Skocz do zawartości

OCZ ModXStream - długość kabli a obudowa


Recommended Posts

Witam.

Składam znajomemu komputer, zestaw ma być gotowy na piątek. Z początku celowałem w polecanego OCZ StealthXStream 2 80+ 600w, potem OCZ ModXStream Pro Modular 600w, jednak sprawę komplikuję fakt, iż długość kabli atx w pierwszym to jedyne 17' cali, w modularze 18' (specyfikacja ze strony).

Dla niektórych 43cm/45cm spokojnie wystarczą, jednak zasilacz chciałem sparować z obudową Cooler Master Elite 430, gdzie psu znajduję się na dole. Dodatkowo mobo to AsRock P67 PRO3 B3 gdzie gniazdo zasilania procka znajduję się tak wysoko jak to tylko możliwe.

 

Może ktoś się wypowie na ten temat, czytałem opinię iż zasiłka sięga na styk w budzie Dominator II, ale sam nie wiem co o tym myśleć. Zasilacz najlepiej max. 240zł bo wtedy idealnie pasuję do budżetu.

Link to post
Share on other sites

A może problem załatwiła by obudowa z psu na górze? Ja wiem, że to chore rezygnować z budy "bo nie chcę kupić durnej przejściówki", ale może jest jakaś fajna skrzynka do 180zł z zasiłką na górze.

 

Pytanie czysto teoretyczne, bo jeśli nie ma sensu, no to ogarnę to przejściówkę. Bo zasilacza w tej cenie chyba lepszego nie znajdę...

Link to post
Share on other sites

Ja zasilanie CPU poprowadziłem za tacką w Gladiusie 800 gdzie na dole jest SXS2 i wszystko działa tak jak powinno. Nie kupowałem żadnych przedłużek więc dziwią mnie opinie co niektórych osób narzekających na rzekomo krótkie kable w zasilaczach OCZ.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale to tylko 45cm. Zrobiłem totalnie głupi, aczkolwiek wydaję mi się realny poglądowo test.

Zmierzyłem rozmiary swojej budy, porównałem z budą CM. Zachowując mniej więcej wymiary spróbowałem przeciągnąć sznurówkę od miejsca skąd opuszcza zasilacz aż to samej góry obudowy (wtyczka atx12v w tej mobo jest na samiusieńkiej górze).

Efekt? No pi razy drzwi 47-50cm... .

Link to post
Share on other sites

mam cm692 advanced i ocz modxstream 700W zasiła na dole i do mojego gniazda zasilania procka faktycznie na styk idzie tyłem za mobo ale sabertooth p67 ma na samej krawędzi to gniazdo w innym przypadku gniazdo zasilania cpu 1 cm nizej i już musiałbym ten kabel oglądać w budzie :o, a mówimy tu o atx ...

Link to post
Share on other sites

Mam anteca 1200 i zasiłke CPX850 i ma tak długie kable, że trzeba się namęczyć żeby je za płytą upchnąć ale w sumie dzięki temu pasuje do każdej budy/płyty ;)

 

W przypadku zasilacza do 240zł to się nie spodziewaj długich kabli na czymś trzeba koszta ciąć. W najgorszym wypadku pierwszy lepszy sklep z kompami i kupisz przedłużkę za 10-30zł i też bd działać ;p

Link to post
Share on other sites

Posiadam CM HAF 912 oraz OCZ ModXStream, gniazdo zasilania także mam na samej górze i niestety kabel idzie przez środek obudowy przed kartą graficzną. Luzu jest niewiele jakieś 2cm, ale powinno wystarczyć. Zawsze można umieścić kabel za kartę graficzną i wtedy na pewno starczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...