Skocz do zawartości

Wyłączanie się monitora podczas gry


Recommended Posts

Witam.

Mam pewien problem z komputerem, mianowicie podczas gier zdarza się że wyłącza się monitor i z głośników wydobywa się zniekształcony dźwięk gry.

Problem ten występuje np. podczas przerywnika filmowego po rozpoczęciu gry Wiedźmin 2 - za każdym razem w tym samym momencie - pomaga jedynie reset.

Na początku myślałem że to wina gry ale dzisiaj odpaliłem Call of Juarez The Cartel i po jakichś 5 minutach gry problem znów się pojawił (po zresetowaniu kompa uruchomiłem grę ponownie i grałem bez problemu).

 

Mój komputer:

1. Intel C2D E4500 2.2Ghz@3.0 (całkiem nieźle się grzeje bo uszkodzone jest chłodzenie ale więcej niż 70 stopni podczas katowania ORTHOS-em nie ma)

2.Gigabyte GA 946 S3 - straszne badziewie

3. RAM 2 x 1GB 800mhz

4. GF gainward 9800GTX+

5. PSU OCZ stealthxstream 2 400W

 

Byłbym bardzo wdzięczny za jakąś radę.

 

Pozdrawiam, D3vill

Link to post
Share on other sites

dzisiaj też miałem taką przygodę pierwszy raz w życiu jak odpaliłem dragon age w wyskoich detalach w 3D vision i w 1080p na geforsie 8800 gts 320mb xD (tyle że dzwięk był dalej w pożądku) Odpaliłem, wczytałem stan gry przeszedłem kawałek i nagle komunikat jakbym odłączył kabel od monitora. Więc u mnie to była grafa a w twoim przypadku sam się zastanawiam

 

mi pomogło zmniejszenie detali na średnie i wyłączenie kilku pocji graficznych typu wygładzanie krawędzi czy synchronizacja pionowa

Edytowane przez Smoku86
Link to post
Share on other sites

Smoku - uwalona grafa prawda?

D3vil - sprawdż stabilność komputera.

Taki restarty , zwiechy itp to ja miałem na starym kompie który ratowałem taśmą klejąca i wentylatorami (oc i tak zrobiłem :wariat:)

Może gdzieś Ci wyschły kondensatory i np w pewnym momencie komputer się zawiesza , resetuje a potem działa dobrze bo te się już rozgrzały?

 

BTw: Taka grafika do takiego proca??

Przecież mój 8800GT pokazał skrzydła dopiero z 2500k .

Edytowane przez Darkness
Link to post
Share on other sites

nie tyle chyba uwalona co za dużo od niej wymagałem

 

 

ja tam się nie dziwie takiego zestawienia sowją drogą jeszcze do nie dawna sie działem na athlonie 6000+ z grafą 9800gt 512mb XFX i byłem zadowolony jedynie gdy chciałem pograć w 3D w ciwilizację V to chodzić to jeszcze chodziło ale czas oczekiwania w pożniejszych torach mył masakrastyczny

 

jeśli chodzi o twojego 8800gt to wyglądało by że procek o wiele ze dobry pod tą grafę (moim skromnym zdaniem) żeby nie być gołosłownym to powiem iż ten mój 8800GTS 320mb maxa osiągną przy athlonie 4200+ wykręconym na 2700Mhz myślałem że to może jeszcze nie koniec i przełożyłem do Phenoma II 965 ale wynik praktycznie bez zmian

Link to post
Share on other sites

Problem się powtarzał więc rozłożyłem kompa odłączyłem zasilanie od grafiki i podłączyłem jeszcze raz i chyba wcześniej jedna z wtyczek zasilania była niedociśnięta (są 2 wtyczki 6 pin).

Potem przez 2 dni był całkowity spokój i nagle podczas gry w Dead Island znowu monitor w stanie czuwania a komputer nadal włączony - jednak tym razem bez buczenia.

 

Porobię jeszcze testy Memtestem86 i ORTHOSEM i zobaczymy czy pozostałe elementy są stabilne ale niedawno robiłem i były.

 

Ma ktoś jakiś pomysł ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Przepraszam za post pod postem ale chciałem odświeżyć temat ponieważ problem nadal występuje ...

Na przykład dzisiaj grałem sobie kulturalnie w TES V Skyrim (tak poza tym to świetna gra) i monitor się wyłączył, komputer działa dalej.

No to reset i dalej gram gram i znowu monitor wyłącza się a komputer działa ...

 

Bardzo proszę o jakieś rady.

 

Edytowane przez D3vill
Link to post
Share on other sites

Miałem można powiedzieć podobny problem, tyle, że u mnie monitor działał, ale grafika jakby się wyłączała (czarny ekran, albo paski) i powtarzający się dźwięk. Z początku myślałem, że zasilacz daje słabe napięcia, wiec zmierzyłem miernikiem, były OK, następnie wyjąłem baterię z płyty główej, też nie pomogło, później reinstall Windows'a i to chyba pomogło, potem zaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji i już problemu nie doświadczyłem.

Link to post
Share on other sites

Ewidentnie albo pada grafika albo zasilacz, chociaż raczej karta (gdy nie wyrabia zasilacz, komputer ZAZWYCZAJ się wyłącza).

Ale dla pewności spróbuj podłączyć kartę do innego komputera.

Link to post
Share on other sites

Mam taki sam problem ktory takze opisalem w swoim temacie w zwiazku z przegrzewajaca sie karta graficzna. Wylaczanie sie monitora itp moze miec 2 przyczyny: wylaczanie sie karty graficznej badz takze wylaczanie sie sterownikow karty graficznej. Tak czytalem w jakims artykule Microsoftu.

Link to post
Share on other sites

Sterowniki zainstalowałem starsze (bodajże 270.61) i nadal to samo ... ale zauważyłem pewną zależność, mianowicie ekran się wyłącza w konkretnych momentach tzn. np. w Skyrim wyłącza się gdy przejeżdżam na koniu obok takiej chatki i spojrzę na to co jest za nią ... gdy ominąłem tą chatkę to grałem grałem aż nie doszedłem do takiego lasku i znowu ... dziwne ... baardzo dziwne

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Przepraszam że odświeżam tak stary temat ale problem nadal nie został rozwiązany - jedynie nie przeszkadzał mi bo nie grałem praktycznie w ogóle ...

Teraz zima - w domku się siedzi - to by i pograło się : )

Lecz niestety się nie da - komputer nadal się wysypuje w grach ...

BARDZO PROSZĘ O JAKIEKOLWIEK RADY :c

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...