Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, planuje wymianę procesora na nowszy który wycisnąłby najwięcej z kartą GTX 1060 3GB.
- Płyta główna Gigabyte H61M-D2H-USB3
-DDR3 8gb
- procesor i5 -2400
Chciałbym wymienić tylko procesor chyba że będzie to kompletnie nieopłacalne to zrobię jak będzie lepiej.

Link to post
Share on other sites

Sprawa ma się tak.

Ile kasy, to raz.

Jakie perspektywy co do upgrade kompa to dwa.

W co grasz to też będzie cenne info.

 

Ja bym powiedział, że "techniczne optimum" to 10400F, ale finansowo to raczej głupota, chyba, że gdzieś z drugiej ręki złapiesz w fajnej kasie.

Jakieś nie wiem, 550-700 zł  za cpu+mobo+ram to myślę byłby fajny deal - ale warunek jeden, żadnych więcej upgrade maszynki, tylko potem cała na sprzedaż i zakup całego nowego kompa.

 

Można celować w jakiegoś ryzena 3600 na starszych płytach głównych, ale to też nie wiem czy sensowne.

Z "nowości" 5600/12400F - obecnie to takie rozsądne minimum i na obie opcje liczyć wypadałoby ~1200 zł - obie propozycje są za mocne pod 1060.

Tutaj też z nieśmiałą myślą nad wymianą k.graficznej na coś 2x mocniejszego, bo w tych prockach jest fajny zapas względem 1060 3gb.

 

Jakichś 13/14 lub 7500F nie proponuję, bo tu trzeba wyciągać coś ~1800 zł (czyli +600 zł) - ale tutaj już przy założeniu upgrade na jakąś na prawdę mocną grafę za jakieś najpóźniej ~2 lata. Tylko tutaj już mocno, hmm, no bardzo mocno procesor jest na wyrost, głównie skłaniać się ku 7500f i ewentualnej wymianie za 2-4 lata na coś x3d + wypas grafa.

Bo podstawa w płycie głównej już będzie.

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, wid3l3c napisał:

Sprawa ma się tak.

Ile kasy, to raz.

Jakie perspektywy co do upgrade kompa to dwa.

W co grasz to też będzie cenne info.

 

Ja bym powiedział, że "techniczne optimum" to 10400F, ale finansowo to raczej głupota, chyba, że gdzieś z drugiej ręki złapiesz w fajnej kasie.

Jakieś nie wiem, 550-700 zł  za cpu+mobo+ram to myślę byłby fajny deal - ale warunek jeden, żadnych więcej upgrade maszynki, tylko potem cała na sprzedaż i zakup całego nowego kompa.

 

Można celować w jakiegoś ryzena 3600 na starszych płytach głównych, ale to też nie wiem czy sensowne.

Z "nowości" 5600/12400F - obecnie to takie rozsądne minimum i na obie opcje liczyć wypadałoby ~1200 zł - obie propozycje są za mocne pod 1060.

Tutaj też z nieśmiałą myślą nad wymianą k.graficznej na coś 2x mocniejszego, bo w tych prockach jest fajny zapas względem 1060 3gb.

 

Jakichś 13/14 lub 7500F nie proponuję, bo tu trzeba wyciągać coś ~1800 zł (czyli +600 zł) - ale tutaj już przy założeniu upgrade na jakąś na prawdę mocną grafę za jakieś najpóźniej ~2 lata. Tylko tutaj już mocno, hmm, no bardzo mocno procesor jest na wyrost, głównie skłaniać się ku 7500f i ewentualnej wymianie za 2-4 lata na coś x3d + wypas grafa.

Bo podstawa w płycie głównej już będzie.

Co do perspektyw i ceny to potrzebuje małego upgrade na teraz do około 500 zł, w przyszłości mam w planach założenie kompletnie nowego komputera, lecz to na przestrzeni 2 lat. Poza starymi klasykami chciałbym pograć w gta 5 fivem.

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, EvenQ napisał:

Na allegro? Zapomnij

Taki nowy zestaw kupujesz za 700zł  jak nie chcesz szukać , za 500 się da kupić używkę  , nie koniecznie od razu i nie koniecznie na allegro .

 

Można trafić okazję z innym procem  jak ryzen 3600 , no tylko to już trzeba się troszkę znać niestety .

 

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, jakub1t napisał:

Taki nowy zestaw kupujesz za 700zł  jak nie chcesz szukać , za 500 się da kupić używkę  , nie koniecznie od razu i nie koniecznie na allegro .

 

Można trafić okazję z innym procem  jak ryzen 3600 , no tylko to już trzeba się troszkę znać niestety .

 

Niby tak, ale płyty w wersji budżetowej to paździerz, że głowa mała. Zawsze to lepiej niż pchanie się w stare sockety intela. AM4 trzyma cenę, każą sobie dużo płacić za paździerzowe płyty...

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, EvenQ napisał:

Niby tak, ale płyty w wersji budżetowej to paździerz

Ja mam taki paździerz i wież mi wielu osobom nic lepszego nie potrzeba .  Tym bardziej mając mały budżet nie widzę sensu w pchanie się w produkty z wyższej półki . Które wielu osobom dadzą tylko satysfakcję z posiadania . Bo funkcjonalności droższych modeli nie będą potrafili wykorzystać . Każda tania b450 obrobi ryzena 5 bez podkręcania . 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...