Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemanko,

 

Grafika to ostatni element do wymiany w moim kompie, żeby mieć fajny zestaw do CS'a 2.

 

Jestem zadowolony jak gra działa po zmianie płyty, proca i ramu (nawet do 320fps na niektórych mapach), ale do pełni szczęścia potrzebuje solidnej grafiki.

 

Aktualny zestaw to:

 

MSI B550 Tomahawk

Ryzen 5600x + Endorfy Fortis 5

DDR4 Kingston Fury Beast 2x16GB 3200mhz

Nvidia GTX 1060 6GB

Crucial MX500 + SSD Sandisk na system

Zasilacz Be quiet! 530W

 

Rozmyślam nad dwoma kartami:

 

RTX 3060 12GB - ok. 300€

RX 6800 16GB - ok 550€

 

Wiadomo, że chciałbym wydać jak najmniej i jestem bardziej za tym RTXem, bo wydaje mi się, że jest on wystarczający, żeby mieć koło 400 FPS, nie musze mieć po 500-600.

 

Doradzcie coś Panowie. A może jeszcze jakaś inna propozycja?

 

I czy ten zasilacz uciągnie ten zestaw z nową kartą?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi!

 

 

 

Edytowane przez TOMIII
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie zobaczysz różnicy w FPS w CS2 pomiędzy tymi kartami (no chyba że grasz w 2K Ultra, z MSSA x16 - tyle że wtedy spadek do fps_low będzie i tak duży co moim zdaniem przekreśla sens takie profilu ustawień). 

 

To ma być nowa karta czy reflektowałbyś też używki z gw? 

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Rebelmind napisał:

Moim zdaniem nie zobaczysz różnicy w FPS w CS2 pomiędzy tymi kartami (no chyba że grasz w 2K Ultra, z MSSA x16 - tyle że wtedy spadek do fps_low będzie i tak duży co moim zdaniem przekreśla sens takie profilu ustawień). 

 

To ma być nowa karta czy reflektowałbyś też używki z gw? 

Nowa

Link to post
Share on other sites

Za 296€ jest Dual (koniecznie 12GB wersja!) https://www.caseking.de/asus-geforce-rtx-3060-dual-lhr-o12g-12288-mb-gddr6-gcas-459.html

 

Za 30€ więcej jest RTX 4060 https://www.caseking.de/asus-geforce-rtx-4060-dual-o8g-8192-mb-gddr6-gcas-560.html

10% droższa, 10% szybsza (i tylko 8GB VRam)

Link to post
Share on other sites

To na jakich Ty ustawieniach grasz, że jesteś zadowolony z ilości FPSów? :D

Nie patrz ile dobijasz max, a ile masz min.

 

Ja gram co prawda w 1728x1080 - grafika wisi w zasadzie 99%, mam coś +- RTX3060 czyli  GTX1080ti, gdzie po OC już ucieka jej mocniej.
(https://www.techspot.com/review/2525-geforce-gtx-1080-ti-revisit/) tutaj teścik od techspotu jakby ktoś nie wierzył ;)

 

I wg. mnie to nie jest karta odpowiednia do CS2.

Cienie:wysokie, AF:2, AA:0, reszta niskie/średnie (różnie, ale one nie mają takiego wpływu na wydajność), NV BOOST:wył, kontrast wł.

 

I z 5800x3d mam dropy do 170-180 w pewnych momentach i wiem, że z tym procem to powinno być 250+ w takich sytuacjach.

Każde, nawet +50Mhz na rdzeniu daje wzrosty FPSów, aktualnie 2050 core i 6000 memory, więc grafika limituje mocno.
Z 1080ti na luźniejszych ustawieniach miałem te 220/250 min.
 

Cienie to klucz w CS2, to nie jest coś wobec czego można przejść obojętnie:

image.png.a890307487e00369e32ca5add365daa9.png

Niby są na YT jakieś poradniki dot. optymalizacji cieni, ale jeszcze w nich nie grzebałem z racji braku czasu, czy da się tam coś sensownie ugrać?

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, wid3l3c napisał:

To na jakich Ty ustawieniach grasz, że jesteś zadowolony z ilości FPSów? :D

Nie patrz ile dobijasz max, a ile masz min.

 

Ja gram co prawda w 1728x1080 - grafika wisi w zasadzie 99%, mam coś +- RTX3060 czyli  GTX1080ti, gdzie po OC już ucieka jej mocniej.
(https://www.techspot.com/review/2525-geforce-gtx-1080-ti-revisit/) tutaj teścik od techspotu jakby ktoś nie wierzył ;)

 

I wg. mnie to nie jest karta odpowiednia do CS2.

Cienie:wysokie, AF:2, AA:0, reszta niskie/średnie (różnie, ale one nie mają takiego wpływu na wydajność), NV BOOST:wył, kontrast wł.

 

I z 5800x3d mam dropy do 170-180 w pewnych momentach i wiem, że z tym procem to powinno być 250+ w takich sytuacjach.

Każde, nawet +50Mhz na rdzeniu daje wzrosty FPSów, aktualnie 2050 core i 6000 memory, więc grafika limituje mocno.
Z 1080ti na luźniejszych ustawieniach miałem te 220/250 min.
 

Cienie to klucz w CS2, to nie jest coś wobec czego można przejść obojętnie:

image.png.a890307487e00369e32ca5add365daa9.png

Niby są na YT jakieś poradniki dot. optymalizacji cieni, ale jeszcze w nich nie grzebałem z racji braku czasu, czy da się tam coś sensownie ugrać?

Wszystko na low, prócz tej jednej opcji na dole (nie pamiętam nazwy), która jest ustawiona na jakość. No właśnie marzy mi się mieć cienie włączone xD

17 minut temu, Rebelmind napisał:

Za 296€ jest Dual (koniecznie 12GB wersja!) https://www.caseking.de/asus-geforce-rtx-3060-dual-lhr-o12g-12288-mb-gddr6-gcas-459.html

 

Za 30€ więcej jest RTX 4060 https://www.caseking.de/asus-geforce-rtx-4060-dual-o8g-8192-mb-gddr6-gcas-560.html

10% droższa, 10% szybsza (i tylko 8GB VRam)

Rozumiem, że w przypadku kart graficznych nie zawsze więcej Vram oznacza lepiej?

 

Ten RTX 3060 dual ciekawa opcja

Link to post
Share on other sites
13 minut temu, TOMIII napisał:

No właśnie marzy mi się mieć cienie włączone xD

Ja to mam wybujałe wymagania (od sprzętu i gier), wielu na to co wypisuję popatrzy z politowaniem i puknie się zapewne w czoło.

Dla mnie idealnie byłoby 250-300 FPS contant bez dropów niżej.

 

CS2 ogólnie mam wrażenie jakiś zbugowany jest z cieniami i smokeami, gdzie jak jakiś rozleje się po boxie od góry do dołu (vertigo A) drugi leży gdzieś pod hedszotem, poleje się palak - jak patrzę zza BSa od małysza na rampę to potrafi i kucnąć do 120-150 i czuć mocno pływanie.

A znajomy z lapkiem z GTX 1060 to ma chyba z 20 FPS w takich sytuacjach jak patrzę jego POVa :D tam to pewnie jajecznicę można smażyć.

 

Może trochę przesadziłem, może nawet ostatecznie taka 3060 to byłaby fajna podstawa, ale w myśl tego co wyżej napisałem... no mam tego 1080ti i do pełni szczęścia brakuje mi te 20/30% wydajności więcej w 5% sytuacji.

 

Jak ktoś gra w czymś wyżej jak 4:3 1240x1024, a ludzie i tam dokładają AA niepotrzebnie dobijając grafiki, warto rozważyć coś wyżej.

 

Nie wiem ile warta jest taka 3060ti, testy syntetyczne to za mało moim zdaniem, ale ja osobiście próbował bym celować w coś z tego segmentu (3060), choćby o jedno oczko - a 5600 to powinna przyjąć na klatę.

Gdzie, tylko wspomnę jeszcze, 5800x3d vs 5600 to jakieś min. +30% FPS będzie w CS2

 

Dla mnie CS2 to jedyna gra w którą gram, dlatego też w sumie stoję w miejscu z tym co mam, bo idzie jakoś tam przełknąć te najtrudniejsze sprzętowo momenty - gdzie człowiek w zwykłych sytuacjach nieraz da ciała, że aż wstyd :D to gdzie tu będzie się bić o jakieś marginalne przypadki.

 

 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)
W dniu 15.04.2024 o 10:16, wid3l3c napisał:

Ja to mam wybujałe wymagania (od sprzętu i gier), wielu na to co wypisuję popatrzy z politowaniem i puknie się zapewne w czoło.

Dla mnie idealnie byłoby 250-300 FPS contant bez dropów niżej.

 

CS2 ogólnie mam wrażenie jakiś zbugowany jest z cieniami i smokeami, gdzie jak jakiś rozleje się po boxie od góry do dołu (vertigo A) drugi leży gdzieś pod hedszotem, poleje się palak - jak patrzę zza BSa od małysza na rampę to potrafi i kucnąć do 120-150 i czuć mocno pływanie.

A znajomy z lapkiem z GTX 1060 to ma chyba z 20 FPS w takich sytuacjach jak patrzę jego POVa :D tam to pewnie jajecznicę można smażyć.

 

Może trochę przesadziłem, może nawet ostatecznie taka 3060 to byłaby fajna podstawa, ale w myśl tego co wyżej napisałem... no mam tego 1080ti i do pełni szczęścia brakuje mi te 20/30% wydajności więcej w 5% sytuacji.

 

Jak ktoś gra w czymś wyżej jak 4:3 1240x1024, a ludzie i tam dokładają AA niepotrzebnie dobijając grafiki, warto rozważyć coś wyżej.

 

Nie wiem ile warta jest taka 3060ti, testy syntetyczne to za mało moim zdaniem, ale ja osobiście próbował bym celować w coś z tego segmentu (3060), choćby o jedno oczko - a 5600 to powinna przyjąć na klatę.

Gdzie, tylko wspomnę jeszcze, 5800x3d vs 5600 to jakieś min. +30% FPS będzie w CS2

 

Dla mnie CS2 to jedyna gra w którą gram, dlatego też w sumie stoję w miejscu z tym co mam, bo idzie jakoś tam przełknąć te najtrudniejsze sprzętowo momenty - gdzie człowiek w zwykłych sytuacjach nieraz da ciała, że aż wstyd :D to gdzie tu będzie się bić o jakieś marginalne przypadki.

 

 

Ja mam fioła na punkcie płynności w grach jeszcze od czasów NFS Most Wanted, który był strasznie ******* zoptymalizowany. 

 

Po co te przekleństwa?

 

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

1280*1024 ?

Rzuciłem pierwszą lepszą kartoflaną rozdziałką jaka mi się przypomniała :D

 

Co nie zmienia faktu że mnóstwo graczy gra na 1280x960, jest kilka wariantów, jedni grają z black bars - tłumaczą to rzekomo lepszą koncentracją, inni na rozciągniętym - modele są szersze, daje to jakąś tam przewagę, ale znowuż zapier* po ekranie jak karaluchy, ja nie nadążam celownikiem w tym wieku już :D

Próbowałem, nidyrydy.

Zwłaszcza, że 4:3 zabiera dużo FOV, a to jednak ma znaczenie.

Jak chłopu drzesz się do słuchawek bo przeciwnik jest za jego polem widzenia.

 

Pozostałości po monitorach CRT, pierwszych LCDkach gdzie było tylko 4:3.

Kwestie sprzętowe, gdzie jednak w CSie 1.5/1.6 od zawsze 100 FPS >> 60 FPS. I tak to dalej poszło, a niektórymi zostało.

Jak chcesz być jak pros, grasz na ustawieniach prosów :D

 

Ja tam tego nie rozumiem, chociaż sam gram na niestandardowej, a w CSa gram od lat już nastu :D

Tak to jakie mydło się robi po zmianie pionowej wartości rozdziałki (od natywnej), że ja tego nie ogarniam :D 

Może lata temu przy 15" i starych kompach to miało jakiekolwiek uzasadnienie, tak obecnie :co:

 

 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

W 2K cienie zabijają nawet 4090. Co z tego, że karta ma bardzo fajny fps_avg i 1% low jak 0.1% low jest praktycznie na poziomie Ampera za 1000 PLN... 

 

Jeśli jesteś maniakiem płynności to w CS2 odpalasz wszystko na max poza cieniami oraz filtrowaniem tekstur i kupujesz najlepszą kartę na jaką Cię stać - przy czym różnica między 3060/4060 a np 4070 to nie jest ~2x więcej klatek, co miałoby rzekomo usprawiedliwienić taki skok ceny. 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Lord_Krecitsqa napisał:

pożywką dla tych

Teraz to każdy może się stać pożywką ale dla setek cheaterów którzy dosłownie opanowali tę grę. 

 

Tak źle to nie było chyba nigdy, nooo chyba że na jednej mapie Office w poprzedniej wersji. 

 

Teraz grasz 5 meczy i w 2-3 trafiasz na gościa co kręci się jak karuzela, jak nie od początku to po kilku rundach jak dostanie w tubę. 

 

Jedyny ratunek to platforma faceit gdzie cheaty są dużo droższe niż kilkanaście $. 

 

Ogólnie to jest dramat... 

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, wid3l3c napisał:

Teraz to każdy może się stać pożywką ale dla setek cheaterów którzy dosłownie opanowali tę grę. 

 

Tak źle to nie było chyba nigdy, nooo chyba że na jednej mapie Office w poprzedniej wersji. 

 

Teraz grasz 5 meczy i w 2-3 trafiasz na gościa co kręci się jak karuzela, jak nie od początku to po kilku rundach jak dostanie w tubę. 

 

Jedyny ratunek to platforma faceit gdzie cheaty są dużo droższe niż kilkanaście $. 

 

Ogólnie to jest dramat... 

Racja.

 

Wpadł mi jeszcze w oko RX 6750 XT. Co myślicie?

Link to post
Share on other sites

Karta dobra, jednak nie polecam. Na Radeonach - przynajmniej u mnie i to na kilku kartach - były jazdy w CSGo. Jeśli tj Twój daily tytuł to niestety ale only Nv. 

 

I nie dam tu sobie przykleić latki psychofana zielonych, bo dużo uwagi i czasu poświęciłem Radeonom, szczególnie w tej grze. 

14 godzin temu, wid3l3c napisał:

Jedyny ratunek to platforma faceit gdzie cheaty są dużo droższe niż kilkanaście $. 

 

Ogólnie to jest dramat... 

Po przeprowadzce nie miałem jeszcze czasu nawet odpalić mm w CS2 (a jestem na nowych śmieciach od Bożego Narodzenia) ale ludzie z listy piszą że jest dramat z cheatami :( Bez problemu znajduje lobby na facetach? 

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

Bez problemu znajduje lobby na facetach

Jeżeli pytasz o randomy to tak, tyle że my gramy zwykle 3-5.

2-3 minuty max i jazda, a czasami od strzała. 

 

Jeżeli chodzi o pashe gaming to tam typowo - szkoda nerwów xD

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...