Skocz do zawartości

Geforce czy Radeon jak zwykle


Recommended Posts

Witam

 

Mam mały dylemat przy składaniu komputera. Ma to być komputer do pracy z wideo Premier, Vegas, After Effects.. O ile procesor to prosta sprawa (dopóki nie pojawi się Bulldozer) to wybór grafiki mnie męczy.

 

W cenie <550zł mamy do wyboru:

 

Radeon 6850

GeForce 550TI

GeForce 460 GTX

 

No i z tego co udało mi się wywnioskować Radeon to słuszne rozwiązanie ale przy Renderze wideo wchodzi CUDA... Czy to się przydaje w takim zastosowaniu?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź dokładnie w specyfikacji softu, czy wspiera CUDA i czy przypadkiem nie obsługuje np. OpenCL (które wspierają wszystkie nowoczesne karty). Jeżeli będzie tylko CUDA, weź GTX460. Jeżeli nie będzie to potrzebne, wybierz 6850.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź dokładnie w specyfikacji softu, czy wspiera CUDA i czy przypadkiem nie obsługuje np. OpenCL (które wspierają wszystkie nowoczesne karty). Jeżeli będzie tylko CUDA, weź GTX460. Jeżeli nie będzie to potrzebne, wybierz 6850.

No właśnie od tego zacząłem... Ustaliłem jedynie że Sony Vegas wspiera CUDA ale tylko w kompresji do AVCHD... ale innych kodeków już nie.

Premier ma wsparcie dla CUDA ale także tyko w określonych zadaniach

Afrer Effects jest poza całkowicie można poczytać tutaj

Istnieją jednak jakieś pluginy które wspierają tą technologię.

Pytanie zasadnicze jakiego przyrostu można się spodziewać w takim zastosowaniu.

 

Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://www.nvidia.com/object/builtforadobepros.html

Supported NVIDIA graphics cards for GPU acceleration

 

GeForce GTX 285 (Windows and Mac OS)

GeForce GTX 470 (Windows)

GeForce GTX 570 (Windows)

GeForce GTX 580 (Windows)

Quadro FX 3700M (Windows)

Quadro FX 3800 (Windows)

Quadro FX 3800M (Windows)

Quadro FX 4800 (Windows and Mac OS)

Quadro FX 5800 (Windows)

Quadro 2000 (Windows)

Quadro 2000D (Windows)

Quadro 2000M (Windows)

Quadro 3000M (Windows)

Quadro 4000 (Windows and Mac OS)

Quadro 4000M (Windows)

Quadro 5000 (Windows)

Quadro 5000M (Windows)

Quadro 5010M (Windows)

Quadro 6000 (Windows)

Quadro CX (Windows)

 

I nie wiem czy teraz CUDA się dzieją przy GF 460 (pomijam fakt ze musiałbym kupić CS5.5)

Edytowane przez tanakov
Link to post
Share on other sites

Sam długo się zastanawiałem czy kupno nV ma sens w zastosowaniach związanych z Adobe. Osobiście używam Lightrooma i CS5 i tak naprawdę w tej chwili rzeczy oparte na CUDAch guzik dają, bo są to tylko średnio przydatne bajery(color picker, obracanie zdjęcia, siatka pikseli, ...). Rok czasu pracowałem na HD5750, a od wczoraj mam 560Ti i w zasadzie czekam, aż przeniosą jakąś bardziej użyteczną funkcjonalność na GPU.

Link to post
Share on other sites

tanakov, a nie ma tam filmów prezentujących te CUDAczne wodotryski? Bo ja jakoś w zeszłym roku oglądałem, chyba własnie na stronie nV, jakieś krótkie pokazówki.

 

EDIT: tutaj zaglądałeś?

 

http://www.nvidia.com/object/adobe_photoshop.html

 

Więcej aplikacji masz w menu po lewej stronie.

Edytowane przez mosiek
Link to post
Share on other sites

No tak ale jeżeli na temat AE na którym mi zależy są trzy filmiki to nie wiadomo jak na to patrzeć..

Nie podali na czym to testują.. Nawet nie powiedzieli czy to jest robione na tym samym sprzęcie..

Wolę jednak kierować się słowem pisanym;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...