Skocz do zawartości

Pierwsza lustrzanka do 2000 zł


Recommended Posts

Witam, przez wakacje w moje łapki wpadła mi lustrzanka mojej dziewczyny, nie jest ona profesjonalistką, ja tym bardziej, zrobiłem przez wakacje w różnych miejscach prawie 10 tys. zdjęć. Teraz przyszedł czas na zwrócenie lustrzanki, no i właśnie, coś drgnęło, coś zaiskrzyło, to jest właśnie to, zdjęcia są duże, wyraźne, nadają się do prezentacji, w końcu mogłem wystawić na aukcji przedmioty z normalnymi wyraźnymi zdjęciami, uchwycić przepiękne polskie krajobrazy itp.

Zdjęcia robiłem Nikonem D3000. Szybko się połapałem w ustawieniach, oczko zaczyna mi się wprawiać.

Mam 2000 zł na zakup mojej pierwszej lustrzanki, koniec ze zdjęciami robionymi aparatem w telefonie.

 

Pytanie do znających się w tym temacie, ekspertów w tej dziedzinie, co możecie mi polecić w tej cenie, a może mam kupić taką samą lustrzankę ? Proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Spróbuj poszukać na www.cyberfoto.pl w dziale "jaka cyfrówka". Albo po prostu kup korpus, który najlepiej leży Ci w dłoniach, bo na tej półce cenowej wszystkie oferują podobne możliwości. Jedyna rada ode mnie - celuj w sprzęty z matrycą CMOS, bo mniej szumią(zwłaszcza w tańszych lustrach).

Link to post
Share on other sites

ja brałbym Canon'a 1100 to chyba najtańsza lustrzanka. Wg mnie najlepszym wyjściem było by zaoszczędzić troszkę pieniędzy i kupić coś lepszego, lub kupić body tego 1100 ale lepszy obiektyw, jakość zdjęcia zależy przedewszystkim od obiektywu. Wiadomo że na początek nie musisz kupować sprzętu za 10000zł, ale ja bym jeszcze trochę dozbierał.

 

Dlaczego Canon ?, posiada bardzo szeroki wybór obiektywów z każdej klasy cenowej, oprócz oryginalnych Canonowskich są jeszcze inne marki (Sigma, Tamron, Tokina), a jeśli chcesz zająć się fotografią na dłużej nie warto inwestować w sprzęt np. Olympusa, bo po jakimś czasie będziesz chciał czegoś więcej czego i będziesz musiał sprzedawać cały zestaw żeby kupić nowy

Link to post
Share on other sites

Pentax K-x. Nie ma lepszego wyboru. Nawet w wyższej cenie. Jaka lustrzanka ma czas migawki 1/6000? Mało która. Twór Pentaxa przewyższa w swej kategorii wszystkie Canony, Nikony i Sony.

Świetna lustrzanka. I matryca zmiata wszystkie inne z powierzchni ziemi.

Edytowane przez mst1622
Link to post
Share on other sites

Pentax K-x. Nie ma lepszego wyboru. Nawet w wyższej cenie. Jaka lustrzanka ma czas migawki 1/6000? Mało która. Twór Pentaxa przewyższa w swej kategorii wszystkie Canony, Nikony i Sony. Świetna lustrzanka. I matryca zmiata wszystkie inne z powierzchni ziemi.

Hmm, tej nie widziałem, zobaczę w RTV Euro AGD gdzie w pobliżu mają na sklepie

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Sony Sony i TYLKO SONY !!!

Każdy PRAWDZIWY znawca Ci powie, że na obecną chwilę SONY nie ma konkurencji pod względem lustrzanek a to ze względu na jakość obiektywów, baaaaaaardzo szeroki ich wybór, kompatybilność oraz cenę akcesoriów.

Aha ŻADEN aparat nie oferuje tak dobrego autofocusa jak produkty sony.

Link to post
Share on other sites

zostawiając na chwile temat konkretnej marki. czy Ty wiesz cokolwiek o sprawach technicznych robienia zdjęć ? Czy kupujesz lustro żeby walić foty na AUTO ? Bo jeśli nic na ten temat nie wiesz to szkoda kasy na lustrzanke lepiej kupić jakiś dobry kompakt w cenie 2000zł napewno dostaniesz coś niezłego.

Link to post
Share on other sites

zostawiając na chwile temat konkretnej marki. czy Ty wiesz cokolwiek o sprawach technicznych robienia zdjęć ? Czy kupujesz lustro żeby walić foty na AUTO ? Bo jeśli nic na ten temat nie wiesz to szkoda kasy na lustrzanke lepiej kupić jakiś dobry kompakt w cenie 2000zł napewno dostaniesz coś niezłego.

Co mogę powiedzieć, zdjęcia portretowe, regulacja przysłony obiektywu, zdjęcia robione z bliska (makro), czy też krajobrazy, użycie lampy czy też nie, tryb sportowy np. w czasie jazdy autem, czułość w świetle lampy, słońca, przy słabym oświetleniu (tryb nocny), radzę sobie z tym, czasami nie wychodzi, ale cóż, trzeba uczyć się na błędach
Link to post
Share on other sites

No tak, chodziło mi tylko o to czy masz jakieś ambicje żeby używać jakiś zaawansowanych/manualnych ustawień, bo tryby to nie to samo.

Aparatu nigdy nie będę potrzebował do profesjonalnego robienia zdjęć, wyjeżdżam gdzieś, chcę mieć pamiątkę, uchwycić jakiś moment, nie zajmę się nigdy fotografowaniem jako profesją itp. nie jest to moje hobby, wszystkiego można się nauczyć, ja szukam profesji w muzyce, syntezatorach, klawiaturach sterujących, arrangerach, keyboardach, udowadniam, że programy do tworzenia muzyki, gotowe zestawy dźwiękowe, można z powodzeniem zastąpić instrumentami, nie potrzeba do tego komputera, tylko wyobraźni i chęci
Link to post
Share on other sites

Sony Sony i TYLKO SONY !!! Każdy PRAWDZIWY znawca Ci powie, że na obecną chwilę SONY nie ma konkurencji pod względem lustrzanek a to ze względu na jakość obiektywów, baaaaaaardzo szeroki ich wybór, kompatybilność oraz cenę akcesoriów. Aha ŻADEN aparat nie oferuje tak dobrego autofocusa jak produkty sony.

Żartujesz. Dosłownie. Poziom wykonania obiektywów wyznacza Pentax. Jakość ich tworów to po prostu klasa sama w sobie. Limitedy na przykład. Najlepsze obiektywy. FA77 ltd, FA31 ltd, FA43 ltd to genialne twory.

 

Proszę bardzo:

http://www.pentaxphotogallery.com/home#/section=EXIF-LENS&subSection=1230&subSubSection=10148469&language=EN

http://www.pentaxphotogallery.com/home#/section=EXIF-LENS&subSection=1280&subSubSection=6839028&language=EN

http://www.pentaxphotogallery.com/home#/section=EXIF-LENS&subSection=130&subSubSection=5066404&language=EN

 

Przykładowo:

http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=2&add0=1013&add1=1045

 

Sony wypada po prostu blado. Spójrz na ISO. Sony migawka - 1/4000 s, Pentax 1/6000 s.

ISO zakres przy KX od 200 do 6400. Sony do 1600 (lol). Ten k-x ma ISO lepsze od K-7. Znacznie mniej szumi od innych aparató na wysokich wartościach.

Bezkonkurencyjny w tej cenie jest Pentax. Kiedyś w Chipie był test 140 aparatów. W kat. do 2000 zł wygrał Pentax K-x

Parę fotek:

http://www.flickr.com/photos/n00bs/3997565367/in/set-72157622410764903/

Link to post
Share on other sites

Dla mnie wartości ISO rzędu ileś tam tysięcy to tylko chwyt marketingowy zdjęcia zrobione na ISO 800 już są marnej jakości. Dla mnie liczą się tylko 2 marki w fotografii Canon i Nikon, nie twierdze że reszta to niczego nie warty sprzęt, ale te 2 marki są w tej branży najdłużej i jakość jest potwierdzana przez wielu profesjonalistów.

Link to post
Share on other sites

Koliber, w przypadku k-xa żaden to chwyt marketingowy, bo przy wysokich wartościach ISO aparat radzi sobie lepiej od K-7.

 

ISO6400 (takiej wartości Sony nie ma)

http://farm3.static.flickr.com/2491/4102102457_17c49a5361_b.jpg

 

ISO4500:

http://farm3.static.flickr.com/2559/4106278339_c276988461_b.jpg

 

http://lh5.ggpht.com/_-Ii_rTaqgHE/SwP9-rMj14I/AAAAAAAAJ9c/4gxHpZt9T3w/4aparaty.jpg

 

http://4.bp.blogspot.com/_eQLWnTU0IRM/StRsHRMcSZI/AAAAAAAADRE/AmHFa3GDS1A/s1600/6400.jpg

 

 

http://1.bp.blogspot.com/_eQLWnTU0IRM/StRsc1FrePI/AAAAAAAADRM/vLXxDpPUvrQ/s1600/3200b.jpg

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ale wy bzdury pierdzielicie. Nie ogarniam tak dokładnie tematu żeby rzucać pojęciami technicznymi, więc posadzę jutro tego gościa ode mnie z pracy przed klaw i drugiego mojego kumpla co mają sprzęty fotograficzne z kilka ładnych tysi i zobaczymy kto ma racje.

A wy w ogóle macie te aparaty o których piszecie ? Czy tylko testów się naczytaliście ???

 

Koliber, w przypadku k-xa żaden to chwyt marketingowy, bo przy wysokich wartościach ISO aparat radzi sobie lepiej od K-7. ISO6400 (takiej wartości Sony nie ma)

buhahahahahhaaaaa człowieku !! załóż okulary !! widzisz te szumy w tle !!?? massakra !!

 

Swoim lumixem bym taką fotkę zrobił :rotfl:

 

http://picasaweb.google.com/108375453621978551735

Link to post
Share on other sites

Nie zrobiłbyś, bo Lumix nie ma takiej czułości ISO :)

 

Po drugie, każdy aparat na 3200, 6400 (to są kolosalne wartości) szumi. Tylko chodzi tu o to, który szumi najmniej.

Pochwal się jakimś Sony na 3200/6400, to się pośmiejemy, że jakość fotki jak obraz Pioniera z 1990 roku.

Po trzecie - obiektyw Pentaxa jasny 1.4 nie potrzebuje do pracy ISO 3200/6400. Jest po prostu to niepotrzebne, bo przy 1.4 do obiektywu wpada wystarczająco światła, aby pracować na Iso 200,400, 800.

Po czwarte - od kiedy Sony ma największy wybór obiektywów? Bo z tego co widzę, to mało ma obiektywów jasnych - STAŁOOGNISKOWYCH. Dlatego na starcie przegrywa z wyrobami Pentaxa. Przepraszam Cie bardzo, ale limitedy to są najlepsze obiektywy jakie istnieją i żadne pseudo-wyroby Sony tego nie zmienią.

Fa43, FA77, FA31 to zero plastyku - sam metal. Jakość wykonania tej trójki bije na łeb każde inne.

Kiedyś ludzie z Popular Photography uznali FA31 ltd. za najlepszy obiektyw, jaki kiedykolwiek testowali.

Identyczna sprawa ma się z FA77 ltd., który z tej trójki jest najlepszy.

 

Sam sobie zobacz

http://www.pentaxphotogallery.com/home#/section=EXIF-LENS&subSection=1230&subSubSection=10148469&language=EN

Bokeh, kontrast, ostrość... Magia. Żaden photoshop do obróbki nie jest potrzebny. I znajdź mi choć jedno szumiaste zdjęcie w tym albumie.

Ale rozumiem, że swoim Sonym i Lumixem zrobiłbyś coś lepszego ;)Szkoda, że w Twoim albumie nie ma żadnego foto bez bokehu, bo byśmy się pośmiali.

 

reszta:

http://www.pentaxphotogallery.com/home#/section=EXIF-LENS&subSection=130&subSubSection=266444&language=EN

http://www.pentaxphotogallery.com/home#/section=EXIF-LENS&subSection=1280&subSubSection=6839028&language=EN

 

A, i do Pentaksa wsadzisz i obiektywy Pentaxa, Tokiny, Nikkora, Tamrona, Sigmy, Pentacona.

Więc nie rozsmieszaj mnie, że Sony ma największą gamę obiektywów (plastikowych).

 

A wy w ogóle macie te aparaty o których piszecie ? Czy tylko testów się naczytaliście ???

Mamy :)

 

I błagam Cię bardzo, ile aparatów Sony ma migawkę 1/6000 sek.? (żaden nie ma (?))

 

Co więcej - taki z Ciebie fanboj, że nie masz pojęcia, że główną pracę wykonuje nie body, a obiektyw (i fotograf)... Body jest tutaj potrzebne tylko po to, aby nie ograniczać możliwości obiektywu. A sorry, ale Wasze obiektywy Sony to zabawki, w porównaniu do Pentaksowych. ;)

Edytowane przez mst1622
Link to post
Share on other sites

@effendi

Tak mam aparat o którym mówię, konkretnie Canon'a 500D + Tamron 17-50 2.8.

Powtórzę jeszcze raz dla mnie ISO o jakiś niewyobrażalnych wartościach jest chwytem marketingowym tak samo jak jakieś czasy typu 1/6tyś. Polecam zaglądnąć na jakieś bardziej profesjonalne forum np. fotopolis.pl, optyczne.pl.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, jakiego "gówna"? Mógłbyś w ogóle to jakoś uzasadnić?

Poczytaj sobie o limitedach, wyedukuj się. To po prostu klasa sama w sobie - wykonanie, metal, lekkość... O kontraście i bokehu nie wspominając. Mike Johnston uznał Limitedy za najlepiej wykonane autofocusy.

A co mnie obchodzi opinia Twojego kumpla, jak mniemam fanboja Sony? Bo co on mi powie? Że do Pentaxa nie załadujesz Tokiny, Pentacona, Sigmy, Nikkora, Tamrona? To byłoby kłamstwo i mówienie, że CO2 to woda.

Powie mi, że limitedy są słabo wykonane? Gorzej od Sony? Nie są metalowe albo mają słaby bokeh i kontrast? To jak mówienie, że Mercedes produkuje najgorsze auta świata.

Powie mi, że K-x nie ma migawki 1/6000 sek.? To też byłoby kłamstwo.

Więc co mi powie Twój kumpel (zresztą zachowujesz się nieco nieprawidłowo - nie wiesz co napisać, to wołasz kumpla)?

 

Powtórzę jeszcze raz dla mnie ISO o jakiś niewyobrażalnych wartościach jest chwytem marketingowym

Żaden chwyt marketingowy. K-x ma zakres do 6400. I czasem, gdy jest bardzo ciemno, a masz ciemny obiektyw jak kit to to się przydaje. Przydaje się, że mniej szumi niż inne na takich kolosalnych wartościach.

 

Ale tak, przy jasnych obiektywach np. przy Limitedach, Pentaconie 1.8 czy Pentaxie FA50mm nawet 3200 jest zbędne. A jak masz statyw, to 1600 w ogóle nie używasz.

Edytowane przez mst1622
Link to post
Share on other sites

Omg :) prawie jak wojna...

 

K-x to solidny sprzęt, poza problemami z AF i jego powtarzalnością, poza problemami z zasilaniem w niskich temperaturach to bardzo dobre body. I rzeczywiście w połączeniu z 'limitedem' DA21, FA77 (z tymi miałem styczność i uważam za doskonały sprzęt), zrobi robotę lepszą niż niektórzy mogliby się spodziewać.

 

Migawka 1/6k s. to dla mnie w sumie kosmos, choć zdarzyło mi się kilka sytuacji w życiu gdzie żałowałem że mam tylko 1/4k s. ISO powyżej 1600 w K-x uzyskiwane jest oczywiście programowo, co zresztą widać :)

A, że matryca to dobrze znany sensor z luster Sonego i Nikona tym bardziej można potwierdzić to jaki jest zakres czułości matrycy (natywny). Dla niektórych mniejszy szum kosztem ilości detali jest ok, dla mnie niestety bardziej liczy się ilość detali, a lekki szum nie przeszkadza.

 

@effendi: zgodzę z tezą, że żaden aparat nie ma takiego AF jak Sony w trybie filmowania. Niestety rzeczywistość weryfikuje Twoje tezy boleśnie i Sony pod względem AF wypada blado, nie mówiąc już o dziwnym zachowaniu podczas używania funkcji AF-C w A900 czy A390.

 

Wracając do początku tematu.

 

Bierz tego Canona 1100D zastanów się czy obiektyw z jakim kupujesz na pewno Ci wystarczy, dobrze dokupić przynajmniej EF II 50/1.8 - niedrogo, a pomoże przy portretach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...