Skocz do zawartości

Artefakty w grach po OC Athlon II X3@X4 445


Recommended Posts

Witam, mam pewien problem i nie mogę sobie poradzić, mam problem po OC Athlona II X3 445 na płycie GA-970A-UD3 a mianowicie po ustawieniu HTT na 250Mhz i mnożnika procesora x14 co daje 3,5Ghz przy napięciu 1,3V mam artefakty w grach. tzn po włączeniu jakiejkolwiek gry, zaraz po wejściu do menu wywala artefakty, sypie się grafika i pomaga restart, problem nie występuje normalnie w 2D i po przywróceniu ustawień domyślnych w biosie oraz niższym taktowaniu HTT np 220Mhz, procesor jest sprawny, przetestowany i nie ma różnicy czy są włączone 3 czy 4 rdzenie, po zablokowaniu 4 rdzenia problem też jest przy HTT 250mhz, grafika Asus HD6850 też jest ok, dzieje się tak tylko po OC przy taktowaniu HTT 230Mhz - wzwyż, nie ma tez znaczenia czy grafika jest podkręcona czy nie, wszystko dzieje się po OC HTT, zmieniałem napięcia na CPU NB Vid Control na 1,3V i HT Voltage Control też 1,3V i nadal sypie artefaktami w grach i tylko w grach, w windows'ie nic się nie dzieje, pamięci mam Kingston HyperX Grey XMP DDR3 4GB 1600Mhz, ale ustawiam na dzielnik na 1333Mhz 7-7-7-20-27-1T i domyślne napięciu 1,5V, próbowałem też innych ustawień 1600Mhz 9-9-9-24-33-1T 1,65V, Auto itp i problem nadal jest. Taktowanie HT Link zawsze staram się ustawiać w okolicy 2Ghz i tego nie przekraczać a NB Frequency nie więcej niż 2300Mhz. Co w takim razie jest nie tak? pomóżcie jeśli wiecie gdzie jest problem, będę wdzięczny .

Edytowane przez Ironclad
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem zasilacz podczas obciążenia karty graficznej i procesora nie wyrabia powiedz jeszcze czy testowałeś procesor po oc np w occt lub prime nie było żadnych błędów ? zresztą artefakty w grach świadczą o problemie z kartą graficzną ale skoro na standardowych taktowaniach procesora nie występują to karta jest sprawna . Dziwny problem jeśli procesor był by nie stabilny to by się system zawieszał lub występowały by tzw[ blu screny ] lub wywalało by do pulpitu z gier itp ,artefakty występują zazwyczaj jak jest za wysoko pamięć na karcie graficznej podkręcona lub ma za niskie napięcie

Link to post
Share on other sites

Właśnie o to chodzi, że system uruchamia się normalnie, w windowsie działa ok, żadnych błędów czy artefaktów, procesor testowany i też ok, karta graficzna testowana na podniesionych zegarach w MSI Kombustor i również ok, problem występuje po OC i tylko po włączeniu gier, wtedy się wykrzacza grafika i trzeszczy w głośnikach gdy się wysypią artefakty w grze, normalnie po zmniejszeniu taktowania HTT do 220Mhz, procesor na 3,3ghz lub na domyślnych ustawieniach bios wszystko działa jak trzeba.

 

EDIT:

Kurczę, podniosłem napięcie procesora na 1,325V na 3,5ghz i teraz wszystko jest ok, włączyłem F1 2010 z modem Season 2011 Total Conversion 1.1 na ustawieniach ULTRA i wszystko było ok, nic się nie wysypało, po testuję jeszcze pamięć RAM i inne ustawienia... m.in. napięcia NB i HT . Nie sądziłem jednak, że do taktowania 3,5Ghz będzie potrzeba napięcia 1,325V, chociaż to domyślne napięcie, czy takie napięcie jet optymalne do taktowania procesora? nie jest za wysokie?

 

Podniosłem jeszcze lekko napięcie procesora i zmieniłem mnożnik na x15, tym samym uzyskałem stabilne 3,75Ghz przy 1,375V, HTT 250Mhz, HT Voltage Control 1,3V, CPU NB Vid Control na 1,3V , taktowanie NB 2500Mhz, HT Link 2000Mhz, RAM 1333Mhz 7-7-7-20-27-1T 1,5V i póki co wszystko jest ok, jak macie jakieś uwagi to piszcie :) .http://img713.imageshack.us/img713/7460/phenomii.jpg

Edytowane przez Ironclad
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Odgrzewam, miałem napisać wcześniej ale wypadło mi z głowy teraz, poradziłem sobie i już od dawna nie mam artefaktów nigdzie, jak się okazało te artefakty to głównie przez sterowniki karty graficznej AMD, zmieniłem sterowniki, teraz mam AMD Catalyst 12.3 RC 8.95 31 January http://benchmark3d.com/amd-catalyst-12-3-rc-8-95-31-january na których nie mam żadnych problemów na podkręconej karcie, tak samo procesor, wgrałem najnowszy bios, poustawiałem co trzeba w biosie, dałem rozsądne napięcia NB 1,2V NB VID 1,35V i HTT 1,34V oraz Vcore 1,45V i tak bez problemu na odblokowanym procesorze X4 B45 zrobiłem ponad 4ghz a pewnie dałoby się więcej, ale już nie próbowałem, pewnie musiałbym podbić napięcie do 1,5V, chociaż w biosie ustawiłem 1.45V to CPU-Z czyta 1.47V, zależało mi aby procesor w żaden sposób nie ograniczał karty, no i nie ogranicza :) napięcie Vcore też myślę, że nie jest przesadzone, bo korzystam z K10stat i napięcia kolejno 0,85V, 1,050V, 1,250V i 1,47V , nie gram cały czas itp. więc procesor nie jest katowany, rzadko kiedy jest wykorzystywany w 50% , ale jak trzeba to nie ma żadnych problemów, procesor chłodzi Thermaltake Contact 29BP, temperatura praktycznie nie dochodzi do 50'C, chyba że w testach to i kilka 'C więcej, ale w normie.

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2263002

Edytowane przez Ironclad
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...