Skocz do zawartości

nowy zestaw dla dziecka


Recommended Posts

Witam,

 

Mam prośbę,

Koledzy możecie powiedzieć mi jak będzie wyglądał zestaw:

 

i3-540 + ASUS P7/H55/USB3 + 4GB RAMU GEIL 1600

 

we współpracy z RADEONEM 4670 1GB.

 

Znajomy uparł się, aby złożyć mu taki zestawik (taki a nie inny :) ) koniecznie bez karty graficznej, którą posiada.. (chodzi o tego radeona). Ja to jakoś średnio widzę - to ma być komputer dla dziecka, pogra w coś konkretniejszego?

 

Dzięki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki!

 

Co rozumiecie przez stwierdzenie "z taką kartą graficzną długo nie pogra" ? :)

Z punktu widzenia kompatybilności będzie wszystko ok? raczej dyskusyjna jest kwestia wydajności, tak?

Tak postawiłem sprawę.. fizycznie wszystko odpali? Ja osobiście zapomniałbym o i3-ce ale jak ktoś się uparł..

 

Budżet na tego kompa to ok. 1200zł bez grafiki, monitora, myszy, klawiatury i zasilacza ( podobno ma dobrą 500tkę)

Po wyliczeniu wstępnym 1240 zł z obudową Coolermastera elite 370,dyskiem Seagate 500GB i kartą wewn. WIFI mi wyszło.

Link to post
Share on other sites

Rozumiemy to, że ta grafika była niższą średnią półką kiedy się pojawiła, a było to już ze 2 lata temu. Więc nie będzie konkurencyjna już lada dzień. O ile już nie jest.

 

Co do reszty, moja wątpliwość to procesor i3 na platfomie 1156. Jeżeli już, to wypadałoby dobrać coś na 1155 i H61.

Link to post
Share on other sites

Sugerujac się rada Torture złożyłem takie cuś na zasadzie luźnej wariacji :)

 

prosecor: i3 2100 3,10ghz 489pln

płyta: asus p8h61 rev.3 319pln

zasilacz: corsair cmpsu 550vxeu 550w 319pln

ram: kingston 2x2gb ddr3 cl9 97pln

obudowa: CollerMaster 330 black silver 169pln

grafika: najrozsądniejszy jest radeon 6850 w tej cenie, np gigabyte 649pln. ewentualnie tańszy radeon 6790... ceny z komputronika, normalnie taniej wyjdzie.

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites

Płytę zamieniłbym na Asrocka H61iCafe. Zasilacz zdecydowanie za mocny i za drogi. OCZ ZS 550W za 220zł jest lepszy. Grafika 6850 bez problemu zmieści się w budżecie, no i za 170zł można dorwać lepszą budę. A tak to ok :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...