Skocz do zawartości

Cichy, chłodny i bezawaryjny dysk na USB2.0 jak najtaniej.


Recommended Posts

Witam,

mam laptopa ale ze wzgledu na problem z matryca i touchpadem chce go przeznaczyć na serwer domowy i DLNA.

Dwa rdzenie 1.8GHz, 2GB ram i 80GB SATA2 wbudowane.

 

Potrzebuję do niego zewnętrzny dysk twardy 1TB by trzymać gdzieś pobrane dane.

W sensie pobieram z internetu plik 5GB i on leży na 80GB, po 5 dniach automatycznie przenosi ten plik na dysk USB i z dysku USB będą korzystały 2 TV do oglądania filmów po DLNA. Więc odczyt minimum 5MB/s, a najlepiej 16MB/s czyli cała przepustowość USB2.0 chyba.

Jaki dysk wybrać by cena była jak najniższa był jak najchłodniejszy i cichy? bo chyba każdy dysk po USB będzie miał już 16MB/s.

Link to post
Share on other sites

Mam taki dysk w domu jako zewnętrzny magazyn:

http://www.seagate.com/www/pl-pl/products/external/freeagent/freeagent_desk/ Spisuje się bardzo dobrze. Jak kiedyś się przegrzał ze względu na b.wysoką temperaturę w pokoju w dodatku pracował pod wpływem promieniu słonecznych to pomielił pomielił (sprawdzał stabilność) i działał dalej :D Posiada również funkcje auto wyłączania jak jest nie używany.

A transfery sięgają 30MB/s :)

Link to post
Share on other sites

Miało być tanio, WD 1TB kosztuje 190zł i raczej w tym przedziale cenowym bym chciał kupić.

Wyłączanie bez użycia mi jest zbędne, wszystkim tym zajmuje się system który dyski wyłącza jak są nie potrzebne.

Ultra bezieczeństwo też jest zbędne, jak coś pomiesza to format i już, nie będzie tam danych wagi państwowej.

 

A o tem chodziło mi raczej o fakt że będzie zamknięty w drewnianej obudowie z jednym 300mm wentylatorem, sam laptop grzał się znikomo a dyski 3,5" grzać się lubią. Jedynie byłoby fajnie jakby dało się regulowac prędkość talerzy, myślę że 4200rpm spokojnie wystarczy do strumieniowania 2 filmów do TV maksymalnie, przeważnie pewnie jeden tylko.

 

Myślałem o dokładnie tym: Western Digital 1 TB Elements USB2.0 za 180zł netto.

 

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...