Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kupiłem zasilacz http://www.komputron..._SLI_120mm.html

 

lecz co du*a! komp nie chodzi. zasilacz raczej działa prąd bierze, komputer się grzeje ale nie ma obrazu ;( sprawdzałem 2 grafki w apollo w serwisie i chodzi a u mnie w domu nic (0)

 

Zauważyłem ze wyciekła pasta spod chipsetu i wylała się na płytę, teraz ani na starym ani na nowym zero...

Dodatkowo jak mam podpięty napęd na ATA dioda jest lekko zielona i miga nie da się wysunąć, a jak wypnę taśmę to wszystko ładnie się wysuwa i świeci. Chłodzenie od CPU jest ciepłe, ramy sprawdzałem.

DUAL CHANEL Patriot

SINGIEL CHANEL Patriot

SINGIEL CHANEL GoodRAM

 

Podczas sprawdzania 3 razy mi strzeliły korki w mieszkaniu.

 

Co może być nie tak? Płyta główna czy procek? Ram raczej jest OK ewentualnie dysk ale nawet i bez niego się nie włączyło...

Na klawiaturze migają diody co 15 sekund jeśli to pomoże wam w czymś.

 

Dioda od płyty się świeci...

 

Może jedna faza poszła?

 

http://www.arest.pl/produkt/5050/ASUS-P5LD2-SE-i945P-SATA-II-DDR-2-PCI-Ex-S-775/wlasciwosci

ASUS P5LD2 SE

 

do tego pentium D 805

i 2x1GB RAM PATRIOT tam samo jest na 1GB GOODRAM

 

A czy jak by padła jedna faza od procesora, bądź cewka lub tranzystor itp. To chłodzenie CPU będzie ciepłe a wentyle się kręciły?

 

Na nowym zasilaczu napięcie to 12V = 12.03- 12.09 5V = 5.15V

 

Raczej w normie

Link to post
Share on other sites

nie jestem pewien czy to podzespół w komputerze spawia ze ci korki wypadaja .Szybciej to cos w twoim domu elektronicznego moze powodowac ten problem .Jezeli jednak to jest cos w komputerze w co watpie bardzo to nawet jak płyta jest uszkodzona to ,,az takie spadki napiecia" nie wiem

Link to post
Share on other sites

<p> </p>

<div style="font-family: 'Helvetica Neue', Arial, Verdana, sans-serif; font-size: 14px; color: rgb(34, 34, 34); background-color: rgb(255, 255, 255); ">

<p>nie 240V tylko powinno być 230V na ogół jest u mnie 231V, na starym modecom 350Wat nie wywala mi korków, ale nadal nie ma obrazu... po za tym zasilacz działa na 110-240V więc to nie ma znaczenia.</p>

</div>

 

Link to post
Share on other sites

<p> </p>

<div style="font-family: 'Helvetica Neue', Arial, Verdana, sans-serif; font-size: 14px; color: rgb(34, 34, 34); background-color: rgb(255, 255, 255); ">

<p>W poniedziałek ma przyjść nowy OCZ z gwarancji, ale ja nadal nie wiem co to może być...</p>

</div>

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...