Skocz do zawartości

Logitech'y X-530 - Integra czy osobna karta?


Recommended Posts

Witam. W niedalekiej przyszłości zamierzam kupić głośniki: 5.1 - Logitech X-530 i zastanawiam się czy jest sens kupić do nich kartę dźwiękową? Płyta jaką obecnie posiadam to: Asus M4A77TD PRO - nie wiem jak ma się integra na tej płycie do jakiejś karty dźwiękowej. Głównie chodzi mi o to czy będzie jakaś znaczna różnica, bo ja mam wyrąbać kasę w błoto i nic nie odczuć, to mi taki interes nie potrzebny. Dzięki za pomoc, Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie gadaj, do gier i filmów są ok ;-) Do muzyki głośniki komputerowe się nie nadają :P

Tylko trzeba podbić głośność tyłów bo nic z nich nie słychać. I subwoofer trochę zbyt dużo mocy dostaje w stosunku do głośności głośników(aczkolwiek to może być specyfika mojego małego pokoju :) )

 

Mi tam pasują, za 200zł myślę że i tak to był dobry wybór

Link to post
Share on other sites

Ja używam tych głośników i grają nawet dobrze z interga, ale z ominięciem mixowania windowsa tzn, foobar + aiso leci prosto z karty, na standardowym miksowaniu windows 7 brzmiało to okropnie, tak okropnie, że po przesiadce na nowy pc i nowy os przy okazji, nie byłem zadowolony bo muzyka grała mi jak z telefonu, a na poprzednim pc, dźwiękowa nie była jakaś nie wiadomo co bo tylko jakaś c-media, największą rolę odegrał system, na xp jest mikoswanie sprzętowe ( przez kartę dźwiękową ), na viscie i 7 jest proigramowe, co znacznie pogarsza jakość, nie zdziwiłbym się jak w windows 8 było same midi :D Tym rozwiązaniem da się przywrócić akceptowalną jakość dźwięku, lecz wycisza to dźwięk ze wszystkiego innego, ja akurat mam wyłączone wejście na głośniki w sterowniku i reszta leci na słuchawkach z panelu przedniego, a foobar na głosnikach, niedługo planuję zakup Sound Blaster Audigy 2 ZS Gold.

Link to post
Share on other sites

W takim razie karty dźwiękowej nie kupię ;). X-530 pod każdym względem mi się podobają, więc raczej je i tak wezmę. Nurtuje mnie tylko jedna rzecz, dlaczego X-540 już nigdzie nie można kupić?

Edytowane przez Dragoslaw25
Link to post
Share on other sites

Mam X-530 i nie ma rewelacji. Szykuje się na zmiane. Kupuje jakieś tanie Tonsile + ampli. To zagra o niebo lepiej od X-530. Szkoda kasy na ten badziew. Pisze to jako użytkownik który posiada opisywany model już ponad 3 lata. Płytki, dudniący bas, brak tonów średnich i marna góra. Całe Logitechy. Zresztą Z-5500 grają lepiej, ale i tak kaszana jest równa. Na początku też mi sie Logi podobały - design i brzmienie. Jak usłyszałem tanie zestawy (do 1200zł - ampli + głośniki) to byłem lekko zamroczony jakością. Z tym droższym sprzętem sprawa ma się jeszcze lepiej. Ale jakbyś miał na to kase to nie pisałbyś o X-530. Przemyśl zakup, bo szkoda tych 2-3 stów. Lepiej pójść i przepić ;] Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To lepiej dozbierać i kupić coś od Geniusa, albo sie zastanowić nad 2.0. Szkoda na to kasy, a autorowi nie proponuje głośników za 1200zł. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. A autor ma 200zł na głośniki i sie zastanawia nad kartą muzyczną. Więc jakiś limit, limitów to to nie jest :)

Link to post
Share on other sites

tzn na pewno odczuje różnice, ale nie za wielką. Ja przy swoich starych t6100 po zakupie xonara ds miałem fazę a jak potem wymieniłem na hf 6000 to wgle odlot, ale jak posłuchałem sprzętu za 5-6k to bez porównań, wdg mojego uznania każdy krok to krok do przodu więc jeżeli teraz kupi dźwiękówkę to potem może dokupić głośniki ( studyjne ) czy solo6/7c, lub jakieś inne 2.0

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...