Skocz do zawartości

Wymiana sprzętu - problem z oprogramowaniem.


Recommended Posts

Witam. Otóż mam dosyć specyficzny problem. Ostatnio komputer działał w porządku, system pracował wyśmienicie. Aż do pewnego feralnego ranka, gdy obudziłem się i poruszając monitorem - niestety spalił mi się on. Nagle zgasł, ale mniejsza o to. Dziś zakupiłem nowy monitor i go podłączyłem, wszystko śmigałoby bez zarzutów gdyby nie fakt, że cały system się zamulił, co było dziwne, gdyż akurat wpływ monitora na ten fakt nie powinien mieć żadnego działania. Postanowiłem sformatować dysk, instalując ponownie Windows Xp. No i tu rozpoczęły się problemy, zainstalowałem pierwszy raz spokojnie - aczkolwiek windows zainstalował się w wersji klasycznej z brakującymi elementami (nie wykrywał karty sieciowej pomimo zainstalowanych sterowników, posiadał klasyczne wersje menu, nie było informacji o procesorze itp. w właściwościach w moim komputerze). Postanowiłem sformatować ponownie, tym razem dzięki bogu wszystko zainstalowało się jak należy, do momentu gdy po instalacji sterowników zostałem zmuszony do restartu komputera - przy restarcie System nie wykrył żadnego dysku twardego..no ale wystarczyło go odłączyć i podłączyć i znów zaczęło śmigać). Niestety teraz cały czas znikąd pojawia się od 20% do 50% zużycie procesora, a żaden proces tyle nie zużywa. Nawet gdy wszystko jest wyłączone, system zamula. Co może być tego przyczyną? Poniżej zamieszczam specyfikacje komputera oraz zestaw temperatur z HW Monitor. Czasem % zużycia opada do 1-2..aczkolwiek system dalej zamula.

 

 

AMD Athlon 2x2.8GHz ( 5,600+)

Geforce 9600 GT

4 GB RAM.

XP - sp 2.

HDD - Samsung HD403LJ

 

http://iv.pl/images/...90807180520.jpg

 

SS procesów:

http://iv.pl/images/32473356863351283327.jpg

 

 

Proszę o szybką pomoc.

 

//Zauważyłem, że przy wchodzeniu do folderów zwiększa się zużycie cpu procesu - explorer.exe na ułamek sekundy.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, najlepszy jest fakt, że raz zainstalowalo mi klasyczną wersję windowsa, potem wyskoczył problem z HDD (hd tune - wsio ok) następnie po drugim formacie system nie posiadał podstawowych rzeczy..min. wlasciwosci -moj komputer - nie pokazywalo specyfikacji sprzetu.

 

A teraz gdy normalnie zainstalowało sie wszystko, to wlasnie nadal problem z tym zuzyciem procesora tylko wtedy gdy korzystam z czegokolwiek, gdy normalnie stoi bez wchodzenia i wpisywania nic - 0%, gdy wejde w folder jakikolwiek - skacze do 50%

 

 

EDIT

Zauważyłem, że winą jest proces explorer.exe który w przypadku jakiejkolwiek akcji właśnie podnosi zużycie cpu o tyle procent (40-70)

Edytowane przez sticky123
Link to post
Share on other sites

O, zmieniłem wyświetlanie folderów na styl klasyczny i zdecydowanie jest lepiej, skacze max. do 14%..aczkolwiek nadal skacze. Ramu nie testowałem ale jest dobry, normalnie wsio kostki wykrywa.

Odpal memtest. A jakie masz temperatury?

@up

A co ma do tego karta graficzna?

Link to post
Share on other sites

jaką płytę główną masz w tym kompie? coś na GeForce, nForce?

 

być może mostek północny sie przegrzewa (taka przypadłość ww chipsetów pod AMD) i pada magistrala PCI-E i obsługa SATA

 

zazwyczaj ma to takie objawy ( niewykrywanie elementów systemu przy instalacji, problemy z przepustowościa grafiki, problemy z wykrywaniem HDD )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...