Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, chciałbym niskim kosztem polepszyć sobie doznania audio z kompa.

Aktualnie podłączone mam kino domowe Panasonic sa-ht520 fronty + sub , słuchawki to Isk hp2011. Płyta główna z integrą msi b450 tomahawk  ALC892.

Wcześniej miałem dziesięcioletnią asrock h87 fatality i tam był ALC1150 i grało to dużo lepiej bass był głębszy i ogólnie dużo więcej było słychać, na aktualnej integrze dzwięk jest płaski taki nijaki, słuchawki też grają płasko i cicho, chciałbym coś z tym zrobić, używany sprzęt też wchodzi w grę.

Myślałem może wywalić to kino domowe wielkie, prądu żre po co mi to.

Czy np. Edifier R1600TIII + Xonar DX ma sens?  będzie lepiej a może zamiast dzwiękówki jakiś dac maya u5? 

Nie znam się totalnie, proszę o pomoc, budżet ~300zł.

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, jakub1t napisał:

w sumie nawet nie wiem jak usłyszałeś różnicę

 

To akurat proste: ALC892

14 godzin temu, kartofel24 napisał:

 

Czy np. Edifier R1600TIII + Xonar DX ma sens?  będzie lepiej a może zamiast dzwiękówki jakiś dac maya u5? 

Nie znam się totalnie, proszę o pomoc, budżet ~300zł.

 

Ma sens.

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, cooger napisał:

To akurat proste: ALC892

to ja widocznie mam słaby słuch (tu nie żartuję oczywiście ) , sporo kart  się przewinęło , miałem też alc1150 i jedyna przewaga była na słuchawkach . Przy wzmacniaczu i głośnikach nie usłyszałem różnicy 

 

892 to mam nawet teraz , ale używam zewnętrznej karty .

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.06.2024 o 18:51, kartofel24 napisał:

Nie znam się totalnie, proszę o pomoc, budżet ~300zł.

Jeśli chcesz poprawić dźwięk na głośniach kupujesz nowe głośniki np.Edifier Głośniki R1280T 2.0. Jeśli na słuchawkach ten Xonar będzie ok. Oczywiście z rynku wtórego za max 100zł.

Link to post
Share on other sites

Dobra kupiłem Xonar DX i jest ogromna różnica, jest głośniej i bardziej soczyście. Nie wiem tylko dlaczego działa tylko ostatnie wejście tj. rear/back, na innych nie ma dźwięku, nie wiem jak to zrobić żeby działało wg. schematu na drugim złączu, tj. front speakers?
Głośniki dokupię później.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Chodziło mi o to, że nie ważne czy podłączę słuchawki czy głośniki dźwięk jest tylko na ostatnim podłączeniu [5] rear/back, na innnych nic nie słychać. Także słuchawki i mikro mam podłączone do front panel a kino [dwa głośniki i sub] do rear i wszystko działa.

schemat

Po prostu wydawało mi się, że powinno się podłączyć do front [2]. 

W każdym razie ważne, że działa i jestem zadowolony.

Edytowane przez kartofel24
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...