Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

udało mi się złożyć taki zestaw: https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=1254725
Celem było złożenie zestawu między 5-6k ale wyszło trochę po za zakres. Zestaw typowo do grania, póki co monitory FullHD ale w przyszłości WQHD. Kilka pytań:

Z czego ewentualnie schodzić by zyskać trochę pieniążków?

 - Ryzen 7 7700 na Ryzen 5 7500F? Intel nadal przegrywa cena/jakość w grach z AMD prawda?

 - RTX 4070 na RTX 4060TI?

 - Czy może jeszcze coś innego?

 

Czy chłodzenie wodne to must be w takim zestawie, czy może Arctic da radę?

Co byście ewentualnie w tym zestawie zmienili?

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, headhunterz napisał:

Biorę w sierpniu podobny zestaw. Czym się kierujesz biorąc tą obudowę?

Była to kiedyś polecana obudowa z polecanych zestawów na tym forum. Dodatkowo osobiście słyszałem dobre opinie i mam ją w swoim prywatnym zestawie (zestaw z wątku jest dla brata). Ogólnie bardzo zadowolony z niej jestem.

 

2 godziny temu, kajtek. napisał:

Porażka trochę z tym gołym RTX 4070, jak już to RTX 4070 Super. Chłodzenie Frrezer spokojnie styknie. 980 Pro? Zdecydowanie nie. 

Taniej nawet masz https://proline.pl/koszyk/c59f9456 i jest cacy 

Faktycznie RTX 4070 SUPER wychodzi dużo lepiej.

Jaki jest problem z 980 PRO? Zawsze słyszałem, że dyski Samsunga to top jest, to nie prawda?

A co myślisz o procku? Da radę? Nie będzie bottleneck'iem?

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Feron napisał:

Jaki jest problem z 980 PRO? Zawsze słyszałem, że dyski Samsunga to top jest, to nie prawda?

 

Jest top, tylko czy ma to znaczenie przy raczej tanim buildzie? Jak już masz dysk nvme to różnicę pomiędzy topowym dyskiem a takim raczej przeciętnym na ogół da się wykazać tylko w testach syntetycznych, w rzeczywistych przypadkach to już rzadko. Kiedy można dostrzec różnicę pomiędzy topowym dyskiem a zwykłym? Jak próbujesz skopiować kilkaset tysięcy plików po parę KB (np dataset do uczenia AI).

20 zł drożej od tamtego samsunga można kupić w lexara 2 TB w promo:
https://www.x-kom.pl/p/1146135-dysk-ssd-lexar-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-nm790.html

 

Godzinę temu, Feron napisał:

A co myślisz o procku? Da radę? Nie będzie bottleneck'iem?

Przy rozdzielczości docelowej 1440p i w współczesnych tytułach AAA absolutnie nie.

 

Btw, SS Focus GX-850 ATX 3.0 jest 120 zł droższy, za to ma 5 złączek CPU/PCIE (zamiast 4) i dedykowaną złączkę do 12 VHPWR. Jeżeli planujesz sprzęt na dłużej lub lubisz czasem jakieś nietypowe konfiguracje, sprzęty, itd, to może warto dopłacić za więcej gniazdek. Mi akurat większa ilość złączek często się przydaje.

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Adames napisał:

Przy rozdzielczości docelowej 1440p i w współczesnych tytułach AAA absolutnie nie.

 

Absolutnie nie da rady czy absolutnie nie będzie bottleneck'iem? :

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...