Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa lepsza od Asus Xonar Phoebous


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez virus4455,

Recommended Posts

Od kilku lat posiadam kartę dźwiękową Asus xonar phoebus solo, rozmyślam wymianę na coś lepiej grającego również pod złącze PCI.  

 

Pod kartę mam podłączone głośniki Logitech z906 po analogu i cyfrze (uważam że analog daje lepszy dźwięk a to dzięki przetwornikom burr brown), a także mam podpięte słuchawki Beyerdynamic DT 770 Pro 250 Ohm.

 

Karta jest wykorzystywana do oglądania filmów w jakośći DTS, DTS-HDMA, oraz do słuchania muzyki z głośników a także na słuchawkach mp3, flac

 

Nie mam upatrzonych modeli, ale chciałbym żeby następca miał wbudowany wzmacniacz słuchawkowy i dawał nieco lepsze doznania z odtwarzanej muzyki,  oglądanych filmów w wyżej wymienionych formatach. No i fajnie gdyby również posiadała przetworniki od burr brown

 

Czy jest jakiś godny następca Asus xonar phoebus? Budżet do 1000 zł, ewentualnie mogę nieco dopłacić

 

Edytowane przez virus4455
Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, bleck55 napisał:

Nic na pci-e nie będzie w stanie poprawnie napędzić tych słuchawek

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka
 

Asus świetnie sobie daje radę z ich napędzeniem. Więc może znalazłaby się jakaś inna karta jeszcze lepiej grająca?

Link to post
Share on other sites
Asus świetnie sobie daje radę z ich napędzeniem. Więc może znalazłaby się jakaś inna karta jeszcze lepiej grająca?
Uwierz że do świetnego ich napędzenia to brakuje naprawdę sporo. Słuchałem 770 i 990 250Ohm na sprzętach od 300 do 7k i z tą kartą to one co najwyżej grają. Miałem nawet AIM SC 808 i nawet pomimo żaglownia opamami te słuchawki grały słabo. Wersja 250Ohm to najgorszy możliwy wybór słuchawki świetne niedrogie ale żeby to naprawdę dobrze grało trzeba iść z gruba kasa w źródło dźwięku.

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, virus4455 napisał:

Asus świetnie sobie daje radę z ich napędzeniem. Więc może znalazłaby się jakaś inna karta jeszcze lepiej grająca?

 

Zmiana z PCI na PCI nie ma sensu.

Te słuchawki dopiero pograją jak dostaną prądu, a żadna karta PCI tego nie oferuje.

Link to post
Share on other sites

Dla mnie jakość dźwięku na obecnym sprzęcie jest bardzo dobra. Rozumiem że mieliście styczność z lepiej grającymi wzmacniaczami ale ja po prostu chciałbym pozostać przy karcie pod PCI-E gdzie podłączę z906 oraz słuchawki. Natomiast pomyślałem że może warto zainwestować w nowszą kartę dźwiękową, lepiej grającą od Phoebousa.

 

Podeślijcie proszę kilka proponowanych modeli które waszym zdaniem są godne uwagi do moich głośników oraz słuchawek. W pierwszej kolejności zależy mi na złączu PCI-e, ale również możecie podesłać propozycje pod USB również ze złączem do głośników 5.1. Chciałbym aby wszystko było podłączone pod jedno urządzenie

3 godziny temu, FeX napisał:

 

Zmiana z PCI na PCI nie ma sensu.

Te słuchawki dopiero pograją jak dostaną prądu, a żadna karta PCI tego nie oferuje.

90% czasu korzystam z głośników, natomiast sporadycznie przełączam się na słuchawki dlatego myślę że inwestowanie tylko i wyłącznie we wzmacniacz słuchawkowy w mojej sytuacji jest nieopłacalne jeśli Asus póki co spełnia moje wymagania.

 

Co sądzisz o kartach Creative z serii AE?

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.07.2024 o 14:28, virus4455 napisał:

Dla mnie jakość dźwięku na obecnym sprzęcie jest bardzo dobra

No pewnie, że może się podobać ale też może być lepiej,znacznie lepiej

 

W dniu 26.07.2024 o 14:28, virus4455 napisał:

Natomiast pomyślałem że może warto zainwestować w nowszą kartę dźwiękową, lepiej grającą od Phoebousa.

Da Ci to już tylko porządny DAC/wzmacniacz słuchawkowy stereo. Obojętnie jaka by nie była karta dźwiękowa,jakie by nie posiadała DSP na pokładzie ,w tym pakiety Dolby itp. nie będzie to dawać tak dobrego/wielowymiarowego i przede wszystkim naturalnego dźwięku przestrzennego jak owy podany sprzęt na kościach Ess Sabre czy AKM, a jeszcze lepiej na drabince rezystorowej R2R ale to juz czasoprzestrzenny poziom, cenowo również odjechany w kosmos.

 

Trochę inaczej wygląda sprawa z głośnikami.

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, adivxv napisał:

No pewnie, że może się podobać ale też może być lepiej,znacznie lepiej

 

Da Ci to już tylko porządny DAC/wzmacniacz słuchawkowy stereo. Obojętnie jaka by nie była karta dźwiękowa,jakie by nie posiadała DSP na pokładzie ,w tym pakiety Dolby itp. nie będzie to dawać tak dobrego/wielowymiarowego i przede wszystkim naturalnego dźwięku przestrzennego jak owy podany sprzęt na kościach Ess Sabre czy AKM, a jeszcze lepiej na drabince rezystorowej R2R ale to juz czasoprzestrzenny poziom, cenowo również odjechany w kosmos.

 

Trochę inaczej wygląda sprawa z głośnikami.

Czy są DAC'i  z możliwością obsługi 5.1?

 

Nawiązując do kości Ess Sabre ostatnio zacząłem coraz mocniej przyglądać się Creative AE-7. Czy różnica w brzmieniu będzie na tyle zauważalna że zakup się opłaci?

Na allegro znalazłem za 770 zł nówkę

Link to post
Share on other sites



Czy są DAC'i  z możliwością obsługi 5.1?
 
Nawiązując do kości Ess Sabre ostatnio zacząłem coraz mocniej przyglądać się Creative AE-7. Czy różnica w brzmieniu będzie na tyle zauważalna że zakup się opłaci?
Na allegro znalazłem za 770 zł nówkę


Są ale głównie to konstrukcje pod kino domowe no i nie za tanie.
Trzeba też pamiętać że sama kość nie determinuje brzmienia wszystko zależy od implementacji. Dwa sprzęty z tą samą kością DAC mogą grać diametralnie różnie.

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, bleck55 napisał:

Są ale głównie to konstrukcje pod kino domowe no i nie za tanie.
Trzeba też pamiętać że sama kość nie determinuje brzmienia wszystko zależy od implementacji. Dwa sprzęty z tą samą kością DAC mogą grać diametralnie różnie.

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka
 

 

Jakie rozwiązanie byłoby najrozsądniejsze i opłacalne? Zakup AE-7, amplitunera, dac?

Edytowane przez virus4455
Link to post
Share on other sites
Jakie rozwiązanie byłoby najrozsądniejsze i opłacalne? Zakup AE-7, amplitunera, dac?
Szczerze do tych głośników szkoda by mi było inwestować cośkolwiek.

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, bleck55 napisał:

Szczerze do tych głośników szkoda by mi było inwestować cośkolwiek.

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka
 

Czytałem jedną z opinii pod z906 że zmiana kabli głośnikowych z bass core i karta AE-7 wydobywa moc z tych głośników.

Pozostańmy przy wymianie kabli. Czy coś to zmieni ?

Link to post
Share on other sites

Pytanie w jakim celu w nie inwestować?
Do słuchania muzyki jest to mocno średni wybór.

Pożądane 5.1 7.1 i atmos to przede wszystkim
a) poprawne ustawienie/rozmieszczenie głośników lub najbliżej wytycznych i korekcja cyfrowa
B) odpowiednią akustyką pomieszczenia
C) i na samym końcu sam sprzęt.

Co do kabli jedni słyszą drudzy nie to odwieczną wojna na każdym forum audio.

Najpierw trzeba jasno określić jakie się ma oczekiwania i co się chce osiągnąć.

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, virus4455 napisał:

Jakie rozwiązanie byłoby najrozsądniejsze i opłacalne? Zakup AE-7, amplitunera, dac?

Do słuchawek DAC jeśli Ci zależy na najlepszym stosunku jakości dźwięku do ceny. Nie AE-7, bo to przeciętny układ .Nie jest zły ale za dużo troche kosztuje na to co oferuje.

 

Xonara sobie zostawisz pod głośniki. W przypadku używania słuchawek wybierzesz w systemie wzmacniacz słuchawkowy.

Link to post
Share on other sites

Na outlecie znalazłem AE-5 PLUS za 394 zł. Warto?

8 minut temu, adivxv napisał:

Do słuchawek DAC jeśli Ci zależy na najlepszym stosunku jakości dźwięku do ceny. Nie AE-7, bo to przeciętny układ .Nie jest zły ale za dużo troche kosztuje na to co oferuje.

 

Xonara sobie zostawisz pod głośniki. W przypadku używania słuchawek wybierzesz w systemie wzmacniacz słuchawkowy.

Jeszcze jedno pytanie... Czy układ w AE-7 jest lepszy niż w Phoebousie?

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, virus4455 napisał:

Jakie rozwiązanie byłoby najrozsądniejsze i opłacalne? Zakup AE-7, amplitunera, dac?

 

Pozostanie z Phoebusem.

 

12 minut temu, virus4455 napisał:

Na outlecie znalazłem AE-5 PLUS za 394 zł. Warto?

 

Ostatnio z B-stocka od Creative kupiłem SXFI AMP i otrzymałem sprzęt totalnie niesprawny, oberwane obydwa gniazda USB i jack.

Skąd ten outlet?

 

Słuchaj ludzie Ci tutaj chcą rozsądnie doradzić. Karty dźwiękowe na PCI-E mają swoje ograniczenia i nie będą oferować takiego wzmocnienia, jak zewnętrzne urządzenia z własnym zasilaniem. Prawdopodobnie różnica między tymi kartami będzie pomijalna. Jeśli chodzi o 5.1 to niestety w takim budżecie nie ma właściwie niczego do czego warto dołożyć względem obecnej karty biorąc pod uwagę posiadane głośniki.

 

Nie zmienia to faktu, że możesz kupić cokolwiek i sobie samemu sprawdzić.

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, FeX napisał:

 

Pozostanie z Phoebusem.

 

 

Ostatnio z B-stocka od Creative kupiłem SXFI AMP i otrzymałem sprzęt totalnie niesprawny, oberwane obydwa gniazda USB i jack.

Skąd ten outlet?

 

Słuchaj ludzie Ci tutaj chcą rozsądnie doradzić. Karty dźwiękowe na PCI-E mają swoje ograniczenia i nie będą oferować takiego wzmocnienia, jak zewnętrzne urządzenia z własnym zasilaniem. Prawdopodobnie różnica między tymi kartami będzie pomijalna. Jeśli chodzi o 5.1 to niestety w takim budżecie nie ma nic co warto kupić.

Zamówiłem AE-7 przez allegro z morele, potestuje przez 14 dni jeśli nie będzie mi odpowiadać to zwrócę.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
49 minut temu, virus4455 napisał:

Jeszcze jedno pytanie... Czy układ w AE-7 jest lepszy niż w Phoebousie?

 

Ogólnie to na papierze jest niby sporo lepiej, bo mamy w AE-7 układ ESS9018 (tyle dowiesz się ze strony Creative).

Problem tylko taki, że najpewniej to jest układ ESS9018K2M, który jest 2-kanałowy (pełnowymiarowy ESS9018 jest 8-kanałowy oraz 4x droższy), a ta karta obsługuje natywnie tylko 5.1, więc przy dźwięku wielokanałowym nie korzysta z DACa.

To sprawia, że DAC jest używany tylko do dźwięku stereo, więc w Twoim przypadku do słuchawek. Dźwięk 5.1 będzie ogrywany najpewniej za pomocą innego kodeka 5.1 na tej karcie.

 

W sumie kupno i testowanie to najlepsze co można zrobić ;)

Link to post
Share on other sites

Sądzę, że działa to jednak inaczej. Jeśli faktycznie używany jest DAC stereo to po rozkodowaniu dźwięk z frontów trafia do niego a reszta kanałów korzysta z czegoś podrzędnego. Nie mniej, proszę to brać z ziarnem soli, nie znam konstrukcji tej karty.

Link to post
Share on other sites

Ciężko znaleźć konkretną informację, ale często tak jest, że stereo i wielokanałowy dźwięk to inna bajka. W AIMie trzeba podpinać dodatkową kostkę, żeby mieć 5.1, bo główna karta ogarnia tylko stereo. Pamiętam, że były karty dźwiękowe, które miały DACa do stereo, a na 5.1 leciały na Realteku, ale modelu już sobie nie przypomnę. Taki typowy marketing, podać info, które nam służy, a o wadach nie mówić wcale.

Link to post
Share on other sites

Czy są dostępne karty innych producentów które mają DACA i obsługują formaty DTS itd. ?

Jeszcze jedno pytanie czy wymiana kabli głośnikowych dodadzą coś do jakości dźwięku?

Pierwsze minuty testowania AE-7 i odnoszę wrażenie że Phoebous gra znacznie lepiej na głośnikach jak i słuchawkach. 

Wokale są wysunięte ale pozostała scena bardziej wycofana, brakuje ciepłego i soczystego brzmienia, dużo słychać kłującego środka co nie jest przyjemne. Ale to zaledwie pierwsze minuty z tą kartą... 

Natomiast co do słuchawek to słychać że nie dostają odpowiedniej mocy i czegoś im brakuje w brzmieniu...

 

Oczywiście wyłączyłem wszystkie gó**o bajery

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
W dniu 2.08.2024 o 12:09, virus4455 napisał:

Czy są dostępne karty innych producentów które mają DACA i obsługują formaty DTS itd. ?

Jeszcze jedno pytanie czy wymiana kabli głośnikowych dodadzą coś do jakości dźwięku?

Pierwsze minuty testowania AE-7 i odnoszę wrażenie że Phoebous gra znacznie lepiej na głośnikach jak i słuchawkach. 

Wokale są wysunięte ale pozostała scena bardziej wycofana, brakuje ciepłego i soczystego brzmienia, dużo słychać kłującego środka co nie jest przyjemne. Ale to zaledwie pierwsze minuty z tą kartą... 

Natomiast co do słuchawek to słychać że nie dostają odpowiedniej mocy i czegoś im brakuje w brzmieniu...

 

Oczywiście wyłączyłem wszystkie gó**o bajery

Testowałem przez 3 dni AE-7, przełączając się między kartami robiąc odsłuchy na głośnikach jak i słuchawkach. Po dłuższej analizie doszedłem do wniosku że Creative wcale nie gra lepiej, kartę odesłałem. Ogólnie mówiąc Creative jest przereklamowany i nie jest wart swojej ceny (770zł)

 

Czy ktoś z was miał może styczność z Asus Strix Raid albo Essence STX II bądź Evga Nu Audio i mógłby coś więcej napisać? 

I jeszcze pytanie czy pod STX II mogę podłączyć głośniki 5.1 analogiem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...