Skocz do zawartości

Przesuwanie się myszki po pikselach na ekranie


Recommended Posts

Czy ktoś jest tutaj obeznany z myszkami?

Zakupiłem sobie monitor 4K. Posiadam myszkę G403 Hero a także wcześniejszą G403.

Nie mogę sobie poradzić z problemem przesuwania się myszki po pikselach. Kiedy wolno przemieszcza się ją po pulpicie zamiast płynnie iść w ukosie kratkuje mi po kwadracikach ekranu. O ile generalnie podczas swobodnego korzystania to jest kompletnie nieodczuwalne i podobnie w szybkich grach FPS, tak w tytułach wymagających precyzji co do milimetra (jakieś snajperki itp) podczas wolnego przesuwania zamiast płynne, mam ruchy po pikselach, wiec siłą rzeczy generalnie cały obraz skacze w grze podczas miliometrowego obracania broni.

Próbowałem już chyba wszystkiego. Jeśli problem mam na obu myszkach to raczej nie problem myszki.

Wykonane działania:

- Zmiana szybkości działania myszy we właściwościach panelu sterowania do minimum i zwiększenie DPI na max nie pomoga

- Zwiększenie precyzji czujnika nie pomaga

- Problem występuje na kilku myszkach więc to też nie wina mychy

- Identyczny problem na innym monitorze (Telewizor OLED 4K 120 hz) Obecny to ASUS 4K 144 HZ.

 

Czy ktoś  mógłby coś podpowiedzieć?

 

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Przed chwilą sprawdziłem. To samo. Najpierw dałem 60 HZ na 4K. Potem 2K i 1080p. We wszystkich rozdzielczościach widać jak myszka przesuwana w prawo - dół po ukosie ekranu przemieszcza się po liniach - prawo-doł w formie kwadratu. Mam wrażenie że mniejsza rozdzielczość = większy obraz i też piksele były wyraźniej widoczne (większe), jakby zeskalowały się z rozdzielczością. I generalnie ten sam efekt daje w grach skupiających się na precyzji, gdzie przy delikatnych posunięciach siłą rzeczy cały ekran skacze po pikselach. Szybkie ruchy sprawiają że jest to kompletnie nieodczuwalne. I o ile szybkie FPS nie sprawiają przy tym kłopotu, tak np. SWAT 4 (przykładowo) już tak. I jeszcze zaznaczam że podkładka też nie stanowi przyczyny problemu. Posiadam dedykowaną logitech dla dobrego ślizgu jak i materiałową ultradesk i problem na obu identyczny.

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...