Skocz do zawartości

prosze o pomoc w wyborze procesora c2d e8400 vs phmII x4 810


Recommended Posts

nie no nie oszukujmy sie : nigdy nie bawilem sie w podkrecanie , no chyba zeby ktos mi wszystkoe dokladnie powiedzial co i jak bo ejstem zielony w tym ... :rotfl:

 

niechcial bym brac x2 550 bo chce pceta na wiele lat a x2 550 i tak by blokowal karte ktora kupie, wiec mysle ze lepiej kupic juz lepszy procesor ... a mozesz powiedziec czemu x3 720 to slabniak ?

 

myszlalem nad tym x4 810 bo fajnie wygladal na testach i ostatni przeczytalem ze dx11 bedzie obslugiwal wszystkie 4 rdzenie w grach wiedz chyba bedzie on abrdziej przyszlosciowy

Link to post
Share on other sites

kup dobra plyte za 300 zl i najtanszy procesor czyli e5200 (tu na forum sie dowiesz jak go ustawic) kiedy stanieja Q9550 do rozsadnej ceny to sprzedasz e5200 z niewielka strata i wtedy kupisz quada do porzadnego krecenia - do tego czsu wszystko zrozumiesz i bedziesz "starym przekreciarzem" :rotfl:

Link to post
Share on other sites

dx11 bedzie obslugiwal O ILE powstana takie aplikacje!550 jednak wydajniejszy w wielu testach od 720 a jak go podkrecisz samym mnoznikiem do 3,8GHZ to nie ma.... zeby Ci nawet wydajna karte ograniczal!a jak wydasz kase na lepszy=drozszy procek to za pol roku i tak bedzie przestarzaly...a 550 nie kosztuje wiele a i tak na dluuugo wystarczy..

Link to post
Share on other sites

ta czekac to ja tez moge do i5 tylko juz za dlugo czekam bo od czerwca mam obudowe dysk , zasilacz , i nagrywarke ...

Wiec chlopaki sotatecznie prosze o pomoc w wyborze najbardziej wydajnego procesora do gier w granicach 550 zl -600 max ...

Ale prosze pamietac ze nie krecilem nigdy procesorow ...

Jezeli podajecie procesor intela prosze podac mi plyte glowna MAX DO 450zl ...

Zamierzam kupic radeona hd 4890

 

I prosze wszystkich ogladajacych ten temat o pomoc zeby wybor byl jasniejszy

Link to post
Share on other sites

skoro masz takie limity cenowe to nie ma sensu czekac na i5 / i 7

 

plyta Asus P5Q Pro http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... Q_Pro.html

 

proc Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHz OC na 3,8 GHz http://www.agito.pl/procesory/intel-cor ... l?cid=1040

 

cooler : < do wyboru>

Scythe Katana 3 SCKTN-3000

COOLER MASTER WENTYLATOR V8

Noctua NH-U9B

Arctic Cooling Freezer Xtreme Rev.2

 

pogrubiłem te lepsze LD

Link to post
Share on other sites

stary to nie znaczy ze mniej wydajny - oki powodzenia

 

ps

kompa sie kupuje jak najtaniej nie przeplacajac za nowosci

kupujac dzis proc za 220 i sprzedajac za pol roku za 150 (niedlugo zostana wycofane i cena juz niebedzie wiele nizsza) tracisz 70

i kupujesz Q9550 za gora (jakos tak bedzie z cena za pol roku) 500

gdybys dzisiaj kupil q9550 za 750 to lacznie wydales 250 wiecej minus te 70 ze straty na odsprzedazy czyli jestes 180 do przodu - czesta wymiana nie boli tak bardzo jak zakup nowosci w przesadzonych cenach

wymiana czegos w kompie co pol roku jest bardzo wskazana bo poprostu sie oplaca

Link to post
Share on other sites

Sluchaj lopeza dobrze gada,

lepiej czesciej wymienic niz przeplaca za nowosci.

 

@lopez2

nie sadzisz ze dla usera niebytego z OC PII 550 bylby lepszym wyborem ? Oczywiscie wiem ze PDC sie wuzej podkreci ale wymaga to chociaz odrobiny wiedzy, a PII krecisz mnoznikiem do 3,6 , 3,7 i po sprawie ??

 

Ale z punktu widzenia mozliwosci po OC e 5200 jest najlepsza lokata pieniedzy chwilowo :?:

Link to post
Share on other sites

no tak , ale ja nie chce wymieniac procesora szybko mzoe za rok , a teraz potrzebuje wydajnego procesora do gier do 500 zl ponizej x550 nic nie wchodzi w gre ...

jezeli chodzi o rkencenie to przeciez nie ebde krecil na maksa , wole kupic x550 podkrecic lekko do 3,4 -3,5 i pozniej wymienic moze na x955

 

Moge kupic e8500 za 450 zl - brac ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...