Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie ;)

 

Na dniach bede musial kupic dysk twardy, no i stoje przed dylematem ktory model.

Potrzebuje miec przynajmniej 2TB (na dysku bedzie zarowno system jak i cala reszta)

Moze sprecyzuje, ze jedynym czynnikiem na ktorym mi zalezy to cisza ;]

Jestem w stanie pojsc na jakikolwiek kompromis w zamian za cicha prace (poza kupnem dyskow SDD)

Cena tak do 500-600 pln, nie wnikam w producenta, w szybkosc odczytu/zapisu, w czas dostepu, w zuzycie energii, w temp. itp.

Byleby byl cichy - nadmienie, ze wraz z dyskiem kupie obudowe wyciszajaca:

http://www.scythe-usa.com/product/hdd/005/sqd1000_detail.html

aby maksymalnie zniwelowac charakterystyczny "swist" talerzy, oraz chrobotanie glowicy podczas pracy hdd.

Bede wdzieczny, za wszelkie sugestie/uwagi badz alternatywne rozwiazania.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja również przymierzam się do zakupu szajsunga %-)http://www.proline.pl/?p=SAM+2TB+32+HD204UI

Aktualnie mam F3 500GB(może kiedyś bd ssd sata 3) i jest cichutki i jego bd miał pod system i gry a HD204UI jako magazyn. Czytałem wiele recenzji i testów F4EG i wypada bardzo dobrze jak trzeba jest szybki (już wtedy go nie słychać) a jak nie to talerze zwalniają i jest jeszcze ciszej :P

P.S.

Kiedyś byłem sceptycznie nastawiony do samsunga ale teraz stwierdzam, że wszystkich firm dyski padają zależy jak się trafi więc patrzę tylko na cenę, głośność i wydajność :evil:

Link to post
Share on other sites

Czytałem wiele recenzji i testów F4EG i wypada bardzo dobrze jak trzeba jest szybki (już wtedy go nie słychać) a jak nie to talerze zwalniają i jest jeszcze ciszej :P

Tak to na pewno nie działa. Talerze kręcą się ze stałą prędkością - 5400rpm.
Link to post
Share on other sites

ok, w ostatecznym rozrachunku bralem pod uwage samsunga F4 i WD EARS

po przeczytaniu waszych opini, oraz opini osob w necie wybor padl na WD, poniewaz o WD w zasadzie wszyscy pisza, ze jest cichy - a z samsungiem to rozne opinie :]

jeden mowi, ze jest cichy, drugi ze nie, trzeci ze sa glosniejsze od samsunga itp itd.

jak juz zamontuje dysk do komputera i zainstaluje system to podziele sie z wami swoimi wnioskami jak to jest z ta cisza w przypadku WD ;)

jeszcze raz dzieki wszystkim za porady!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...