Skocz do zawartości

Nowy zestaw graficzny


Recommended Posts

Yo,

 

Mam problem, jako, ze za GTX590 dostane korekte po krotkim "sp*******" od firmy Gigabyte to musze zakupic nowa grafike/grafiki.

 

Wymagania:

- Dostepne bloki fullcover

- Obsluga pinowa DVI-HDMI

- Bitstream DTS HD-MA/Dolby TrueHD

- Wydajnosc ~GTX580-590

 

Obecnie myslalem po prostu nad zestawem 2x to: http://allegro.pl/evga-gtx460-1024mb-ddr5-256bit-720-3600-mhz-336sp-i1772242136.html

 

Moze jakies pomysly?

Link to post
Share on other sites

2x referencyjny 560Ti od EVGA? Albo Radosław 6990

A 560ti obsluzy Dolby TrueHD/DTS HD-MA?

6990 poza rozsadnym budzetem jest, nie mowiac o tym, ze w Polsce na hurtowniach nie ma ani jednej sztuki :)

 

Proponuje: Asus Radeon HD6950 DCII 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP Cena:1798zł[X2 CF] http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_86&products_id=38302

Sa na to bloki fullcover?

 

nie wiem po co dajecie produkty AMD skoro on nienawidzi AMD. Proponujcie mu coś od nVidi. Ja bym tez był za SLI z 560Ti

Juz nawet rozwazam wziecie AMD... Jestem zdesperowany.

Link to post
Share on other sites

Za slabe to 6870 :)

 

 

Juz przyzwyczailem sie cholera do ciszy GTX590 czy GTX460 DK, boje sie, ze referent radka bedzie suszarka.

Jak to wyglada?

 

Jak wygladaja problemy ze sterownikami? Duzo baboli jest?

Link to post
Share on other sites

Referent jest suszarka... ale skoro montujesz WC to co się przejmujesz tą tymczasową turbinką... Osobiście mam 2x 6870, pogoniłem je po 970MHz na rdzeniu i śmigają jak marzenie. A zapłaciłem... niecałe 1300zł za dwie szt.

 

Asus DC ma totalnie przerobione PCB więc ten blok nie będzie pasować... Generalnie trudno jest dostać FC na 1GB HD6950 bo 99% konstrukcji to autorskie wynalazki... chyba tylko HIS ma 6950 1GB na PCB od 2GB w wersji V2.

 

Na Hawk'a 6870 też nie wrzucisz bloku FC... Weź 2x referenty od XFX (6870) + bloki i pogonisz je 1GHz... Wówczas masz maszynę do zabijania :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam tego radeona 6870 msi Hawk bardzo wydajne chłodzenie i bardzo ciche po skręceniu w msi afterburner obrotów wentylatora w ogóle nie słyszalne podczas obciążenia a przy tym karta jest chłodna oc na poziomie gpu 1000mhz pamięć 5000mhz można więcej ale skala w msi afterburner się skończyła karta przy tych taktowaniach przegania gtx 560 ti . Polecam

 

Zapewniam cie że na radeona MSI HaWK 6870 nie będziesz potrzebował żadnych bloków tylko msi afterburner do sterowania wentylatorami karta ma mega wydajne chłodzenie i będzie niesłyszalne podczas pracy a przy tym karta będzie chłodna

Link to post
Share on other sites

W zasadzie to zrobili "co mogli", moim zdaniem powinni byli nacisnac na nV aby pokazala sie odpowiednia poprawka i dac mi jakies ETA.

Wtedy bylbym w stanie zadecydowac co robic dalej.

 

Ogolnie to plan mialem taki, zeby moze wziac 2x 460 czy jakies radki przeczekac do gtx'ow 5x5 i wtedy dokonac jakiegos zakupu.

 

Co do radkow to tak jak mowicie, ciezko dorwac konstrukcje referencyjne, a jak juz sa to straszne suszarki.

 

Sam juz nie wiem, jestem w wielkiej du**e, poradzcie cos.

Link to post
Share on other sites

Tak czy inaczej, nVidia powinna wiedzieć co im działa, a co nie. A jak zwrócili kasę, to chyba nie ma co narzekać. Tym bardziej, że to dość "niszowy" problem.

 

Nie wiem dlaczego chcesz czekać na 5x5... Zrobili coś nie tak jak trzeba, nawkurzałeś się - pies ich lizał. Jest przecież konkurencja. Weź dwa Radeony 6950, nawet niereferenty. Wodę będzie można sobie odpuścić, skoro i tak mówisz o rozwiązaniu tymczasowym.

Link to post
Share on other sites

Tak czy inaczej, nVidia powinna wiedzieć co im działa, a co nie. A jak zwrócili kasę, to chyba nie ma co narzekać. Tym bardziej, że to dość "niszowy" problem. Nie wiem dlaczego chcesz czekać na 5x5... Zrobili coś nie tak jak trzeba, nawkurzałeś się - pies ich lizał. Jest przecież konkurencja. Weź dwa Radeony 6950, nawet niereferenty. Wodę będzie można sobie odpuścić, skoro i tak mówisz o rozwiązaniu tymczasowym.

Na rozwiazanie tymczasowe moge przeznaczyc ~1000,- PLN , wiecej to szkoda mi kasy.

Na rozwiazanie stale to do ceny GTX590.

Do 6950 nie ma w polsce blokow wodnych, musialbym brac 6970. a to chyba niezbyt oplacalne rozwiazanie?

 

Tak.

 

 

 

EDIT: Jeszcze jedno naprawde wazne pytanie, jak na AMD dziala 3D poprzez telewizory/projektory 3d?

Edytowane przez GreQonE
Link to post
Share on other sites

Po co tak modzić? weź gtx580 jakiegoś niereferenta, jak będzie brakowało, to się będziesz martwić za jakiś czas... albo jak Ci zależy na 3d np 2 gtx570 w sli.

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites

Może napiszesz coś konkretnego, zamiast pisać czego gtx nie ma? Bez obrazy, ale napisz i wyjaśnij w czym radosławy, np 6970crossfire będą np lepsze dla autora postu, bo i tak chętnie polecę taką konfigurację. Nie jestem jakimś fanboyem, sam chwilę myślałem nad crossfire z 2 6950

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites

Chyba nie doczytałeś za bardzo o co chodzi. Polecam prześledzenie tematu od nowa :)

 

Jeżeli tymczasowe, to proste - weź jednego Radeona 6950 w wersji referencyjnej. Zobaczysz jak z głośnością, jak ze sterownikami i ogólnie - jak Ci podchodzi. Jeżeli będzie jakiś strasznie głośny (w co wątpie, skoro twierdziłeś, że GTX480 jest cichy), to sprzedasz. A nawet jeśli, to przebolejesz jakoś ten czas. Jeżeli będzie ok, to pomyślisz nad drugim w CrossFireX i dokupieniu coverów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...