Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

prośba o zerknięcie specjalistycznym okiem czy zestaw, który skonfigurowałem ma sens.
Zestaw na mATX, gdyż case Zalman P30 mega mi odpowiada wizualnie. Będzie służył do grania na 1440p (ostatnio BG3 oraz LoL na tapecie).

 

CPU: Procesor AMD Ryzen 7 7800X3D, 4.2 GHz, 96 MB, OEM
CPU Cooler: Noctua NH-U12A chromax.black
Motherboard: Płyta główna Asus TUF GAMING B650M-PLUS WIFI
PC Case: Zalman P30 ARGB czarna
GPU: Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 4070 SUPER Gaming OC 12GB / Asus TUF Gaming GeForce RTX 4070 SUPER OC 12GB
RAM: Lexar Ares RGB, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL30 (LD5BU016G-R6000GDLA)
PSU: Seasonic FOCUS GX-750 ATX 3.0 750W
Disc: Lexar SSD NM790 1TB M.2 PCIe NVMe Gen4

 

Główne wątpliwości mam względem dwóch aspektów:

  1. Chłodzenie CPU. Wstępnie myślałem o powietrznym Noctua NH-U12, ale może lepiej wrzucić do Ryzena 7800X3D już jakieś AIO? Arctic Freezer do tej obudowy się nie zmieści, ale be quiet! Silent Loop 2 360mm lub Deepcool LS720S Zero Dark powinien być ok.
  2. GPU. Jest duży sens dopłacać do droższych modeli jak TUF? Asus TUF 4070 Super jest teraz w okolicach 3400zł, więc powoli to terytorium tańszych modeli 4070ti. Z drugiej strony, jeżeli głośność/kultura pracy ma też dla mnie znaczenie.

 

Z góry za wszelkie sugestie.
 

Link to post
Share on other sites

Budżet do ok. 9k.

Wybór akurat tej obudowy stricte ze względów wizualnych.

Rozważałem również np. Lian Li O11 Dynamic Mini-X lub Nzxt H5 Elite albo NZXT H6 Flow, które już pomieszczą ATX.

Więc jeżeli zejście z tej budy na coś innego ma sens, to totalnie wchodzi to w grę.

Link to post
Share on other sites

Dzięki serdeczne!
Zestaw wygląda elegancko.

 

Btw. po zwróceniu uwagi, że P30 może nie być najlepszym wyborem zacząłem zerkać również na większe opcje i tutaj Phanteks NV5 Black wygląda bardzo fajnie.
Dobrze rozumiem, że W przypadku większego case'a najlepiej pomieniać AIO na Liquid Freezer III 360 i będzie git?

(oraz jeszcze w przypadku tego Phanteksa dobranie wentylatorów np. https://proline.pl/wentylator-arctic-p12-pwm-czarny-120mm-p1298595).

Link to post
Share on other sites
Cytat

Nie lepiej Ci to wsadzić do normalnej obudowy I mieć spokój z temperaturami?

Dzięki! Dokładanie w tym kierunku idę aktualnie.

Szukam teraz czegoś co pomieści min. AF 360 i będzie miało spoko wentylację, a mniejszy rozmiar obudowy już nie jest wymaganiem.
 

Kwestie konkretu, który już pasuje mi wizualnie już pominę, więc dzięki serdeczne za pomoc i mamy to!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...