Skocz do zawartości

Pytanie o Thermaltake Contac 29


Recommended Posts

Powinno się zmieścić sprawdzałem wymiary bardzo dobre chłodzenie świetna wydajność pozwoli na wysokie oc procesora mogłeś kupić amd phenom x4 955 przy takim chłodzeniu podkręcił byś co najmniej do poziomu amd phenom 970 a kasa została by w kieszeni wystarczyło by zwiększyć mnożnik

Link to post
Share on other sites

mogłeś kupić amd phenom x4 955 przy takim chłodzeniu podkręcił byś co najmniej do poziomu amd phenom 970 a kasa została by w kieszeni wystarczyło by zwiększyć mnożnik

Kolega ma rację :). Lepiej kupić PII 955 i podkręcić :).
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie. Czytałem, że w przypadku chłodzeń HDT (ciepłowody bezpośrednio przylegają do procesora) lepiej jest rozprowadzić pastę po procesorze (lub podstawce chłodzenia) niż wycisnąć trochę pasty na środek procesora i przycisnąć radiator. Ktoś wie czy jest to prawda ?

Link to post
Share on other sites

Pastę rozprowadzasz tylko na procesorze na całej jego powierzchni. Ewentualnie wypełniasz szczeliny tak jak napisał t.luk.

Jeżeli dałbyś jedynie "kroplę" na środek i przycisnąłbyś chłodzenie to pasta będzie rozprowadzona jedynie na środku co skutkowało by gorszym odprowadzaniem ciepła.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Numik to prawda nie tylko w przypadku HDT tylko generalnie lepiej pastę równo rozprowadzić zamiast liczyć na to, że docisk zrobi to za nas, gdyż dość często zarówno powierzchnia procesora jak i stopki radiatora nie są idealnie równe i pasta rozprowadza się tam, gdzie chce, a nie tam gdzie być powinna

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

czasem lepiej zrobić kropkę na środku ;)

owszem, jest tylko jedno ale, trzeba mieć pewność, że zarówno powierzchnia procesora, jak i stopka radiatora są równe i gładkie, a powiedzmy sobie szczerze bez lappingu takie zjawisko w przyrodzie występuje tylko w roli wyjątku potwierdzającego regułę

Link to post
Share on other sites

100% racji Drachen - dlatego napisałem czasem :P. Najlepiej jest to samemu przetestować, jeżeli nie szkoda pasty. Ale w sumie nawet jakby, to różnica temp. wynikająca z sposobu nakładania to będzie poniżej 5 stopni... jednak z doświadczenia wiem, że najlepiej jest cienką warstwę zrobić.

Link to post
Share on other sites

A jednak chyba to zależy od chłodzenia, Hardwaresecrets dowiodło, że czasem lepiej zrobić kropkę na środku ;). Ale w przypadku Contaca czytałem, że faktycznie lepiej rozprowadzić pastę, i tak też zrobiłem ;)

Z tego co wiem oni mają różne ciekawe wyniki w przypadku past więc tej ich artykuł też bym traktował z przymrużeniem oka ;) Tym bardziej, że nie wiadomo np. czy wcześniej nie robili lappingu na potrzeby testu ;)
Link to post
Share on other sites

Hmmm, no wiesz, ja jak kupowałem Contaca, to kupiłem też ZM-STG2, bo nie doczytałem, że dodają tubkę pasty :P. Myślałem, którą zaaplikować, to zaufałem ich testowi, i skorzystałem z referencyjnej. Na razie wydaje się bardzo dobra, więc może ich testy nie są takie złe.

Link to post
Share on other sites

Hmmm, no wiesz, ja jak kupowałem Contaca, to kupiłem też ZM-STG2, bo nie doczytałem, że dodają tubkę pasty :P. Myślałem, którą zaaplikować, to zaufałem ich testowi, i skorzystałem z referencyjnej. Na razie wydaje się bardzo dobra, więc może ich testy nie są takie złe.

Tak i mieli jeden test gdzie pasta typu Arctic Ceramique była lepsza od Prolimatech PK1 ;) Bez obrazy ale ja w takie bajeczki nie wierzę ;)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...