Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Czym lepszy procek tym wyższa ilość MHz, a każdy ma mi prawo ruszyć na mojej obecnej płycie głównej, więc nie widzę problemu. Tyle, że czym lepszy procek tym więcej prądu pobiera i blokuje mi to większe możliwości OC, a do tego mobo i tak nie może go wykorzystać w 100%.

 

Dobrze zrozumiałem ;f ?

Link to post
Share on other sites

nie wiem czy to nadal aktualne, ale watek interesujacy takze mnie, wiec sie wlacze w dyskusje,

Sam mam Athlona X2 240 (pobor energii taki sam jak 250) od 2 lat na plycie Gigabyte 770 AM2+, do tego 2 dyski twarde i HD5770 i 3GB RAM DDR2. Wszystko pracuje pieknie na zasilaczu Logic 500W, wiec Twoj 600W zasilacz ma jeszcze spory zapas.

Rowniez przymiezam sie do zmiany na 3 rdzeniowca 450 lub 455 (zalezy co bedzie bardziej dostepne) i z racji relatywnie starej plyty glownej skupie sie tylko na procesorze z mozliwoscia upgradu plyty pozniej.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

TeNieznany - Można wiedzieć na jaki procesor dokładnie ?

I jaka rewizja płyty (1.0, 1.1, 2.0?) oraz wersja BIOS (ja mam f13e, znalazłem gdzieś w necie, na stronie Gigabyte najnowszy F13b ) ?

Sam zamierzam wymienić procesor bez zmiany MB (ga-m55s-s3) ale nie mam pewności czy X3 ruszy.

 

I również pytanie - jak z wydajnością ? Można poznać wynik 3dmark06 na jakiej karcie ?

Edytowane przez ksiondz
Link to post
Share on other sites

TeNieznany - Można wiedzieć na jaki procesor dokładnie ? I jaka rewizja płyty (1.0, 1.1, 2.0?) oraz wersja BIOS (ja mam f13e, znalazłem gdzieś w necie, na stronie Gigabyte najnowszy F13b ) ? Sam zamierzam wymienić procesor bez zmiany MB (ga-m55s-s3) ale nie mam pewności czy X3 ruszy. I również pytanie - jak z wydajnością ? Można poznać wynik 3dmark06 na jakiej karcie ?

Dokładnie: amd athlon x3 460 (3.4GHz), rev. 1.1, najnowsza wersja biosu dla tej rewizji (po odnalezieniu rewizji na liście procków po prawej stronie pisze jaki jest wymagany bios do danego procesora), x3 chodzi bez problemów, całe 3 rdzenie pracują na 100% z ram'em 667 ddr2 (333MHz)

 

Co do 3dmark'a 06 to jest to wynik 14k wraz z GPU: Palit GTS 450 (512MB GDDR5). Wcześniejszy wynik, z tylko innym prockiem (amd athlon 64 3800+) to 5811.

 

Jakieś pytania pisz dalej :>

 

X3 ruszy, najwyżej będzie Unknown AMD Processor. Gorzej by było z Phenomem II X4, które trochę prądu ciągnie ale taki X3 to da radę

Każdy x3 ruszy o ile taka wzmianka pojawi się na liście cpu, które obsługuje mobo, ale lepsze procki typu phenom ii x4, będą mogły mieć problem z pobieraniem energii i będzie można zauważyć różnicę w wydajności. Ale kto by pakował taki procek na dłuższy czas :)

 

Edytowane przez TeNieznany
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...