Skocz do zawartości

Monitor 27” lub 34”


Recommended Posts

Hej,

 

W wątku z PC uzyskałem pomoc w wyborze konfiguracji stacjonarki. Teraz potrzebuję wybrać pod tę konfigurację monitor. 
 

karta graficzna: RTX 4080 Super

Interesuje mnie 27” lub 34”

 

Trochę zwariowałem, bo w pierwszej chwili chciałem coś co będzie miało minimum 144Hz oraz obsługiwał HDR+ oraz miało wsparcie G-Sync. 
 

Ale tak jak lata temu tak i teraz widzę, że nic się nie zmieniło, nadal monitory z modułem G-Sync kosztują 2x tyle co bez. 
 

No i jestem w kropce, bo trochę nie widzi mi się, wydawanie 4000-4500 na monitor. Kiedyś posiadałem Asusa PG279Q i byłem z niego zadowolony przeokrutnie. 
 

Dużo gram w gry dynamiczne tj Warzone, Battlefield ale też w RTSy CoH czy MMO jak World of Tanks.

 

Nie wiem czy jest sens przy 4080 atakować 4K więc zostałbym przy 1440p. Wolę więcej FPS jak wysoką rozdzielczość.

 

Budżet powiedzmy że do 2500 ale im taniej tym lepiej. Oglądałem ostatnio materiały Stilgara o Alienware Samsungu i Philipsie 34 calowych ale tu zaś cena to 3000+

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Po1nter napisał:

Ale tak jak lata temu tak i teraz widzę, że nic się nie zmieniło, nadal monitory z modułem G-Sync kosztują 2x tyle co bez. 

Ale za to 99% monitorów wspiera gsync compatible. Wystarczy że monitor ma adaptive sync/freesync, podłączasz go przez display port i włączas gsync compatible w sterowniku i cieszysz się synchronizacją. Więc zdecydowanie nie warto się pchać w monitory z certyfikatem bo niewiele on wniesie. 

 

Polecam zrobić kompromis i pójść w 34 cale ultrawide 3440x1440 - wrażenia w grach super, a i sprzętu nie zarżnie jak 4K. Sam taki monitor użytkuje od bodajże 2019 roku (sygnaturka) - kosztował wtedy worek pieniędzy, obecnie takie UW 34 3440x1440 dostaniesz za wspomniane 2500zł. Minusy takiego rozwiązania to na pewno czarne paski po bokach przy oglądaniu YT i seriali. Filmy zazwyczaj wypełniaja cały monitor. 

 

Kurde tak teraz patrzę że za kwote która dałem za swój bidny VA 144Hz dziś dostałbym Oleda :( 

 

Dell Alienware AW3423DWF - 34'' | OLED | UWQHD | DisplayPort 1.4, HDMI | HDR | obrót, pochył, wysokość | VESA 100 | Monitor | cena, raty - sklep Komputronik.pl

Link to post
Share on other sites

Ten monitor kosztuje 4500. 
 

No ja za cenę mojego byłego Asusa też bym coś fajnego dorwał. No ale cóż tak to już jest z technologią. No właśnie zastanawiam się nas tym G-Sync Compatible czy to aby nie jest tylko taka marketingowa ściema. 

Link to post
Share on other sites

Gsync compatible działa poprawnie i nie jest to żadna ściema.

 

Bardzo polecam rozszerzyć budżet - wszak monitor to inwestycja na lata - i nabyc jednak OLED'a. Szkoda że jak swojego kupowałem to nie było oledów. 

 

Poniżej monitor na tym samym panelu co wyżej linkowany Alienware ale za to znacznie tańszy. 

 

Zrobisz jednak oczywiście jak uważasz :) 

 

Philips Evnia 34M2C8600/00 QD OLED - Monitory LED 32" i większe - Sklep komputerowy - x-kom.pl

 

 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Wiadomix :) To trzeba na spokojnie, usiąść pomyśleć :D

 

W każdym razie za 2,5k tez dostaniesz 34 ultravide 144Hz ale to raczej na panelu VA jak mój. Też nie będzie źle, aczkolwiek oledowi to może buty wiązać. 

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.04.2024 o 22:25, wiwat napisał:

Jutro góra poniedziałek odbieram upolowanego AORUS FO32U2P:)

 

Ło matko to dopiero powalająca cena :P A jeszcze sobie pozwolę zapytać, jeśli monitor w opisie nie ma G-Sync Compatible ale ma np. FreeSync™ Premium Pro to będzie działał ten compatible czy nie? Pytam bo seria Samsungów mega mi się podoba ale nie widzę wsparcia dla G-Sync.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...