Skocz do zawartości

Recommended Posts

Drodzy Bracia i nieliczne Siostry.

Pacjent: LG UlteaGear 34GN850P-B, 34" 3440x1440 144Hz.

Poczytałem sobie to nasze forum, w kilku miejscach poleciliście monitory LG z IPS / nano IPS jako mało smużące. Sam do niedawna korzystałem z LG IPS 60 Hz (starszy model) i smużenia nie było żadnego. Dodałem dwa do dwóch i wziąłem monitor jak w temacie posta. Ustawiłem 144 Hz i... Smugi jak jasny gwint (w specyficznych warunkach, ale jednak). Nie pomaga zmiana ustawień (fast, faster), tryb overclock, tryb HDR. W momencie poruszania się ciemnych obiektów na jasnym tle zostaje "ghost" na ekranie. Może się czepiam, nie wiem, nie miałem do czynienia nigdy z takim problemem. Powiedzcie proszę, czy to normalne i się czepiam czy składać reklamację? Pacjent podłączony jest do RTX3070 przez DP.

Link to post
Share on other sites
W dniu 27.04.2024 o 01:41, wiwat napisał:

Tu odpowiedzi nie dostaniesz, trzeba było zaryzykować oleda

 

No nie bardzo mnie stać na oleda. A tak jak pisałem, recenzje, opinie, polecajki były bardzo pozytywne... Teraz mam dysonans pozakupowy. Próbowałem naprawdę chyba wszystkich ustawień. Problem zawsze jest taki sam.

Link to post
Share on other sites

Spróbuj nagrać filmik tego smużenia i wrzucić na forum albo sprawdź pod innym pc/laptopem, sprawdź czy smużenie występuje na 120Hz oraz 60Hz. Coś musi być nie tak z matrycą/kablem/złączem/kartą graficzną/ustawieniami bo jak twierdzą różne recenzję na reddicie "Smearing is not an issue here. It does not exist."

 

EDIT: Według rtings.com rekomendowane ustawienie overdrive to normal.

Edytowane przez xardas228
Link to post
Share on other sites

No właśnie sprawdzałem na wszystkich możliwych ustawieniach. Jedyne tak naprawdę co mi przychodzi do głowy to to, że np. w Wiedźminie 3 nie mam pełnych 144 klatek a około 70 (rozdzielczość 3440x1440, RTX on wszystkie efekty, dlss on, ustawienia wysokie, karta RTX 3070, HDR on). I przez to są jakieś opóźnienia, które generują smugi. Być może wymiana grafiki na RTX 4080 coś pomoże. Jednak jest to kuriozalne, gdyż na 6-letnim monitorze LG IPS 60 Hz żadnych smug nie było. I wychodzi na to, że słabsza grafika nie nadaje się do tego monitora, mimo, że wcale taka słaba nie jest a monitor za 3 klocki wymaga grafiki za 5 klocków. Kwadratura koła.... 

Link to post
Share on other sites

Nagraj jeśli możesz telefonem i wrzuć np. na youtube albo streamable ten  efekt smużenia. Przez wymianą karty graficznej jednak podpiąłbym monitor do innego pc/laptopa żeby potwierdzić że nie dostałeś uszkodzonego monitora. Smużenia przy 70 klatkach nie powinno być, zakres VRR tego monitora to od 20 do 160Hz. Wymień konkretnie co z tych rzeczy sprawdzałeś:

1. Odinstalowanie sterowników za pomocą programu DDU i ponowna instalacja.

2. Zmiana kabla na HDMI

3. Wyłączenie G-Sync w panelu sterownia nvidia i w menu OSD monitora.

4. Piszesz o Wiedźminie 3, w innych grach też to samo?

5. Zablokowanie klatek w grze/panelu sterowania nvidia na 60.

6. Zabawa odświeżaniem w PPM na pulpicie->Ustawienia ekranu->Zaawansowanie ustawienia wyświetlacza.

7. Próbowałeś instalować ze strony LG któryś ze sterowników/profilów kolorów(wiem że są pod windowsa 10, ale powinny się zainstalować na 11)?

Edytowane przez xardas228
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...