Skocz do zawartości

Złożyłem PC działał chwilę i zgasł…


Recommended Posts

Witam składam pierwszego PC od 10 lat, sytuacja wygląda tak że go złożyłem odpaliłem zadziałał ale nie dał obrazu widziałem że świeciła się czerwona dioda cpu na płycie głównej później nacisnąłem restart i wyszedłem jak wróciłem już nie działał od tamtej pory nie mogę go włączyć nie wiem co się dzieje , próbowałem czy ruszy jak przyłożę coś do pinów power i nic jest podłączone zasilanie wszystkich wiatraków zasilanie procesora pwrcpu1 , zasilanie klawiszy z obudowy zasilanie płyty wszystko. oto zestaw :

 

CPU Intel i7 12700k

Płyta Msi B760 Gaming Plus WiFi

Ram g Skill 32 GB flare x5

Chłodzenie Endorfy fera 5 dual

Dysk Kingston m2 nv2 Nvme

Zasilacz thermaltake smart bm3 750w

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Części nowe ze sklepu czy z drugiej ręki? Jeśli używane to sprawdzałeś czy działają zmontowane poza obudową np. na pudełku?

 

Dobrą praktyką jest zmontować i uruchomić sprzęt "na pudełku" aby zobaczyć czy wszystko działa zanim się go finalnie zamontuje w obudowie.

 

Procesor dobrze zamontowany?

Piny w sockecie proste?

Pamięci równo dociśnięte?

Czy jak próbujesz uruchomić to zasilacz nie wydaje odgłosu "pyk"?

Link to post
Share on other sites

Stare komputery były kiedyś bardziej mocne. Z nowymi dzieją się różne jaja. Składając musisz być bardzo delikatny czyli nie dłub śrubokrętem, nie ocieraj rękoma o podzespoły a tym bardziej o pamięć ram bo kości są mega podatne na wyładowania elektryczne. Ja dziś u siebie zmieniałem pastę jak zawsze już drugi raz w tym kompie i robiłem to tradycyjnie. Ale oczywiście tym razem komp za pierwszym razem dawał tylko czarny ekran. Uruchomił się sam drugi raz i wstał normalnie jak zawsze....

Edytowane przez Joymaxx
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...