Skocz do zawartości

"Karczma Pod Rozpalonym Radiatorem" otwarta 22:00-6:00


Recommended Posts

Myślałem o tym szczerze mówiąc bo już na studia miałem się wybierać na WAT a niestety dostać się u nas do jakiejś podoficerki bez pleców to jak wygrana w totka :] przez siłę wyższą jednak nie mogłem myśleć o żadnej szkole wojskowej i wybrałem ostatecznie POLIBUDĘ :P

Link to post
Share on other sites

no dobra, czas otwierać :!:

witam wszystkich, zwłaszcza Niewiastę, która w noc mojej nieobecności zawitała pod strzechę przybytku nazwanego niegdyś, "w czasach, kiedy grą nazywano parę pikseli poruszających się po ekranie", Karczmą Pod Rozpalonym Radiatorem

kolejka dla Ciebie @dianek od viceGospodarza Karczmy :]

@Igoruss

najlepszego, kolejka od viceGospodarza Karczmy :P Twoje zdrowie wypiję kiedy indziej, bo jakoś dzisiaj weny na to nie mam :P

 

obiecałem pewnemu Moderatorowi screen z mojej dzisiejszej gry....oto on:

 

http://img638.imageshack.us/img638/3296/subbase.th.png

 

jakby ktoś przypadkiem nie wiedział - Modern Warfare 2 :P

 

@Himer

co do WP....ciekawy pomysł, ale z tym AK to uważaj, bo dostaniesz pewnie niewiele wartego AK-74, albo M4.....sam nie wiem co gorsze

 

co prawda czytałem wszystko coście napisali przez tą noc, ale jakoś nie przychodzi mi do głowy temat, na który miałem odpowiedzieć....

aha, przypomniałem sobie :P

dla wszystkich, którzy w poniedziałek, dn. 15.02.2010 r. rozpoczęli ferie zimowe, a dzisiaj mają skończone 18 lat i są w stanie to poświadczyć jakimś dokumentem - kolejka od viceGospodarza (sam się na nią łapię, w sumie to już trzecia ^^ )

dla pozostałych, którzy spełniają powyższe kryteria, lecz nie są w stanie poświadczyć pełnoletności - kolejka dowolnego bezalkoholowego trunku na koszt firmy :D

 

no i to by było chyba na tyle :P jak sobie coś przypomnę to napiszę :jupi:

 

raz jeszcze zapraszam wszystkich serdecznie do Karczmy i pozdrawiam :o

Link to post
Share on other sites

EDYTA; Chyba zegarek mi śpieszy, albo późni.

M4

To broń dla kobiet :] NA mnie wrażenia nie zrobiła. Mały odrzut, a właściwie nic nie poczułem. Już bym wolał beryla, zresztą WP używa już tylko beryla. W końcu musi być (nato) dla mięczaków, bo ma 5.56 i mały odrzut. A co tam gadać o 5.56 AEK-971 tak naprawdę przy 7.62 podrzuca jak replika ASG. Ta broń jest w BF'ie i jest bardzo źle odwzorowana(odrzut, którego w ogóle nie ma). A w BF bardzo kopie co jest po prostu smieszne. Nie wygrała konkursu pod kryptonimem "Abakan", ale prywatni producenci razem z żołnierzami testują ja dalej, dlatego że jest lepsza od AN-94(AN przy full auto kopie bardziej niż kałach) i do tego jest celniejszy. W dodatku AN-94 (obokan przysłowiony) ma więcej ruchomych części i bardziej precyzyjnych, dlatego jest mniej niezawodny. Nie wspomnę o jego dalszych wadach. Po złożeniu kolby nie można wybrać trybu ognia. I jest nieergonomiczny i dlatego Ruscy dalej używają ak.
Link to post
Share on other sites

@Himer poczułam się obrażona... M4 to broń dla dzieci :D:P

 

i cześć czołem wszystkim :P sorki że wczoraj znikłam bez pożegnania ale mój GeForce wczoraj doszedł... do 102 stopni i skończył zabawę ^^ komp sieę wyłączył i nie chciał włączyć więc poszłam do wyrka :P

 

ciekawe ile dzisiaj pociągnie :]

Link to post
Share on other sites

No to przepraszam, ale dla mnie to jest jak zabawka. Po prostu przy 192cm i wadze prawie 100kg ta broń nie daje o sobie znać. Przy full auto już ją delikatnie czuć. Ja i tak wolę AK. G36 jest dobre, ale nie tak dobre jak SCAR. W ogóle chyba się rozgadalem i za bardzo wspominam moje strzelanie :] Glocka też ci polecam :P NA początek do opanowania kopa idealny i lekki. I nigdy nie poluj na 10, ważne jest oby trafic w cel ogółem. Na wojnie i tak bym nie polował na "głowę".

Link to post
Share on other sites

Hehe idę pograć w złodzieja tylko panzerlied do tego nie pasuje zbytnio. W wakacje wykrywkę na plery biorę i z kumplem na wykopki idziemy. W żurawce jest czego szukać :]

 

Ja mam 188cm i tylko 70kg

Majkel gruby nie jestem, mam taką budowę ciała i najwyraźniej masę mięśniową. U mnie wszystko jak najbardziej ok jestem "akurat". A 70 kg ważyłem 1.5 roku temu :P
Link to post
Share on other sites

M4.....właściwie to chodzi o to, żeby nie miała odrzutu, bo to się docenia dopiero po setkach strzałów jak bark Ci odpada :P

i nie żeby to była jakaś badziewna broń czy coś.....powiem więcej, jest bardzo dobry...ale wszystko psuje kaliber...5.56 x 45 mm to może jest najlepszy małokalibrowy nabój pośredni, ale właśnie - małokalibrowy....owszem - wystarcza jak ktoś nie ma kamizelki i przy okazji jest to celne, ale nakłada się kevlar i już możesz się tylko modlić, że trafisz w rękę i gość nie będzie w stanie strzelać albo w szyję / głowę (co jest trudne; efektu chyba nie trzeba opisywać :P )

a tak nie wiele trzeba, żeby zrobić jakąś nową giwerę na 7.62....tylko kwestia masy...chociaż M4 idzie tak przerobić, że załadowane ważyć będzie :) 2.170kg :) , przystosowujemy mechanizmy na 7.62x39 i mamy wypas giwerę, która będzie ważyć niecałe 3kg....tylko drogie to będzie, bo to tytan

poza tym M4 (pomijam M16, bo to jedno i to samo, a więcej pisania :) ) ma tendencję aby się ciąć....

no więc z Kałachem (AK-47 / AKM) wygrywa tylko pod względem masy (do której można się przyzwyczaić), celności (mamy problem przy strzale na >60m, bo tak to Kałach trafia) oraz odrzutu...

 

napisałem celowo, że AK-47 / AKM, bo AK-74 czy AK-105 to są wersje całkowicie poryte....nabój chyba najgorszy jaki znam do karabinków szturmowych (jedyna zaleta - kabłąk powietrzny) a tak to te giwery są średnio celne, kiepska penetracja i zamek też już nie ten

 

dlatego też powstała inicjatywa nowej giwery w Rosji....projekt "Abakan" i taką też zwyczajową nazwę nosi AN-94...generalnie nie jest to jakaś wypaśna giwera, IMO AKM w niczym jej nie ustępuje

 

natomiast NATO (i kraje "pokrewne") postanowiły znaleźć jakąś giwerę w zastępstwie M4...i tak powstały (nie wymienię wszystkich):

1) TAR-21 "Tavor"

2) H&K 416

3) FN SCAR

i pierwszemu tu wiele uwagi nie poświęcę, bo to konstrukcja całkiem odmienna (Izraelska produkcja, układ bullpup)

ale 2 kolejne powstały na zamku z M4...i to kawałki dobrej roboty:

- nie tną się tak jak M4

- są modułowe (zwłaszcza SCAR)

- SCAR występuje w miarę powszechnie w wersji na nabój 7.62 x 39 wz 43 i jest przy okazji niewiele cięższy od wersji na .223 Remington

- zachowane zostały wszelkie dotychczasowe zalety M4

no i SCAR jest o tyle fajny, że w plecaku można mieć bebechy + lufę + magazynek na nabój .308 Winchester a biegać np. z .223 Remington, a przeróbka na prowizoryczną snajpę zajmie 5 min

ewentualnie można też SCAR'a skrócić i używać 7.62x39 mm z najkrótszą lufą i mamy wtedy super giwerę na zamknięte miejsca a w plecaku .308 Winchester

podobnie jest z ACR'em, znanym też jako Magpul Masada....jeszcze bardziej modułowy niż SCAR i pod każdym jednym względem lepszy od M4 (od SCAR'a IMO też :D )

celny, niezawodny, modułowy, wiele wersji kalibrowych itp., jak wsadzimy nabój 7.62 to będzie też mocny :P

 

no i jak już takie wywody balistyczne się zrobiły to tak wspomnę o amunicji NATO...bez sensu jest trochę to co jest wprowadzone....

na pistoletowy nabój nie wiem co jest ustalone, ale powinno IMO być 7.62x25 mm....nabój genialny po prostu

na pośredni....hmmmm....tutaj powinien być wprowadzony czechosłowacki nabój pośredni łączący zalety 7.62 x 39mm wz. 43 i .223 Remington - jest to: 7.62 x 45 mm niezaakceptowany przez ZSRR i nie przyjęty....niestety (a jest mocniejszy, szybszy na wylocie => stabilniejszy w locie => celniejszy)

no i na karabinowy...ponieważ byłby mocny nabój pośredni to trzeba by było przejść o kaliber wyżej....i do uzbrojenia wprowadzić .338 Lapua

 

to chyba tyle, i tak nie zechce Wam się tego czytać :P

 

pozdrawiam

 

EDIT

a co tam, dopiszę coś jeszcze :P

@dianek

a jaki gatunek gier :) bo jak może coś przez neta jakiś FPS to MW2 :P

Link to post
Share on other sites

zapraszam na poprzednią stronę na sam dół tych co nie czytali moich rozważań nt M4 i naboi :)

bo nie będę tego drugi raz pisał / kopiował / cytował bo się forum niepotrzebnie rozjeżdża

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a w jakaś strzelanke wojenną bym sobie pograła :) ale to nie szybko - póki co praca :) w wolnych chwilach łoje gości w AoE III albo swój mózg ciupiąc w Overlodra II który mi podarował benchmark za jeden z konkursów weekendowych :) miażdżąca gierka :P

Link to post
Share on other sites

wojenna...ja tam wolę czasy współczesne, ale Call of Duty 2 będzie chyba wiecznie żywe :)

jak jesteś czasami współczesnymi zainteresowana to Call of Duty 4: Modern Warfare albo Modern Warfare 2...

a jak może coś bardziej....jakby to powiedzieć....klimatyczno - samodzielnego to STALKER

pozdrawiam i zapraszam na poprzednią stronę do komentowania moich wywodów nt. m.in M4

Link to post
Share on other sites

Ja tam mam lepszą zabawę. Airsoft, coś dla dużych chłopców. uwielbiam biegać z repliką kałacha razem z kumplami. Do tego trochę adrenalinki i spory wysiłek. To jest lepsze niż strzelanka na kompie.

 

@zeratul konstrukcję m16/m4 dobrze znam i powiem Ci, że ich zamek jest zrobiony z lżejszych metali i pokryty chromem co już psuje niezawodność(chrom zabezpiecza przed osadzaniem się syfu). Kolejna rzecz chyba najważniejsza. System gazowy. M16/M4 ma cieńką rurkę odprowadzającą gazy, które przesuwają zamek w tylne położenie. Niestety to cudo zapycha się "syfem" co powoduje częste zacinki. Przez ten własnie system jesteś także narażony na eksplozję zamka, bo się zapchal piachem, albo wodą napełnił. Nie chciałbym tego doświadczyć, nie bez powodu ktos hełm pancerny założył :) Warunkiem jest oczywiście to, że może w takiej sytuacji jakoś wypalić.

 

Co do tavora, to bardzo dobre połączenie koli i bullpupa. Magi ma chyba w standardzie M4. SCAr jest bardzo dobry, także ze względu na zamienne części z mocniejszym bratem mk17. Co do nabojów, o czeskim się nie wypowiem, bo nigdy go nie widziałem. 7.62 ruskie na wejściu zamiata nabój 7.62 nato. Weź pod uwagę, że ruscy inaczej liczą i ich nabój jest większy i inaczej wyprofilowany. Może nie jest super celny, ale za to nadrabia to bardzo głęboką penetracją(najczęściej na wylot). tak naprawdę nie wziąłem pod uwagę izraelskiego galila. To jest jak kałach na pustyni się nie zatnie, ale niestety na kaliber nato. Jednym słowem jest niezawodny jak kałach. Ale kałach to perfekcja i nikt go nie pobije. Co do karabinów typu saw. MG3 jest najlepsze, mam nadzieję, że wiesz o tym iż jest to Mg42 tylko na zmniejszony kaliber. Ta broń drugo wojenna byla perfekcyjna. Nie musiała byc chłodzona wodą i bardzo szybko strzelała.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...