Skocz do zawartości

Wymiana CM hyper 212 evo na arctic liquid freezer III 240 pod Ryzen 5800x3d / Fractal Design meshify c mini


Recommended Posts

Hej,

Niedawno wymieniłem procesor na 5800x3d, dzisiaj wymieniłem ramy które mają 41mm.

Moim celem jest usprawnienie komfort pracy podzespołów, aktualnie prezentuje się to tak jak na zdjęciu.

Działać działa ale jest daleko od ideału.

Chciałbym:

1. Wymienić powietrzne chłodzenie na wodne (aczkolwiek czytając forum benchmark słyszę, że średnio ma to sens i lepiej pójść w lepsze powietrzne np. assassin)

2. Dowiedzieć się czy wejdzie do mojej budy wodne (top) 240mm (liquid freezer są aktualnie w fajnych cenach)- w internecie czytam, że ludzie próbują 280mm ale z problemami (szkoda, bo fany 140mm były by lepsze)

3. Otrzymać sugestię jak jeszcze usprawnić jednostkę - na froncie mam chyba jeszcze jedno miejsce na fan.

4. Czy pozycja w jakiej aktualnie leży komputer jest w porządku? I czy będzie mogła w takiej pozostać po zamontowaniu aio on top? 

Dodam, że aktualny cooler zamontowany jest tylko na 3 śruby bo jedną gdzieś posiałem i może to mieć wpływ na temperatury.

Wyniki testów oraz zdjęcia obudowy/ramów są dostępne w albumie:

https://imgur.com/a/fcJQCE4

To trochę fanaberia, ale z braku jednej śrubki komputer stoi w aktualnej pozycji i przy ciężkim powietrznym chłodzeniu boje się o mobo 

- CPU: Ryzen 5800x3d
- Cooler: cooler master evo 212

- GPU: 3070 gigabyte oc

- Case: Fractal Meshify Mini C

- PSU: Seasonic G12 750W 80 Plus Gold

- MOBO: MSI B450M MORTAR TITANIUM

- RAM: G.SKILL 32GB (2x16GB) 3600MHz CL16 TridentZ RGB

Dziękuję za czas 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...