Skocz do zawartości

Karta do treści 4k, bez dodatkowego zasilania, do 100zł!


Recommended Posts

Cześć,

 

Pewna mniej zamożna osoba zwróciła się do mnie o pomoc. Posiada komputer Lenovo ThinkCenter, z tych bardzo starych. W środku jest i5-2400, tak więc leciwy już procek. Komputer używany jest tylko do przeglądarki i oglądania yt/netflix itp. Ostatnio dostał używany tv, 43cale, 4k, ale bez smarta. Chcę się pozbyć już starego monitora, jeszcze LG kineskop i podpiąć ten nowy tv. Tak żeby miał 2 w 1. Problem w tym że integra w tym procku nie da rady z 2k, a co dopiero rozdzielczością 4k. Dla tego chcę mu ogarnąć dedykowaną grafikę, która bez problemu wyświetli mu materiał od fullhd po 4k na tym tv. Szukam raczej używki, by było jak najtaniej. Wymagania to brak dodatkowego zasilania w karcie (zasilacz nie ma dodatkowych wyjść) i karta musi być wąska, bo obudowa za dużo nie przyjmie. Myślę że za 100zł uda się dobrać coś odpowiedniego. Płyta ma złączę x16. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Do ogladania Netflixa w 4k na pc potrzebujesz conajmniej gtx 1050 ti 4GB. U mnie na sprzecie z sygnaturki z q6600 i gtx 1050 ti 4 GB wlasnie po zainstalowaniu aplikacji netflixa odtwarzanie filmow jest plynne bez zaciec (srednie uzycie cpu i gpu to 30%).Na przegladarce edge jest tylko full HD mimo ze powinna wspierac Netflixa w 4k.

Sprawdz dokladnie jakie wyjscia ma ten tv (HDMI  i DP).Co do podlaczenia tego TV pod pc nie orientuje sie za bardzo ( moze ktos inny z forum cos doradzi) ale raczej nie powinno byc jakis wiekszych roznic w porownaniu ze zwyklym monitorem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...