Skocz do zawartości

Kupno laptopa ale jakiej firmy?


A może ankieta?  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka marka laptopów według was najlepsza?



Recommended Posts

Witajcie, chciałbym sobie kupić notebook na studia ale pierwszym dylematem jaki mnie gnębi, jest to na którą firmę się zdecydować. Do tej pory zwracałem uwagę głównie na asusa, toshibę i della, choć dell jest trochę drogi. Podobają mi się również samsungi choć mam do tej firmy awersję po przejściach z telefonem d900i, choć podobno samsung się poprawił. Sony wiadomo za drogie a inne laptopy takie jak hp i acer mnie odpychają, Hp wiadomo awaryjne a acer był kiedyś, choć te firmy raczej nie grzeszą jakością a o jakość mi właśnie chodzi. Jest jeszcze MSI choć też podobno nie są one wspaniałe. A jak wy się zapatrujecie na tą sprawę?

Link to post
Share on other sites

@kiedons

Do wszystkiego :P .Standardowe zastosowania, czasem gry. Max wydajności to da mnie i5 lub i7 jeśli warto dopłacać, gt540m 4GB ram. Rozglądam się za matrycami 17,3'' choć nie jest to dla mnie priorytet. Choć nie jestem pewien czy nie lepiej wziąć i3+ 6370m lub coś podobnego bo może na studiach wcale mi się laptop do gier nie przyda z braku czasu na nie.

 

@ProgShield

Wiele laptopów Lenovo ma tylko 12 miesięcy gwarancji, to mnie odstrasza od tej firmy.

Edytowane przez markit06
Link to post
Share on other sites

Z własnego doświadczenia polecam Asusy, Toshiby. Kupujemy nowe sprzęty tych producentów, Toshiba miała fajną promocję do końca września zero problemów. Toshiba w nowych laptopach przesadziła z obudową, jest tak plastikowa, aż nie miło się dotyka i patrzy... a niby seria PRO...HP w dalszym ciągu grzeją się i nie ma to znaczenia stare czy nowe. DELL wiadomo klasa sama w sobie, ale ceny też wyższe. Ja wybrałbym asusa, ale to moje doświadczenie.

Link to post
Share on other sites

Także jak poprzednik polecam Asusy. Kupiłem ponad pół roku temu i jestem bardzo zadowolony z wszystkich podzespołów i jakości wykonania laptopa. Nie podałeś budżetu jakim dysponujesz, ale może coś takiego polecę (trochę bardziej nastawiony na gry, do nauki wystarczy jakiś i3 + 4GB ramu) http://www.x-kom.pl/p/64888-notebook-laptop-17,3-asus-n73sv-ty036-i5-2410-4gb-500-dvd-rw.html

Link to post
Share on other sites

@wszyscy

Dzięki za cenne porady ja tam za asusem byłem od początku.

@Arved

Tylko teraz gryzie mnie ten model który podałeś bo jest np. taki http://www.x-kom.pl/p/68282-notebook-laptop-17,3-asus-k73sv-ty058-6-i5-2410m-6gb-750-dvd-rw.html

 

Parametry ma identyczne, ba nawet więcej RAMu i dysk pojemniejszy a mimo to 300 zł tańszy tego najbardziej nie rozumiem. Różnią się te lapsy serią jeden jest n a drugi k, nie wiem co to oznacza. Czy ta różnica wynika tylko z tego:

Markowe głośniki Bang & Olufsen ICE Power

Technologia Asus Splendid Video Intelligent

Technologia Asus Super Hybrid Engine

Bluetooth 3.0 ?

Widziałem chyba jeszcze tańszy laptop asusa serii x o tych samych parametrach. Ktoś potrafi wyjaśnić?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...