended Posts

Mam problem z tym programem w czasie podkręcania e5200. Nie pokazuje mi dokładnych danych. Czyli chociażby temperatur, a częstotliwości pracy zegarów też jakieś kosmiczne są, itd...

Używając funkcji D.O.T (automatyczny O.C) tylko na 10% wywala mi niebieski ekran :?: Używał ktoś tego programu do kręcenia dwurdzeniowców?? A może jakiś inny program ktoś poleci??smilies/smile.gif Niestety najlepszy z programów (BIOS) odpada, brak odpowiednich funkcji płyty (MSI Q35MDO (MS-7358)).

 

Jakieś sugestie??

Link to post
Share on other sites

ja mam msi i dzieki tej funkcji wykrecilem E6300 1.86ghz na 3.2 bez podnoszenia napiec,jak chcesz taki e5200 wykrecic to smialo za pomocą prob i bledów krec fsb procka,odpowiedni dzielnik pamieci ustaw,a na koncu napiecia cpu.

Link to post
Share on other sites

skoro plyta sprzetowo niewspiera ustawien niedomyslnych i ma zablokowane OC jak np g31 to zaden program na moje Ci niepomoze- program odwoluje sie i tak do biosu

Ta płyta nie ma raczej zablokowanego OC ponieważ w jej instrukcji obsługi jest odwołanie do tego programu i podkręcania w nim a nie z pod BIOSu. Może po prostu ją tak zbudowano, że trzeba korzystać z tego programu?? Ale mniejsza z tym...

 

za pomocą prob i bledów krec fsb procka,odpowiedni dzielnik pamieci ustaw,a na koncu napiecia cpu.

No i tu jest właśnie problem bo program mi coś wykrzacza jak wspomniałem. Nie pokazuje temp i zegary procesora wyglądają tak jakby były ustawione na mnożnik x6, są o połowę mniejsze (1250- takie dane znajdują się w interfejsie DualCore Center) . Przy podniesieniu fsb o 20 komp się zawiesza:/

Wracając do mnożnika to np. w EVEREST w zakładce PODSUMOWANIE pisze, że mam procesor e5200@2500 Mhz (12,5 x 200fsb) natomiast w zakładce PRZETAKTOWANIE wyskakuje już tylko 1250 Mhz i pisze że mnożnik ustawiony na 6x :?: Przy czym raz na jakiś czas ta opcja dosłownie na sekudne przeskakuje na mnożnik x12, a potem z powrotem x6.

3DMark6 pokazuje @2500, a nie połowę.

 

I nie wiem czy ja coś mieszam czy coś jest nie tak??

 

A odpowiedz na postawione wcześniej przeze mnie pytanie:

Czy DualCoreCenter, obsługuje dwujajowe procesory??

już znam. Pisząc nazwę przed chwilą tego programu zastanowiłem się po prostu co znaczy ona na polski:) Ale ze mnie lol:)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...