Skocz do zawartości

Karta graficzna Palit 4070 ti super - brzęczenie wiatraków


Recommended Posts

Hej!

Mam kartę Palit RTX 4070 it super jetstream i przy uruchamianiu wiatraków na 30% wyraźnie słychać dźwięk brzęczenia, niestety irytujący i słyszalny w słuchawkach. To już moja druga sztuka. Czy mam takiego niefarta czy te karty tak mają? Przed kupnem czytałem, że jetstream ma dobrą kulturę pracy i użytkownicy wypowiadają się, że jest cicha.

Próbka (trzeba zrobić głośniej) https://drive.google.com/file/d/1m47_j_TjcVGTBC22S5GqfXKbzktSLhW0/view?usp=sharing

Link to post
Share on other sites

Norma u palita/gainwarda,przynajmniej na tych wentylatorach z wąsem.Dziwna konstrukcja wentylatora który chodzi w pionie

Poza tym to nie brzeczenie a chrobotanie

 

youtube.com/watch?v=4ARjJeNOqNY

 

Wgraj sobie bios od MSI, Gaming X Slim silent(jeśli istnieje) to ja troche zwolnisz.Obroty zaczynaja sie prawdopodobnie od 1050 anie 1150 i trzyma 75 stopni

30 minut temu, yankesmgn napisał:

jetstream ma dobrą kulturę pracy

sa lepsze np ichillx3.Poza tym jeatstrem z 6 rurkami przy realnym 285wat wcale nie blyszczy

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Najgorsze jest to, że to nie jest ten sam Palit co jeszcze np przy Maxwellu, gdzie to były prawie że topowe karty niesamowicie dobrze wycenione. I dokładnie tak samo jak @janek20bym opisał ten dźwięk "chrobotanie" (swoją drogą jest to chyba jedyna onomatopeja, która nie zaczyna się na "h" a właśnie "ch"), które występuje tylko przy konkretnych RPM. Pomagałem koledze ogarnąć wymianę wentyli w SJS rtx 2080, w którym dwa tygodnie po gwarancji padł jeden. Dobrze, że zamówilem komplet, bo drugi z fabrycznych wentyl dosłownie połamał mi się w palcach podczas wymiany. 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Z arsenału darmowych fixów:

- wyciągnij kartę i sprawdź czy łopatki wentylatorków nie zahaczają o ich kabelek zasilający, który może delikatnie odstawać.

- jak już wyciągnąłeś kartę to delikatnie dokręć śrubki trzymające wiatraczki

- dalej już tylko pozostaje obniżanie obrotów softwarem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...