Skocz do zawartości

Undervolt i zmniejszenie poboru mocy na Radeonach innym sposobem


Recommended Posts

Być może robię coś źle, ale zmniejszanie napięcia daje bardzo mało.

 

To co ja robię to na RX 6600 to do każdej gry dostosowuję i napięcie i taktowanie rdzenia.

Sterownik nie potrafi zmniejszyć poboru prądu sam, daje za duże taktowanie rdzenia, nawet przy ograniczeniu do 60 fps, więc ja często nawet do 1200Mhz zmniejszam taktowanie rdzenia (bodaj z 2500 bazowego).

I wtedy patrzę jak ładnie watty schodzą ze stu do 30-40. Póki trzyma 60 fps to nie zjeżdżam jak najniżej się da. Niestety MSI Afterbuner nie daje możliwosci zjechania niżej, a szkoda, bo jeszcze bym pobór prądu obniżył.

A jak automat to robi albo sterownik albo samym napięciem to nie więcej oszczędzę niż 15W.

Gdzie sens, gdzie logika? Albo ja robię coś źle, albo sterownik AMD nie jest "pro oszczędzanie energii" i dlatego mój manualny sposób daje bardzo dobre efekty, ale wydłuża czas ustawiania bo do każdej gry trzeba inaczej.

Edytowane przez korzychxp
  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

O, czyli nadal nieogarnięty problem, znany już od pierwszej implementacji "Auto UV" w Wattmanie <smutna minka >Ja też na 6800 XT tylko poprzez manualne UV byłem w stanie stabilnie zbić i utrzymać nisko-napięciowy profil. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Rebelmind napisał:

O, czyli nadal nieogarnięty problem, znany już od pierwszej implementacji "Auto UV" w Wattmanie <smutna minka >Ja też na 6800 XT tylko poprzez manualne UV byłem w stanie stabilnie zbić i utrzymać nisko-napięciowy profil. 

 

Pytanie jak robisz to manualne uv, robisz też underclocking? Bo bez tego no nie ma szans. Co z tego że z bazowego 1150mv zrobię 1070? 10-15W oszczędności.

A zmniejsze sobie taktowanie rdzenia z 2500 nawet na 2000 i potrafi mi to dać 40W + tamto 15 z napięcia.

Link to post
Share on other sites

W serii 6000 więcej daje zbicie taktowania o te 100-150MHz przy tym napięcie w zależności w do sztuki jaka trafisz te te 100-120mV, a wydajność zostaje praktycznie na bazowym poziomie różnica w timespy od 0-100pkt, sprawdzone na rx6800 i 6800xt. Niższe temperatury i pobór mniejszy o 50-80W.

Edytowane przez bmi86
literówki
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, korzychxp napisał:

Pytanie jak robisz to manualne uv, robisz też underclocking?

Robiłem, trzeba było 100-150Mhz zejść na zegarze bo nie szło utrzymać stabilności. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...