Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć.

Od wielu lat wykorzystuję do puszczania muzyki z PC kartę AIM SC808 przez stereo do wzmacniacza. I zachowując tego typu formę, to czy pojawiło się coś (następca mojej karty dźwiękowej) nowszego i lepszego (lub choćby na podobnym poziomie) w ciągu ostatnich lat?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Z kart dźwiękowych, dźwiękowo nic lepszego się nie pojawiło.Te najdroższe Creativa są najwyżej porównywalne, a kosztują 2x tyle. Zupełnie inna sprawa  z DAC ale tutaj juz potrzeba odpowiednich głośników.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, basket4rap napisał:

Rozumiem, czyli chodzi Sound Blaster AE-7 i 9.

Tak

5 godzin temu, basket4rap napisał:

A co do DACów, to co? Audiotrak Prodigy Cube 2, Sound Blaster X5,...?

Nie będą lepsze od AIM.Mogą co prawda nieco inaczej zagrać na twoim systemie. 

Link to post
Share on other sites

Czyli w sumie jako zewnętrzna (bo to by była jedyna słuszna, jeśli w ogóle jakaś alternatywa) "karta", to chyba coś w stylu Topping DX3 Pro+ czy może... Audiolab Q-DAC. Jednak to z kolei zupełnie inne półki cenowe.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam dołącze się do tematu żeby nie zakładać nowego. Czy Aim 808 zadziała na windowsie 11? Nigdzie nie widzę nowych sterów do tej karty są tylko te co posiadam do windowsa 10 z 2015 roku. Chciałem na dniach postawić nowy system ale nie wiem czy instalować 10 czy 11 proszę o pomoc. Dzięki

Link to post
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/13ttGMITpEO24wVrqFdad-BkzTHoHltC6/view

 

Sterowniki w win 10 powinny działać w windows 11.

 

Możesz też zainstalować sterowniki od https://www.powercolor.com/download?type=1497320406&id=1513737519

 

PowerColor Devil HDX (AIM SC808)

 

tu masz post ze działają z Win 11

https://www.reddit.com/r/techsupport/comments/107c4nm/aim_sc808_on_windows_11/

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Tam nie ma wymiennego przetwornika C/A tylko wzmacniacze operacyjne.

A odpowiedź na pytanie - nie.
SC808 to karta typowo stereo, dźwięk 5.1 masz z dołączanej karty córki, która ma swoją elektronikę, znacznie gorszą niż karta główna.






Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, FeX napisał:

Tam nie ma wymiennego przetwornika C/A tylko wzmacniacze operacyjne.

A odpowiedź na pytanie - nie.
SC808 to karta typowo stereo, dźwięk 5.1 masz z dołączanej karty córki, która ma swoją elektronikę, znacznie gorszą niż karta główna.





 

Dzięki za info. Z tego co się doinformowałem to złącze RCA jest obsługiwane przez opampy. Zamówiłem kartę za 330zł. Jutro przyjdzie, potestuje i będę zastanawiał się nad modyfikacjami.
Odnośnie przetwornika C/A to taki sami został użyty w Phoebusie, tylko be dopisuku DHT. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...