Skocz do zawartości

Phenom II x3 720 (x4) - temperatury ponad 60 stopni.


Recommended Posts

Wiecie co może być przyczyną? W poprzednie lato takich temp. nie miałem. Procesor od roku już chodzi odblokowany na x4, ale temperatury w stresie były max. 55 stopni, a wczoraj np. podczas CRYSIS 2 po 10 minutach 60... Pasta założona rok temu (Zalman STG-2). Komp pracuje ok. 10h dziennie.

Chłodzenie SPARTANA. Czy ten procek już jest na wykończeniu czy to może wina pasty, która przestała działać?

Obudowa cały czas otwarta. Kurzu nie ma. Wentylator Spartana cały czas w okolicach 2500 obrotów.

ps. W spoczynku 45-47 stopni.

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Wyjąć cooler, wyczyścić porządnie z kurzu. To samo wentylator. Założyć nową pastę. Zamknąć budę, dorzucić jakikolwiek wentylator. W przeciągu będzie chłodniej. Mój Phenom nigdy nie widział temperatury większej niż 55 stopni.

Link to post
Share on other sites

Bo moja obudowa 120 chyba nie przyjmie xD... Zaraz zobaczę, ale tam są tylko 2 miejsca na 92mm... Zresztą mogę tylko 1 wentylator, bo mam chyba tylko jedno miejsce wolne na płycie.

 

Do 30zł... Więcej za "wiatrak" nie dam.

Mi chodzi o wydajność. Hałas to drugorzędna kwestia.

 

Napięcie jest ok. 92mm do obudowy? Jaki budżet? ;)

Jednak wezmę ten, tylko teraz pytanie jaki :/. Tzn. Ile rpm... 1600 to już podobno suszarka, a czy 800 starczy?

 

Kupiłem już ROXO 92mm za 19zł do obudowy i temp. spadły o 10 stopni :). Temat do zamknięcia.

 

Za szybko pochwaliłem :/... Nadal to samo. W tej chwili wentyl chodzi nowy na 1000 obrotów (max. 1200) i w spoczynku 47 stopni. Chyba procek jest na wykończeniu :/. Do tego pamiętajmy, że obudowa jest otwarta, więc pod zamkniętą byłoby pewnie z 52...

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Pasty jeszcze nie zmieniłem. Jest w drodze. Oczyściłem...

Dysk też coś dziwnie zaczął się grzać. 47 stopni nic nie robiąc w sumie.

 

Zaktualizowałem BIOS, wróciłem do X3 i temperatury te same :/... PROCESOR 45 stopni , a rdzenie 32...

Edytowane przez Sopel86
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...